Drama na úvod extraligy vyhrála po nájezdech Slavia

rou
13. 9. 2007 9:12
Slavia - České Budějovice 4:3 (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
Slávističtí hokejisté se rozcvičují před zápasem Tipsport cupu proti Znojmu. Prohráli ho 2:5 | Foto: Michael Mareš

Praha - První zápas nového ročníku hokejové extraligy došel až do samostatných nájezdů - v těch nakonec uspěla Slavia. České Budějovice si odvezou jen bod za remízu v základní hrací době.

Slávisté nastoupili do zápasu v nových dresech, které trochu připomínají fotbalovou Slavii - vpředu jsou rozdělené na červenou a bílou polovinu. Domácí začali v nakonec nepříliš zaplněné Sazka Areně lépe, ale první branku v nové sezoně zaznamenali hokejisté Budějovic.

Hvězda zápasu: Cítil jsem, že Budějovicím gól dám, říká střelec Duda

Jihočeši využili bleskově svou druhou přesilovku v utkání. Komando v čele s dvojicí beků Novák - Sičák zavřelo soupeře a druhý jmenovaný vyslal ostrou ránu na Svobodu. Ten kotouč pouze vyrazil a dojíždějící Jiří Šimánek zasunul kotouč do prázdné klece.

Hokejový start: Souboj bohatých v Sazka Areně - čtěte ZDE

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Když pak po Dudově přihrávce trefil jen tyč Beránek, těžili z toho znovu Budějovičtí. Dvě minuty před koncem první části zvyšoval už na 2:0 Tomáš Vak. Náladu slávistických fanoušků ale hned znovu zvedl Josef Beránek, který za 47 vteřin snížil na 1:2.

Kolik bere hvězda NHL v Česku? Nedvěd 5,5 milionu - více ZDE

A na začátku druhé třetiny bylo v Sazka Areně ještě veseleji. Střela Bednáře se mezi tři tyče nevešla, ale po odrazu puku o mantinel se dostal do skvělé šance Roman Červenka a zasunul do odkryté branky - 2:2.

Gólová přestřelka pokračovala i nadále. Nejdříve Štěpán Hřebejk poslal d ovedení znovu Jihočechy, po třech minutách srovnal Radek Duda. Navrátilec z nepodařeného angažmá v Rusku projel celé hřiště až za modrou čáru, odkud vystřelil. Podobně jako před tím Svoboda si vybral slabší chvilku i gólman Budějovic Turek a bylo vyrovnáno.

Stav 3:3 vydržel až do konce zápasu i přes jednu gólovou šanci na obou stranách. V prodloužení pak mohl strhnout vítězství na stranu hostů Hřebejk, ale sám před Svobodou nadvakrát  zklamal.

O prvním vítězi v novém ročníku tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich uspěla díky zaváhání Brabence ve třetí sérii domácí Slavia a může slavit vítězný vstup do sezony.