Drama NHL mělo federální hvězdy: Sýkora, Šatan, Hemský

Sport Sport, Red Spo
7. 11. 2008 7:45
Předvedli se i Erat a Pavelec
Petr Sýkora dává gól z Pittsburgh Penguins střílí gól edmontonskému brankáři Garonovi. | Foto: Reuters

Pittsburgh - Podivuhodný zápas viděli ve čtvrtek diváci NHL v Pittsburghu, kam zavítal Edmonton.

Na konci zámořské bitvy pak navíc byly vyhlášeny tři evropské, respektive československé hvězdy: Sýkora, Šatan, Hemský.

Útočníci Pittsburghu Penguins Petr Sýkora a Miroslav Šatan totiž každý dvěma góly pomohli Tučňákům ke skvostnému vedení 5:0.

Forvard Edmontonu Oilers Aleš Hemský zase měl svůj podíl na tom, že i  po takovémto vedení se domácí museli bát o výsledek.

Po individuální akci na začátku třetí třetiny snižoval na 3:5, ve 49. minutě to dokonce bylo už jen 4:5, víc ale Olejáři nestihli.

Čtěte více: Hemský se konečně trefil. Pavelec předčil Vokouna

Erat součástí bláznivé přestřelky

Ještě divočejší průběh zápasu předvedli hokejisté v Calgary, kde hrál Nashville.

I Calgary se dostalo do vedení 5:0, jenže pak začaly chvíle Martina Erata, jenž byl u třech následujících gólů Nashvillu.

První sám dal, na další dva přihrával, vše trvalo pouhých pět a půl minuty druhé třetiny čistého času.

Martin Erat z Nashville Predators se snaží přeskočit hůl Coryho Saricha z Calgary Flames. | Foto: Sport, Reuters

Domácí Flames však dokázaly ještě do konce druhé části korigovat na 6:3.

Ve 46. minutě se skóre posunulo na 7:4 a vydrželo tak až do času 57:00, kdy už to vypadalo na jasnou záležitost pro Plameny.

Jenže v tomto čase nařídil sudí trestné střílení a Predátoři snížili na 7:5.

Zdálo se, že vyloučení Radka Bonka v čase 58:33 za hákování  utne nashvillské snažení.  Přesto ještě v čase 59:40 dokázali i v oslabení korigovat na konečných 7:6.

Pavelec má další výhru

Lichotivou statistiku si  letos drží brankářský náhradník Atlanty Ondřej Pavelec. Když nastoupil od začátku zápasu, vyhrál.

Poprvé se mu to povedlo 2. listopadu proti Floridě v přímém měření sil s Tomášem Vokounem, podruhé ve čtvrtek v domácím duelu proti New Yorku Islanders, který Atlanta vyhrála 4:3.

San Jose - St. Louis 5:4 SN (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 50., 59. a rozhodující nájezd Clowe, 10. Thornton, 28. Blake - 6. Tkachuk, 7. Stempniak, 48. McDonald, 51. Backes

Boston - Toronto 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 8., 26. a 60. Wheeler (na druhou Krejčí), 6. Wideman (Krejčí), 58. Chára - 43. Steen (Kubina), 59. Grabovskij

Atlanta - NY Islanders 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Branky: 5. a 41. Vjačeslav Kozlov, 42. Jason Williams, 52. Enström - 3. Sim, 30. Nielsen, 30. Hunter. Pavelec: zásahy - 27/24, úspěšnost: 88,89%

NY Rangers - Tampa Bay 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 35., 41. a 60. Drury (na první a třetí Rozsíval), 17. Callahan, 49. Marc Staal - 39. St. Louis (Prospal, Malík), 48. Malone

Washington - Carolina 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 58. a 60. Sjomin, 24. Fjodorov - 3. Walker (Melichar), 33. Tuomo Ruutu

Colorado - Minnesota 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 33. Tucker - 4. Bouchard (Židlický), 8. Pouliot (Židlický), 30. Brunette

Pittsburgh - Edmonton 5:4 (2:0, 3:1, 0:3)
Branky: 10. a 28. Šatan, 32. a 34. Sýkora, 16. Talbot - 39. Pisani, 43. Gilbert, 44. Hemský, 49. Souray

Calgary - Nashville 7:6 (4:0, 2:3, 1:3)
Branky: 8. a 17. Conroy, 23. a 41. Iginla, 12. Bourque, 19. Sarich, 30. Langkow - 29. a 60. Weber (na první Erat), 23. Erat, 25. Arnott (Erat), 46. Legwand, 57. Fiddler

Los Angeles - Florida 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 17. Boyle, 19. Preissing, 52. Brown - 43. Stewart, 60. Horton. Tomáš Vokoun: zásahy - 32/29, úspěšnost - 90,62%

Vancouver - Phoenix 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Bieksa

Ottawa - Philadelphia 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 9. Volčenkov, 13. Heatley (Kuba), 29. Winchester, 59. Neil - 28. Asham