Drama pro Lva! Azevedo 23 sekund před koncem rozhodl finále

22. 4. 2014 21:22
Pražský Lev na domácím ledě přehrál Magnitogorsk 3:2 a v sérii se ujal vedení 2:1 na zápasy.
Radost hokejistů Lva Praha z prvního gólu v zápase.
Radost hokejistů Lva Praha z prvního gólu v zápase. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Lev Praha má blíž k zisku Gagarinova poháru! Pražský tým ve třetím finálovém utkání play off KHL na domácím ledě porazil Metallurg Magnitogorsk 3:2 a v sérii se ujal vedení 2:1 na zápasy.

O2 aréna napěchovaná rekordní diváckou návštěvou celé Kontinentální ligy viděla velké drama. Hosté v 59. minutě při power-play vyrovnali na 2:2, třiadvacet sekund před koncem ale duel rozhodl svým druhým gólem v utkání kanadský útočník Justin Azevedo. Jen pro úplnost, vynikající zápas vidělo 16 435 diváků.

Čtvrté utkání je na programu ve čtvrtek od 19 hodin opět v pražské O2 areně.

Skvělý vstup domácích

Domácí měli skvělý nástup do utkání. V první šanci sice neuspěl Vrána, ale puk si vzápětí našel Sekáč, neukvapil se při zakončení, objel branku a o brusli Malenkycha otevřel skóre. Od úvodního buly uběhlo jen 85 vteřin.

Polovina první třetiny přinesla obrovskou šanci Metallurgu, Osala však metr před brankovištěm promáchl. Hru z obou stran provázelo znovu obrovské nasazení a důraz, ale nechyběly ani další příležitosti. V 15. minutě pálil nebezpečně Ševc, Košečkin však stihl v poslední chvíli zareagovat a pokryl i dorážku Novotného.

Ve 24. minutě při hře ve čtyřech na obou stranách zachránila domácího gólmana Vehanena tyč. Kotouč z brankoviště uklidil Mäenpää, jenž sám vzápětí zakončoval na druhé straně přečíslení tři na dva, ale jen do Košečkina.

Mozjakinova nekompromisní rána

Lvi poté byli blízko navýšení náskoku. Nejprve tečující Zackrisson a vzápětí Sekáč, když si místo rychlého zakončení potáhl puk, ale vychytal ho Košečkin. Zahanbit se nenechal ani Vehanen, jenž lapil ránu Zaripova do téměř prázdné branky. Při přesilovce 63 sekund před druhou přestávkou vzal dění do svých rukou Mozjakin a nekompromisní ranou vyrovnal.

V úvodu třetí dvacetiminutovky se hra přelévala z jedné strany na druhou a oba gólmani byli neustále v pohotovosti. Ve 44. minutě se tlačil do šance Azevedo, ale ani on neuspěl.

Nejdřív ticho, poté výbuch nadšení

Šikovný útočník si spravil náladu v končící 51. minutě, kdy naskočil jako čerstvý hráč na závěr přesilovky. Už na modré čáře o sobě dal vědět poklepáním hokejkou o led, a když ho skvěle načasovanou křížnou přihrávkou našel Oystrick, převážil Azevedo misky vah opět na stranu Lva.

Jen chvilku nato musel na trestnou lavici Ševc, obávaná první pětka ruského celku sevřela domácí před Vehanenem, jenže Zaripov zakončil jen do boční sítě. Necelé dvě minuty před koncem sáhli hosté ke hře bez gólmana a v čase 58:42 zmrazil Paré vyprodané hlediště. Jenže pak se vydal na útočný výlet Mäenpää, prostrčil puk Azevedovi, který o 54 sekund později rozhodl.

Finále play off Kontinentální hokejové ligy - 3. zápas:

Lev Praha - Metallurg Magnitogorsk 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Sekáč (Thörnberg, Vrána), 51. Azevedo (Oystrick, Mäenpää), 60. Azevedo (Mäenpää) - 39. Mozjakin (Zaripov), 59. Paré (Mozjakin, Lee). Rozhodčí: Olenin, Rönn - Sivov, Šeljanin. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 16.435. Stav série: 2:1.

Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal, Jaakola - Azevedo, Novotný, Zackrisson - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Kubalík, Cingel, Matai. Trenér: Kari Jalonen.

Magnitogorsk: Košečkin - J. Birjukov, Antipin, S. Těreščenko, Chabarov, Malenkych, Lee, Ibragimov - Zaripov, Jan Kovář, Mozjakin - Paré, Juňkov, Osala - Kosov, Malinovskij, Platonov - Timkin, Brent, Potěchin. Trenér: Mike Keenan.