Drama v play off! Chicago a Blues vyhráli až v prodloužení

1. 5. 2013 7:20
Hokejisté Chicaga a St. Louis vyhráli v úvodních zápasech play off NHL na domácím ledě.
Bryan Bickell oslavuje vítězný gól do sítě Minnesoty
Bryan Bickell oslavuje vítězný gól do sítě Minnesoty | Foto: Reuters

Chicago - Hokejisté Chicaga a St. Louis potvrdili roli papírových favoritů a vyhráli v prvních zápasech na vlastním ledu utkání 1. kola play off NHL.

V obou případech to ovšem bylo velké drama. Blackhawks porazili v prodloužení Minnesotu 2:1 a Blues stejným způsobem Los Angeles. To Anaheim si poradil s Detroitem ještě v základní hrací době a vyhrál 3:1.

Vítěz základní části NHL inkasoval v páté minutě z první střely soupeře v zápase, v dalším průběhu srovnal Marián Hossa a v čase 76:35 dokonal obrat Bryan Bickell.

Obhájci Stanleyova poháru Kings si proti Blues sice vynutili pokračování zápasu v poslední minutě základní hrací doby, ale domácím zařídil první bod v sérii svým druhým gólem v zápase Alexander Steen.

Stoprocentní úspěšnost domácích týmů v úvodním hracím dni play off NHL podrthl Anaheim. U jediné branky hostí si připsal asistenci český obránce Jakub Kindl, po jehož střele vyrovnával Daniel Cleary.

Nerozhodný stav zlomil na začátku třetí třetiny Teemu Selänne a výhru Ducks pečetil v závěrečné minutě trefou do prázdné branky Francois Beauchemin.

1. kolo play off NHL:

Západní konference - 1. zápasy:

Chicago - Minnesota 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 23. Hossa, 77. Bickell - 5. Clutterbuck. Střely na branku: 37:27. Diváci: 21.428. Stav série: 1:0.

St. Louis - Los Angeles 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 10. a 74. Steen - 60. Justin Williams. Střely na branku: 42:29. Diváci: 17.612. Stav série: 1:0.

Anaheim - Detroit 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 11. Bonino, 42. Selänne, 60. Beauchemin - 17. Cleary (Kindl). Střely na branku: 27:22. Diváci: 17.200. Stav série: 1:0.