reklama

Dril, choulostivé selfie i potíže s politiky. Jágr prožil perné léto

Už v noci na neděli odstartuje Jaromír Jágr sezonu na Floridě, kde v loňském ročníku nebývale pookřál. Na startu stávající sezony je v dobrém rozmaru, přestože v létě musel řešit nečekané problémy.

Praha – Ať už s legendárním mulletem, kterým si prý znovu nechá ozdobit hlavu, nebo bez něj (více zde), Jaromír Jágr může v nadcházející sezoně NHL předvést velké věci. Jeho kariéru v únoru vzpružila výměna na slunnou Floridu.

Nebýt této transakce, legendární veterán by možná zámořskou misi musel ukončit, neboť v New Jersey pomalu skomíral. Individuálně se protloukal nejhorší sezonou v životě, poprvé v NHL třeba zažil osmizápasový bodový půst.

Město Sunrise, kde sídlí Panthers, ho vysvobodilo. Jágr rázem sbíral takřka bod na utkání a vytvořil údernou lajnu s mladíky Jonathanem Huberdeauem a Aleksanderem Barkovem.

Jako by se s nimi rozpomněl na staré časy, kdy dominoval. Na domácím mistrovství světa byl jednoznačně nejlepším kanonýrem Čechů, v podstatě zařídil postup do semifinále a nakonec se stal nejužitečnějším hráčem turnaje. Scházela mu jen medaile, o niž už se patrně nikdy nepokusí. "Reprezentace? Je prostě čas jít,“ ohlásil odchod z národního mužstva. Tentokrát prý definitivní.

Potíže Kladna i choulostivé selfie

Po hráčské kariéře však stále prahne. Proto se smlouvou v kapse podstoupil i ve 43 letech další dril, aby stačil mladším borcům. Jako obvykle absolvoval tréninkové dávky doma v Kladně, ale také v Las Vegas, kde si mohl i trochu užít. Třeba s hvězdným basketbalistou LeBronem Jamesem nebo legendárním boxerem Mikem Tysonem, na které narazil.

Nicméně ho neminuly ani potíže. Starosti mu přidělávali hlavně kladenští zastupitelé, kteří jeho klubu zastavili dotace – 18 milionů korun na stadion, sedm milionů na mládež. Prý kvůli nesrovnalostem v účetnictví, které teď projde hloubkovou kontrolou. Podle slavné osmašedesátky nesmyslně (více čtěte zde).

Jágrovi se nevyhnula ani bulvární aféra. Na veřejnost vyplula fotografie, na níž hvězdný útočník spí, zatímco osmnáctiletá modelka před ním tasí triumfální pózu. Samotného Jágra odtajněný snímek příliš nevzrušil, spíš se jím bavil. Stejně jako fanoušci, kteří zahltili internet parodickými fotografiemi, kde místo české hvězdy leží plyšák, láhev alkoholu či domácí mazlíček.

Jágr je v dobrém rozmaru i nyní. V rozhovoru pro Miami Herald prohlásil, že si znovu nechá narůst legendární účes "vpředu byznys, vzadu party“. "Musíme nosit helmy, to je ten důvod, proč si nechám narůst vlasy tam vzadu,“ prozradil.

Stíhací jízda začne v noci na neděli

Se staronovým účesem, jímž oslňoval NHL jako nováček, snad lépe zapadne vedle mladíků Huberdeaua a Barkova, kteří se ještě nenarodili, když Jágr vstoupil do NHL.

Jejich spolupráce loni klapala náramně. V posledních 21 duelech Floridy dohromady nastřádali 54 bodů. A především – tým 12krát zvítězil a ve dvou případech získal alespoň bod. Play off už ale vybojovat nestihl. Bude to teď jiné? Elitní floridská lajna by k tomu mohla výrazně pomoct.

"Jsou rychlí, silní a umí zahrát situace jeden na jednoho. Já jim můžu předat nějaké zkušenosti,“ říká Jágr pro deník Sun Sentinel o svých pravděpodobných parťácích v lajně. "Pokud bych jim nic neříkal, přišli by na všechno sami, jenže až za pět nebo šest let. Takhle se to dá trochu urychlit.“

Ať už bude Jágr, jenž v průběhu ročníku oslaví 44. narozeniny, hrát kdekoliv, stanice TSN předvídá, že nasbírá 56 bodů, z toho 22 gólů. Pokud se tak stane, legendární útočník poskočí hned ve dvou vysoce sledovaných historických tabulkách. Stane se třetím nejproduktivnějším hráčem a třetím nejlepším střelcem.

Stíhací jízda odstartuje v noci na neděli, kdy Florida doma přivítá Philadelphii, v níž Jágr válel po příchodu z Ruska.

reklama