reklama

Duba bude chytat v EBEL za Klagenfurt

Tomáš Duba v dresu Sparty, se kterou získal v roce 2007 extraligový titul Tomáš Duba v dresu Sparty, se kterou získal v roce 2007 extraligový titul autor: Ondřej Besperát
Čtyřiatřicetiletý dvojnásobný juniorský mistr světa působil od ledna 2013 v německé nejvyšší soutěži v dresu Krefeldu. S Klagenfurtem uzavřel podle oficiálních stránek klubu roční smlouvu.

Klagenfurt - Český hokejový brankář Tomáš Duba se stal novou posilou rakouského Klagenfurtu v mezinárodní lize EBEL. Čtyřiatřicetiletý dvojnásobný juniorský mistr světa působil od ledna 2013 v německé nejvyšší soutěži v dresu Krefeldu. S Klagenfurtem uzavřel podle oficiálních stránek klubu roční smlouvu.

Duba v této sezoně vinou zranění odchytal jen 19 utkání s průměrem 2,38 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 92,75 procenta a jednou udržel čisté konto.

Odchovanec Sparty, které v roce 2007 vychytal titul, působil v české extralize také ve Znojmě, Plzni, Třinci a Zlíně. Chytal rovněž ve Finsku za SaiPu Lappeenranta, TPS Turku a Ässät Pori, ve Švédsku za Leksand, v KHL za Lva Poprad a v Itálii za Bolzano.

reklama