reklama

Duda Karlovy Vary neopouští, v pátek by se měl vrátit do sestavy

Radek Duda Radek Duda autor: ČTK
Kolem kontroverzního útočníka se dle vyjádření karlovarského klubu pouze vytvořila zbytečná mediální bublina.

Karlovy Vary - Hokejový útočník Radek Duda by měl i nadále pokračovat v extraligových Karlových Varech. Šestatřicetiletý hráč v předešlých dvou kolech na základě rozhodnutí majitele klubu za Energii nenastoupil, jeho odchod prý ale momentálně není na pořadu dne.

"Radek by se měl normálně vrátit do sestavy," řekl sportovní manažer Jaromír Kverka starší po pondělním podvečerním jednání vedení Západočechů. "Byla to zbytečně nafouknutá bublina. Momentálně máme k dispozici více hráčů a protočili jsme je," doplnil.

Třetí nejproduktivnějším hráč týmu Duda nenastoupil v pátečním duelu ve Zlíně a ještě před ním sám potvrdil, že se tak stalo na základě rozhodnutí majitele Karla Holoubka, jemuž se nelíbil jeho výkon v předchozím utkání proti Chomutovu.

To následně potvrdili i trenéři týmu. A i proto, že Energie ve Zlíně vyhrála, nehrál Duda ani v neděli proti Olomouci. To už Západočeši prohráli a v tabulce jsou i nadále dvanáctí. "Je pravda, že o Radka by byl v extralize zájem. Teď ale nechceme do týmu zasahovat. Trochu jsme to nastartovali. Máme pět pětek a kdo nastoupí, je věc trenérů," uvedl Kverka.

Duda s týmem normálně trénuje. V sobotu vypomohl druholigovému Sokolovu v zápase v Jindřichově Hradci, kde se na výhře Baníku 9:2 podílel šesti kanadskými body. V pátečním zápase proti Vítkovicím by se měl opět představit v extralize.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama