reklama

Dudovy výmluvy jsou zbabělé, vrací úder šéf disciplinárky

Radek Duda veřejně kritizoval vedení extraligy. Nelíbí se mi tvrdý metr disciplinární komise. Radek Duda veřejně kritizoval vedení extraligy. Nelíbí se mi tvrdý metr disciplinární komise. autor: ČTK
Šéf disciplinární komise hokejové extraligy Karel Holý označil výroky Radka Dudy jako zbabělé. K napadení Holce se prý sám přiznal.

Praha - V hokejové extralize už zase plane spor mezi hokejistou Radkem Dudou a vedením soutěže. Nejproduktivnějšímu útočníkovi Plzně se nelíbí jeho pětizápasový distanc, který mu šéf disciplinární komise Karel Holý udělil za napadení Miroslava Holce v pátečním utkání s Kometou Brno.

"Už se mě asi zase bojí. Pět zápasů? To je vážně too much. Ale vítr vane od Pepíka," citoval Dudu server iSport.cz. Plzeňský divočák si v tom rozhovoru rýpl i do šéfa extraligy Josefa Řezníčka, se kterým se už od dob svého společného působení v Plzni evidentně nemají moc rádi.

Co se ale přesně stalo? Radek Duda v pátečním utkání poslal o mantinel k ledu brněnského Holce. V plné rychlosti, s výskokem. Rozhodčí sice v zápase zákrok nijak netrestali, z disciplinárky ale přišel krutý trest: stop na pět zápasů.

Šéf disciplinárky: Vždyť se Duda sám přiznal

A to Dudu rozčertilo dokonce natolik, že se takhle veřejně opřel do nejvyššího vedení extraligy. Letos už podruhé. Předtím se v podobném duchu pustil do disciplinárky i za to, že mu na začátku sezony udělilapokutu 10% ze základního platu za simulování.

Zákrok Radka Dudy na Miroslava Holce si můžete zopakovat a prohlédnout TADY.

Šéf disciplinární komise Karel Holý se ale v telefonickém rozhovoru s deníkem Aktuálně.cz proti jeho výrokům ostře ohradil a vysoký trest pro Dudu podle svého vysvětlil.

"Taky jsem to četl a poznal jsem z toho, že se Duda sám k tomu zákroku přiznal," reagoval okamžitě Holý. "Ale fakta jsou tady jasná: Radek Duda jel v plné rychlosti, vyskočil a trefil Holce někam do oblasti hlavy a krku, navíc došlo ke krvavému zranění," zdůvodňuje Holý.

Za hranicí pravidel hrají pořád ti stejní

"V případě Radka Dudy navíc nejde o první prohřešek, proto jsme se rozhodli mu udělit trest v maximální možné sazbě. Kdyby šlo o jiného hráče, který by neměl s recidivou problémy, zřejmě by byl trest nižší," přiznává.

Duda je u disciplinární komise pečený - vařený, tresty od ní dostával i na jaře. Ještě v době, kdy se snažil v extralize zachránit Liberec. A Holý dodává, že je to pořád dokola jen o těch stejných hráčích...

"Máme tady Dudu, Hollwega, Trávníčka... Ti dělají problémy pořád, přesto ani vyšší tresty nestačí. Jinak si myslím, že za dobu, kdy nás samy kluby žádají, abychom tyhle zákroky hlídali, se hraje o hodně slušněji," vyčítá Holý, který v necelé polovině odehraného ročníku zatím zastavil činnost jen čtyřem hráčům (Trávníček - 5 zápasů, Duda (5), Hollweg (3), zámorský (3).

Duda se choval zbaběle

"Vyjádření Dudy v novinách je ale zbabělé. Omlouval se tím, že má Holec pořád hlavu dole. To ale není pravda, na videu je vidět, že se Holec na střet připravoval. Jenže nečekal, že Duda využije rychlosti a ještě si nadskočí," vrací se Holý k Dudovi, který ho svým jednáním o víkendu hodně zklamal.

"A už vůbec nezmínil to, jak Holec dopadl, neomluvil se a nebral zřetel, že ho zranil. Ten kluk má přitom v obličeji šestnáct stehů."

Extraliga dnes pokračuje šesti zápasy 22. kola a Plzeň doma hostí nebezpečnou Slavii. Duda ale zůstane znovu pouze na tribuně, z trestu mu chybí odpykat ještě čtyři zápasy.

reklama