reklama

Duda se vysmál fanouškům Boleslavi: Byli na mě vulgární

Radek Duda pomohl Liberci k udržení extraligy. Radek Duda pomohl Liberci k udržení extraligy. autor: Lenka Rybaříková
Petr Nedvěd rozhodl zápas o všechno, jako správný kapitán. Liberec se udržel v extralize.

Liberec - Když necelých sedm minut před koncem normální hrací doby kapitán Bílých Tygrů Liberec Petr Nedvěd konečně prolomil obrannou hráz Mladé Boleslavi, přijel jeho spoluhráč Radek Duda ke kotli hostujících fanoušků a k jejich zlosti jim svou radost ukázal pořádně zblízka.

Kontroverzní hokejista po rozhodujícím duelu baráže o extraligu konflikt s fanoušky Bruslařského klubu hodnotil takto: "V tom jsou emoce. Člověk se snaží a samozřejmě jejich fanoušci na mě byli hodně vulgární. Já jsem jen trpělivě čekal, až dojdeme tam, kde chceme být a potom už se můžete vysmát vy jim."

Nutno říci, že kotel Boleslavi čtyřiatřicetiletému útočníkovi skutečně nic nedaroval a po celý zápas častoval Dudu pokřikem ztotožňujícím jej s dámským přirozením. 

Duda: Boleslav udělala brutální chybu

Po brance Nedvěda udeřili Tygři ještě jednou, zápas definitivně rozhodl Filippi, u jehož branky právě Duda asistoval. Liberec už se pak vrhnul na oslavy. Tým z pod Ještědu hraje extraligu jedenáct let a je jasné, že pokud nepřestoupí do KHL, bude v tom pokračovat.

"Bojovali jsme jako lvi, jsem na celý tým hodně pyšný. Nelepilo nám to, nemohli jsme dát z ničeho gól. Až Boleslav udělala brutální chybu, kdy se nechal Nouza vyloučit na pět minut za faul na hlavu. Potom ještě Pabiška nešťastně vyhodil puk, šel na dvě minuty a to rozhodlo," uvedl Duda a nechtěl hodnotit, zda bylo druhé vyloučení, které pět minut před koncem poslalo Boleslav do třech, spravedlivé či nikoli.

"Tak to prostě v hokeji je. Když v obranném pásmu vyhodíte puk do hlediště, jsou to dvě minuty," podotkl liberecký útočník.

Nedvěd: Nesmírně těžký zápas na psychiku

Kapitán Petr Nedvěd zdůrazňoval, jak nesmírně těžký poslední duel byl. "Po psychické stránce to bylo neuvěřitelně náročné. Všichni jsme si uvědomovali, co by se stalo, kdybychom prohráli. Proto chci poděkovat všem spoluhráčům, jak fantasticky to zvládli," poznamenal viditelně vyčerpaný útočník.

Liberec měl v samotném zápase jasnou převahu a spoustu vyložených šancí. "Měli jsme jasné gólovky. Tím nechci říct, že je soupeř neměl, ale měl jich daleko méně a ne tak vyložené. My trefovali před brankou vlastní spoluhráče, jejich obránce, prostě to tam nemohlo spadnout. Bylo to těžký zápas, ale zvládli jsme ho," vyprávěl jednačtyřicetiletý hokejista.

Nedvěd si uvědomoval, když dostal Liberec za stavu 0:0 pár minut před koncem šanci dvojnásobné přesilové hry, že jeho tým teď gól prostě dát musí.

Když to takhle trefím, je těžké to chytat

"Z jejich strany to byl zbytečný faul a smolné vyhození. A my věděli, že musíme," řekl Nedvěd, který v klíčové chvíli vzal na modré puk, udělal pár rychlých pohybů kupředu, aby vyslal do horního rohu branky svou typickou precizní střelu.

"Chtěl jsem to vzít na sebe, ta šance tam byla, z téhle pozice umím dát góla. Podařilo se to, trefil jsem to přesně tak, jak jsem chtěl. Když se mi to takhle povede vystřelit, tak je to těžké chytat. A nemyslím to nijak arogantně," dodal zkušený hráč.

Co bude dál s Petrem Nedvědem? Bude liberecká ikona pokračovat v kariéře? "V první řadě si to teď s klukama užiju, určitě to hodně oslavíme. Moje budoucnost teď není na pořadu dne. Nejdřív oslavy a až potom budu řešit, co dál," uzavřel Nedvěd.

reklama