Dukla krok od návratu! Hokejisté Jihlavy vyhráli v Kladně a extraligu mají nadosah

25. 4. 2021 19:30
Hokejisté Jihlavy vyhráli páté finálové utkání první ligy v Kladně 2:1, ujali se v sérii na čtyři výhry vedení 3:2 a chybí jim jediné vítězství k postupu do extraligy.
Hokejisté Jihlay
Hokejisté Jihlay | Foto: Luboš Vácha

O nedělním úspěchu hostujícího celku v boji o triumf v druhé nejvyšší soutěži rozhodl v čase 53:56 útočník Tomáš Jiránek. Šestý duel se hraje v úterý na Vysočině.

Jihlava sice při prvním střídaní zasypala v úvodu Košarišťana sérií střel, ale první větší šanci měl ve druhé minutě na druhé straně Hlava. Žukov však zasáhl vyrážečkou. Dukla se ubránila při čtyřminutovém vyloučení Illéše, při kterém si Žukov poradil s Plekancovou ránou, i při Marešově trestu. Hosté svou početní výhodu po špatném střídání Rytířů také nevyužili. Před pauzou kladenský gólman kryl možnost Patrika Čermáka.

Druhou část začalo Kladno náporem, ve 24. minutě ale mohla udeřit Dukla a Košarišťan zlikvidoval Fronkovu příležitost. V čase 30:48 se Rytíři při Bukačově vyloučení dočkali úvodní branky. Kubík sice bekhendem trefil levou tyč, ale puk se odrazil od nože na pravé brusli Žukova za brankovou čáru.

Zvýšit mohl vzápětí Frye, ale minul. Navíc po jeho faulu ve 34. minutě stačila půlminuta přesilové hry Dukle k vyrovnání. Černý nabil k modré čáře Pekrovi, jenž trefil přesně levý horní roh Košarišťanovy branky. Po Zacharčukově tvrdém zákroku na Pekra měli hosté další přesilovku, ale zkrátil ji faulem Jiránek.

Při Dundáčkově pobytu na trestné lavici si poradil Žukov s dalším nebezpečnou střelou Plekance a těsně po skončení přesilovky vytěsnil i Fryeův pokus. Vyřešil i Hlavovu ránu. Košarišťan zase kryl Bukačovu střelu i s Eliášovým průnikem. Kladenský Račuk po individuální akci také nerozhodný stav neprolomil.

Potom se snažil Marosz vyzrát na Žukova zakončením s hokejkou mezi nohama a ruský gólman si poradil hned i s následnou Hlavovou šancí po Kubíkově přihrávce. V 54. minutě tečoval při signalizovaném vyloučení Havránkovo nahození ze vzduchu před Košarišťanem úspěšně Jiránek a sudí si ještě u videorozhodčího ověřili, že se nejednalo o hru vysokou holí. Dukla už těsný náskok uhájila.

Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Kubík (Melka, Račuk) - 34. Pekr (T. Černý, Čachotský), 54. Jiránek (T. Havránek). Rozhodčí: Souček, Zubzanda - Bohuněk, Zídek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Bez diváků. Stav série: 2:3.

Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, J. Suchánek, Zacharčuk - Jágr, Plekanec, O. Machala - Hlava, Kubík, Marosz - Račuk, Pitule, Melka - V. Bílek, P. Machač, Š. Jelínek. Trenér: D. Čermák.

Jihlava: Žukov - Bukač, Dundáček, Mareš, T. Černý, Strejček, Bilčík, F. Eliáš - Illéš, Fronk, T. Harkabus - T. Havránek, Lichanec, Čachotský - Pekr, M. Zadražil, Jiránek - Vítězslav Brož, P. Čermák, Chlubna. Trenér: Ujčík.