Dva góly Červeného nestačily Slovanu na výhru proti Podolsku, Kazaň zdolala Jaroslavl

Rudolf Červený zajistil Slovanu svými dvěma góly proti Podolsku jen bod. Rudolf Červený zajistil Slovanu svými dvěma góly proti Podolsku jen bod. autor: Milan Kammermayer
Český útočník Rudolf Červený vstřelil v utkání Kontinentální hokejové ligy dva góly, bratislavský Slovan však na ledě Viťazu Podolsk neudržel vedení a prohrál 2:3 v prodloužení. Slovenský klub utrpěl šestou porážku za sebou.

Červený, který hraje v KHL první sezonu, si připsal druhý dvougólový zápas v soutěži. Poprvé dal dvě branky v polovině září rovněž v Podolsku, kde Slovan i tehdy prohrál (4:6). Celkově se devětadvacetiletý český útočník střelecky prosadil osmkrát.

Červený nejprve skóroval v 10. minutě zblízka, v druhé třetině pak zvýšil na 2:0 pro hosty ranou z kruhu pro vhazování po přihrávce Michala Řepíka. Domácí hráči ale dokázali vyrovnat a v 65. minutě překonal českého brankáře Jakuba Štěpánka Alexandr Sjomin.

Sedmou výhru za sebou si připsala Kazaň, obhájci Gagarinova poháru doma zdolali Jaroslavl 5:3. Na poslední gól hostů přihrál Jakub Nakládal.

Kontinentální hokejová liga:

Kazaň - Jaroslavl 5:3 (za hosty Nakládal 0+1), Viťaz Podolsk - Slovan Bratislava 3:2 v prodl. (za hosty Červený 2+0, Řepík 0+1).