Palát s Nestrašilem pomohli k vítězství svých týmů dvěma góly, trefil se i Hudler

6. 2. 2016 6:56
Ondřej Palát z Tampy Bay a Andrej Nestrašil z Caroliny pomohli svým týmům k vítězství dvěma góly. Tampa zdolala Pittsburgh 6:3. Carolina zase vyhrála ve Winnipegu 5:3.
Ondřej Palát se proti Pittsburghu prosadil dvakrát.
Ondřej Palát se proti Pittsburghu prosadil dvakrát. | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Ondřej Palát se podílel v pátečním utkání NHL dvěma góly na výhře Tampy Bay 6:3 nad Pittsburghem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Stejnou bilanci si připsal i Andrej Nestrašil, který šestou a sedmou brankou v sezoně pomohl Carolině k vítězství 5:3 ve Winnipegu. Z českých hráčů ještě skóroval i Jiří Hudler, který ale s Calgary podlehl doma Columbusu 1:2.

Palát vstřelil důležité branky

Palát nejprve zvyšoval v úvodu prostřední části vedení Tampy Bay na 3:1, když se v oslabení dostal do samostatného úniku a forhendový blafák zakončil střelou mezi betony. Pittsburgh v dalším průběhu utkání dvakrát snížil na rozdíl jedné branky, ale další drama nepřipustil český útočník. Rodák z Frýdku-Místku si šikovně kopnul bruslí odražený puk do strany a trefou do poloodkryté klece vstřelil v závěru zápasu uklidňující pátý gól.

"Soupeř začal skvěle a my měli štěstí, že jsme po první třetině vedli 2:1. Od druhé už jsme se rozjeli," řekl k zápasu trenér Tampy Bay Jon Cooper, jehož svěřenci zvítězili v osmém domácím utkání v řadě. Vedle Paláta se o prodloužení úspěšné série zasloužil rovněž dvěma zásahy Anton Stralman, tři body za gól a dvě přihrávky si připsal Tyler Johnson.

Pittsburgh je ve Východní konferenci na prvním nepostupovém místě do play off, ale zdá se, že jeden z předsezonních favoritů konečně nachází svou tvář. Penguins na ledě Lightning sice přišli o sérii čtyř vítězství, kouč Mike Sullivan však ve hře viděl hodně pozitiv. "Hráli jsme správným způsobem většinu zápasu, jen jsme nebyli za výkon odměněni. Měli jsme být trochu chytřejší u gólů, které jsme dostali. Ale hráli jsme tvrdě, s nasazením a celkově to bylo dobré," reagoval kouč.

Carolina využila bleskového nástupu

Carolina položila základ úspěchu drtivým vstupem do zápasu a po jedenácti minutých už vedla 4:0. Druhou branku obstaral z dorážky Nestrašil. Český útočník se znovu v zápase prosadil v předposlední minutě, když povedenou bekhendovou kličkou ukončil stíhací jízdu domácích a uzavřel skóre na konečných 5:3.

"Musíme se naučit, jak hrát lépe, když vedeme, abychom si zápas zbytečně nekomplikovali. Je potřeba si z dnešního utkání vzít ponaučení," reagoval Jordan Staal, Nestrašilův spoluhráč z druhého útoku a střelec jedné ze čtyř branek v úvodu zápasu.

"Vletěli na nás a my jsme nebyli dostatečně rychlí. Nepomohli jsme gólmanovi a gólman nepomohl nám. Každý nese vinu na špatném vstupu do utkání," zlobil se trenér Winnipegu Paul Maurice.

Hudlerova branka k bodům nevedla

Hudler dostal Calgary v osmé minutě střelou z pravého kruhu do vedení a hubený náskok domácí drželi až do polovinu zápasu. Poté začal úřadovat William Karlsson, který dvěma zásahy otočil skóre a zařídil Columbusu vítězství. V sestavě poražených zůstal opět mezi náhradníky český obránce Jakub Nakládal, který stále čeká na svůj premiérový start v NHL.

"Jádro problému je, že jsme dali jen jeden gól a s tím se moc utkání nevyhrává. Musíme si vytvářet více šancí a střílet více branek. To je základ," komentoval prohru kapitán Calgary Mark Giordano. Dvě velké šance ale domácí spálili za stavu 1:0, ve druhém případě neuspěl Michael Frolík, jehož dorážku do odkryté branky bravurně chytil brankář Joonas Korpisalo.

"To jsou takové zoufalé zákroky. Snažíte se ještě něco udělat a dnes mě to trefilo. Na tom záleží. Musím zastavit puk a je jedno, jakým stylem," uvedl jedenadvacetiletý Fin, o němž komentátor prohlásil, že si při šanci Frolíka počínal jak Dominik Hašek. Korpisalo je nečekaným hrdinou Columbusu při zranění brankářů Sergeje Bobrovského a Curtise McElhinneyho a tým dovel k šesti výhrám v osmi startech. "Snažím se odvádět to nejlepší a užívat si to. Den po dni," dodal finský gólman.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

NHL:

Tampa Bay - Pittsburgh 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Branky: 12. a 58. Stralman, 27. a 56. Palát, 19. Killorn, 30. Johnson - 5. Hörnqvist, 29. Crosby, 41. Cullen. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Palát, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).

Winnipeg - Carolina 3:5 (0:4, 1:0, 2:1)

Branky: 39. Burmistrov, 50. Ladd, 54. Wheeler - 4. a 59. Nestrašil, 2. Di Giuseppe, 5. J. Staal, 11. Faulk. Střely na branku: 36:29. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Ward (Carolina), 2. Ladd, 3. Byfuglien (oba Winnipeg).

Calgary - Columbus 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 8. Hudler - 30. a 42. Karlsson. Střely na branku: 31:18. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson (Columbus), 2. Bennett (Calgary), 3. Korpisalo (Columbus).

Anaheim - Arizona 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Branky: 24. Lindholm, 26. Santorelli, 43. Perry, 44. Cogliano, 57. Maroon - 2. Rieder, 35. Doan. Střely na branku: 41:25. Diváci: 17.342. Hvězdy zápasu: 1. Maroon, 2. Lindholm, 3. Rakell (všichni Anaheim).