reklama

Dva zápasy, dvě nuly. Zkraje play off zářili gólmani

FIlip Šindelář vychytal čisté konto hned v úvodním zápase předkola FIlip Šindelář vychytal čisté konto hned v úvodním zápase předkola autor: Lukáš Drštička
V obou úvodních zápasech předkola play off vychytali brankáři čistá konta.

Ostrava - Hodně podobný vývoj měla obě úvodní utkání předkola play off. Ve Vítkovicích i Pardubicích vyhrály domácí týmy gólem z první třetiny.

Přestože u jedné trefy nezůstalo, stačila by. Jejich brankáři Filip Šindelář a Július Hudáček totiž udrželi čistá konta.

"Je to super, ale nepřeceňujme to. Důležité bude zvládnout i druhý zápas, protože jít do trháku by mohlo být klíčové," shodují se obě hvězdy s maskami na obličeji.

Šindeláře dramatický závěr nudil

Co do počtu zákroků měl víc práce Hudáček, který si připsal 27 zásahů oproti 21 Šindelářovým. Jenže Pardubice měly v polovině utkání už tříbrankový náskok, kdežto Vítkovice přidaly pojišťovací druhou trefu až v samotném závěru.

"Kdybychom jsme dali dřív gól na 2:0, bylo by to lepší. Takhle jim mohla stačit nějaká dobře tečovaná střela a bylo vyrovnáno. Jsem rád, že jsme to utkání nakonec zvládli," ulevilo se Šindelářovi.

Přesto se při liberecké snaze o vyrovnání na konci duelu zase tolik nezapotil. Hosté totiž ve třetí třetině svůj tlak příliš nevygradovali.

"Ani jsem neměl velké nervy, nebylo moc práce, tak jsem se při bránění našeho náskoku trochu nudil. Víc práce jsem měl ve fázi poté, co jsme dali gól, protože Liberec se začal tlačit dost do brány," vysvětlil 34letý gólman. "Hráli jsme dobře, akorát nám scházel ten druhý gól."

Hudáčka nastartoval vychytaný brejk

Také Hudáček si pochvaloval hru svého týmu, díky níž se mu chytalo dobře. Za klíčový zákrok, který jej vybičoval k bezchybnému výkonu, označil slávistický brejk z páté minuty, při němž vychytal Klhůfka.

"Tento moment mě nastartoval, protože do té doby skoro neohrozili mou bránu. Navíc jsme hned poté dali gól," uvedl slovenský brankář pro klubový web.

Na slávistické brejky si musel dávat pozor celý zápas. A ani od druhého střetnutí neočekává, že by se Pražané hrnuli do souvislejšího tlaku.

"Myslím si, že to Slavia ještě víc zabetonuje. Musíme jim prostě vnutit svou hru. Pokud se nám to povede jako v prvním zápase, tak to bude dobré. Nesmíme se uspokojit a musíme znovu makat od první do poslední minuty," nabádá východočeské mužstvo.

reklama