reklama

Dvacítka jásá. Pro mistrovství světa má jistou zvučnou posilu, útočníka Zadinu

Filip Zadina si zahrál už na minulém šampionátu dvacítek Filip Zadina si zahrál už na minulém šampionátu dvacítek autor: HHOF-IIHF Images
Útočník Filip Zadina posílí českou hokejovou dvacítku na mistrovství světa v Kanadě, které se bude hrát od 26. prosince do 5. ledna ve Vancouveru a Victorii. Devatenáctiletý šestý hráč letošního draftu NHL působí na farmě Detroitu v Grand Rapids. Zadinovo uvolnění pro šampionát potvrdil serveru MLive.com generální manažer Red Wings Ken Holland.

Zadina působí v AHL od začátku sezony a ve 22 zápasech za Griffins si připsal 15 bodů za sedm branek a osm asistencí. Je v týmu pátým nejproduktivnější hráčem a čtvrtým nejlepším střelcem. Na premiéru v NHL odchovanec Pardubic čeká.

V přípravě sehrál Zadina za Detroit sedm zápasů z celkových osmi. V nich zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Na minulém juniorském šampionátu zazářil a pomohl ke čtvrté příčce českého mužstva sedmi góly a asistencí v sedmi utkáních. Byl zvolen do All Star týmu turnaje.

Usiloval také o účast na seniorském MS, do konečného výběru se ale nedostal. Syn asistenta trenéra Třince a bývalého útočníka Marka Zadiny má v reprezentačním "áčku" na kontě už šest utkání a gól a asistenci.

Hlavní kouč dvacítky Václav Varaďa v nedávném rozhovoru pro Aktuálně.cz přiznal, že Zadina je jedním z hráčů, o které má pro mistrovství světa eminentní zájem. Kromě něj mluvil také o dalších třech hokejistech, kteří momentálně působí za mořem: Martin Nečas, Filip Chytil a Martin Kaut.

"Mít a nemít tyto čtyři hráče bude rozdíl," prohlásil Varaďa. "Rozdíl v rozpoložení týmu a nastavení jeho projevu a taktiky. Jsou to hokejisté s obrovským potenciálem dominovat ve svých týmech, potažmo v celé NHL. Jsme s nimi i jejich kluby v kontaktu," doplnil český trenér.

reklama