reklama

Dvacítku povede Petr, osmnáctky se po MS ujme Reichel

Jakub Petr Jakub Petr autor: ČTK
Výkonný výbor ČSLH ve středu potvrdil složení trenérských týmů u reprezentací pro příští sezonu.

Praha - Hokejový Svaz na dnešním výkonném výboru potvrdil, že reprezentační výběr do dvaceti let převezme po odstoupivším Miroslavu Přerostovi Jakub Petr, dosavadní kouč národního výběru do osmnácti let.

Ještě předtím ale Petr odletí s "osmnáctkou" na mistrovství světa, které začíná příští týden ve Švýcarsku. Od příští sezony se týmu ujme naganský šampion Robert Reichel, dosavadní trenér juniorky extraligového Litvínova a reprezentace do sedmnácti let.

U A týmu zůstanou Vladimír Růžička s Ondřejem Weissmanem a Jaroslavem Špačkem, s nimiž Svaz před několika týdny prodloužil smlouvu.

Kromě reprezentačních trenérů dnes funkcionáři také schválili změnu v přestupním řádu, která umožňuje hráči hostovat bez souhlasu klubu, ve kterém mu již skončila smlouva.

„Nové ustanovení uvolňuje pravidla pro pohyb hráčů mezi extraligovými kluby,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Klub, který má o hráče zájem, ho může na jednu sezónu získat za částku výrazně nižší než tabulkové odstupné a vyzkoušet. Hráč pro změnu dostává příležitost, aby klub přesvědčil o svých kvalitách a po sezóně do něj případně přestoupil. Na druhé straně úprava zajišťuje, že mateřský klub neztratí práva na hráče úplně a bez náhrady.“ 

reklama