Dvě nuly ve dvou dnech. Pavelec bez gólu už 122 minut

8. 4. 2015 7:20
Ondřej Pavelec je v ráži. Puk za svá záda nepustil už 122 minut a připsal si druhou nulu v řadě.
Pavelec likviduje Jaškinův pokus.
Pavelec likviduje Jaškinův pokus. | Foto: Reuters

New York - Brankář Ondřej Pavelec vychytal v NHL druhý den po sobě čisté konto, když v úterním utkání na ledě St. Louis zlikvidoval všech 30 střel a dovedl Winnipeg k výhře 1:0. Český gólman tak navázal na svůj výkon z pondělí, kdy se 32 zákroky zasloužil o výhru 2:0 v Minnesotě. Jeho neprůstřelnost trvá dohromady už 122 minut a 5 sekund.

Jets se tak znovu přiblížili postupu do play off. V tabulce Západní konference mají nyní už tříbodový náskok před devátými Los Angeles, kteří překvapivě prohráli 2:4 v Edmontonu. Díky tomu mají jistou účast ve vyřazovacích bojích hokejisté Vancouveru a Minnesoty, která zvítězila 2:1 v Chicagu.

Důležitou výhru vybojovalo také Calgary, které i díky jedné asistenci Jiřího Hudlera zdolalo 3:2 Arizonu a odskočilo Los Angeles na rozdíl dvou bodů. Oba celky si to ve čtvrtek mezi sebou rozdají v přímé bitvě. Hudler se podílel v 50. minutě na vítězném třetím gólu, když ve středním pásmu ustál souboj o puk s jedním ze soupeřů, kotouč si převzal Sean Monahan a rychlý útočný výpad sám úspěšně zakončil.

Velké drama skýtá nadále souboj o play off také ve Východní konferenci. Ottawa totiž dokázala zázračně otočit bitvu s Pittsburghem, který vedl v Kanadě po patnácti minutách už 3:0, domácí ale nakonec zvítězili 4:3 v prodloužení. Senators tak mají na devátém místě stejný počet bodů jako osmý Boston a od Pittsburghu už je dělí jen bod, Bruins však mají jeden zápas k dobru.

Stále nerozhodnutá zůstává také bitva o Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče. Na první místo bodování poskočil v úterý John Tavares, který si připsal gól a dvě asistence při prohře New Yorku Islanders 4:5 na ledě Philadelphie. V dresu domácích zaznamenal dvě asistence Jakub Voráček a na třetím místě ztrácí na Tavarese dva body, stejně jako na Sidneyho Crosbyho, jenž dal jeden gól Pittsburghu a na další přihrál.

Majitele už má Prezidentova trofej pro nejlepší tým základní části. Zajistili si ji hokejisté New Yorku Rangers výhrou 4:2 v New Jersey, za které jednou skóroval Patrik Eliáš. Rangers získají nejvíce bodů v sezoně potřetí v historii, v minulosti se jim to povedlo v letech 1992 a 1994.

Statistika NHL:

New Jersey - NY Rangers 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Branky: 18. Eliáš, 52. Bernier - 14. Hayes, 15. McDonagh, 51. Sheppard, 59. Hagelin. Střely na braku: 21:40. Diváci: 16.592. Hvězdy utkání: 1. Hayes (Rangers), 2. Bernier, 3. Greene (New Jersey).

Philadelphia - NY Islanders 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)

Branky: 13. a 18. Giroux (na obě Voráček), 31. Bellemare, 43. Colaiacovo, 60. Schenn - 49. a 60. Lee, 30. Tavares, 59. Boychuk. Střely na branku: 27:40. Diváci: 17.927. Hvězdy utkání: 1. Giroux, 2. Streit, 3. Mason (všichni Philadelphia).

Ottawa - Pittsburgh 4:3 v prodl. (0:3, 1:0, 2:0 - 1:0)

Branky: 41. a 63. Stone, 35. Pageau, 59. Hoffman - 1. Crosby, 6. Bennett, 15. Hörnqvist. Střely na branku: 44:28. Diváci: 20.263. Hvězdy utkání: 1. Stone, 2. Hoffman, 3. Pageau (všichni Ottawa).

Detroit - Carolina 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky: 32. Zetterberg, 42. Nyquist, 52. Dacjuk (Židlický) - 35. Gerbe, 38. Terry. Střely na branku: 25:32. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Dacjuk, 2. Zetterberg (oba Detroit), 3. Terry (Carolina).

Edmonton - Los Angeles 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 23. a 60. Fraser (na druhou Musil), 31. Pouliot, 46. Pitlick - 26. Muzzin, 50. Doughty. Střely na branku: 22:27. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Pitlick, 2. Pouliot (oba Edmonton), 3. Doughty (Los Angeles).

St. Louis - Winnipeg 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 23. Thorburn. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 30 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.616. Hvězdy utkání: 1. Pavelec (Winnipeg), 2. Allen, 3. Reaves (oba St. Louis).

Chicago - Minnesota 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky: 59. Bickell - 50. Granlund, 54. Zucker. Střely na branku: 33:30. Diváci: 21.851. Hvězdy utkání: 1. Dubnyk, 2. Granlund (oba Minnesota), 3. Crawford (Chicago).

Colorado - Nashville 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 36. Iginla, 36. O'Reilly, 48. Hishon - 6. Jarnkrok, 42. Ellis. Střely na branku: 23:42. Diváci: 13.561. Hvězdy utkání: 1. Hishon, 2. O'Reilly, 3. Iginla (všichni Colorado).

Calgary - Arizona 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky: 9. Gaudreau, 42. Jones, 50. Monahan (Hudler) - 38. Crombeen, 48. Cunningham. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Monahan, 2. Stajan, 3. Wideman (všichni Calgary).