Dvořák hrál tisící zápas. Češi hvězdami utkání

8. 12. 2009 7:50
Útočník Radek Dvořák odehrál 1000. zápas v NHL.
Montrealský útočník Tomáš Plekanec
Montrealský útočník Tomáš Plekanec | Foto: Reuters

Montreal - Český útočník ve službách Floridy Panthers Radek Dvořák nastoupil proti Edmontonu ke svému tisícímu zápasu v NHL.

Přestože si v utkání připsal přihrávku na branku Moora, získala Florida pouze bod za prohru v nájezdech 2:3.

Dvořák dosáhl této mety jako osmý hráč klubové historie. "Je to krásné číslo. Doufám však, že mě ještě spousta dalších zápasů čeká," vyznal se z pocitů floridský útočník.

Táborský rodák dosáhl tohoto milníku právě v klubu, kde s NHL začínal. Dvořák se k Panterům vrátil v roce 2007 poté, co vystřídal ještě NY Rangers, Edmonton a St. Louis.

V tisícovce zápasů nastřílel 197 gólů a přidal 311 asistencí.

Češi hvězdami zápasu

Čeští hokejisté Tomáš Plekanec a Roman Hamrlík pomohli v pondělním utkání NHL dvěma přihrávkami k vítězství Montrealu nad Philadelphií 3:1 a oba byli vyhlášeni mezi tři nejlepší hráče zápasu.

Canadiens stačilo na tři góly pouhých třináct střel a připravili svému soupeři již pátou porážku v řadě.

Hamrlík s Plekancem nejprve stáli u zrodu vyrovnávacího gólu na 1:1, který v 27. minutě z teprve třetí střely Montrealu na branku vytěžil Andrej Kosticyn, následně si české duo připsalo asistenci u třetí branky Marca Bergerona v 52. minutě.

Na dva góly v pondělí přihrál také útočník Tomáš Fleischmann, jenž tak přispěl k výhře Washingtonu 3:0 v Tampě. Dvěma góly se pod triumf podepsal Alexander Ovečkin, který se vrátil do sestavy Capitals poté, co si odpykal dvouzápasový trest za faul kolenem v nedávném duelu s Carolinou.

Brankář Martin Brodeur z New Jersey se konečně dočkal vyrovnání rekordu Terryho Sawchuka v počtu vychytaných nul, když dovedl svůj tým k výhře 3:0 v Buffalu a připsal si 103. shut-out v NHL. Asistenci u prvního gólu Briana Rolstona zaznamenal Patrik Eliáš.

Statistika NHL:

Buffalo - New Jersey 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 18. Rolston (Eliáš), 19. Zajac, 21. Bergfors.

Toronto - Atlanta 5:2 (0:0, 5:0, 0:2)
Branky: 39. a 39. Ponikarovskij (na druhou T. Kaberle), 23. Stempniak, 25. Stajan, 31. Grabovskij - 47. Little (Kubina), 48. Reasoner. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 40 minut, z 22 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 77,3 procenta.

Montreal - Philadelphia 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 27. A. Kosticyn (Plekanec, Hamrlík), 35. Cammalleri, 52. Bergeron (Hamrlík, Plekanec) - 8. Briere.

Pittsburgh - Carolina 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky: 27. Crosby, 27. Rupp - 5. Alberts, 12. J. Jokinen, 23. Whitney.

Florida - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 27. a 42. Moore (na druhou Dvořák) - 24. a rozhodující sam. nájezd Horcoff, 45. Penner (Šmíd). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta.

St. Louis - Colorado 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 20. a 34. Stewart, 27. Stastny, 53. Duchene.

Phoenix - Minnesota 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 31. Upshall, 32. Pyatt.

Tampa Bay - Washington 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Branky: 28. a 40. Ovečkin (na druhou Fleischmann), 33. Fehr (Fleischmann).

Los Angeles - Calgary 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 9. Parse, 25. Stoll - 16. Glencross.