reklama

Dvořák jde do Davosu, v NHL nechtěl hrát druhé housle

Radek Dvořák nedostal z NHL nabídku, která by ho oslovila. Radek Dvořák nedostal z NHL nabídku, která by ho oslovila. autor: Reuters
Pětatřicetiletý trojnásobný mistr světa hrál naposledy v zámořské NHL za Dallas, v této sezoně ale do soutěžních zápasů nezasáhl.

Praha - Hokejový útočník Radek Dvořák bude působit ve švýcarské lize v dresu Davosu. Pětatřicetiletý trojnásobný mistr světa hrál naposledy v zámořské NHL za Dallas, v této sezoně ale do soutěžních zápasů nezasáhl. Dvořákovo nové angažmá potvrdil webu hokej.cz jeho zástupce Vladimír Vůjtek mladší.

"Pro Radka byla prioritou NHL, to je jasné. Obdržel nějaké nabídky, nicméně žádná z nich ho neuspokojila. Nechce hrát někde ve čtvrté pětce. Dostal několik nabídek z Evropy a nakonec se rozhodl pro Davos," uvedl Vůjtek, podle nějž svou roli hrála i osoba úspěšného trenéra Arna del Curta.

"Radka láká švýcarská liga. Ví, že Davos má kvalitní zázemí a podmínky pro hokej. Je to špičková organizace," doplnil Vůjtek.

K podobnému kroku se v minulých dnech rozhodl i další český útočník Petr Sýkora, který se také po skončení výluky NHL nedohodl s žádným zámořským klubem a nakonec zamířil do Bernu.

Rodák z Písku Dvořák, který při výluce několik dnů trénoval s extraligovými Českými Budějovicemi, odehrál v NHL včetně play off 1230 zápasů s bilancí 221 branek a 363 asistencí. Hájil barvy Floridy, New Yorku Rangers, Edmontonu, St. Louis, Atlanty a Dallasu. V Evropě působil naposledy při předešlé výluce v sezoně 2004/05, kdy pomáhal Českým Budějovicím k postupu z první ligy do extraligy.

reklama