reklama

Dynamo Moskva má problém, kvůli zpronevěře v klubu zasahovala policie

Dynamo Moskva má finanční problémy Dynamo Moskva má finanční problémy autor: Aktuálně.cz
Hokejové Dynamo Moskva vyšetřuje policie. Sídlo slavného klubu, který bojuje s finančními potížemi, během čtvrteční razie prohledali zástupci protikorupční jednotky a zabavili dokumenty týkající se financí.

Moskva - Podnětem k zásahu policie v sídle Dynama Moskva bylo obvinění jednoho ze zaměstnanců ze zpronevěry, o němž psal ve svém dopise jeden z čelních představitelů společnosti Dynamo. Ta vlastní hokejový klub, který působí v Kontinentální lize, ale je ve sporu s jeho vedením.

Zacha jako dvorní centr Kovalčuka? Devils chtějí z propasti za pomoci mládí a volných milionů Zacha jako dvorní centr Kovalčuka? Devils chtějí z propasti za pomoci mládí a volných milionů Čtěte zde

Dynamo bylo ještě donedávna naprostou špičkou KHL a v letech 2012 a 2013 vyhrálo Gagarinův pohár. I když se mu i nadále relativně dařilo na ledě, klub ztratil jistotu finančního zázemí, když ho v roce 2015 opustil Arkadij Rotenberg, ruský podnikatel a oligarcha s vazbami na prezidenta Vladimira Putina.

Od té doby se klub potýká s finančními problémy a vztahy se společností Dynamo jsou dlouhodobě napjaté. Své o dění v klubu ví například český reprezentační útočník Lukáš Kašpar, kterého Dynamo chtělo v listopadu propustit s tím, že o něho ztratilo zájem, odmítalo mu ale podle pravidel KHL vyplatit smlouvu.

Kašpar nakonec v moskevském celku hrál, přestože nepřistoupil na návrh, aby šel s platem dolů o 40 procent. Arbitráž KHL rozhodla o snížení jeho jen o 15 procent.

reklama