Edmonton se bál o výhru. Hemský ho uklidnil

27. 11. 2007 7:15
Edmonton vyhrál nad Columbusem 3:1, zůstává ale poslední
Aleš Hemský znamenal pro Colorado permanentní hrozbu.
Aleš Hemský znamenal pro Colorado permanentní hrozbu. | Foto: Reuters

Edmonton - Mužstvo Edmontonu Oilers  zvítězilo v pondělním zápase NHL doma  nad Columbusem Blue Jackets 3:1. Výhru do prázdné brány pojistil český útočník Aleš Hemský.

Po vyrovnaných prvních dvou třetinách (1:1, 0:0) rozhodl o vítězství Olejářů v 50. minutě teprve dvacetiletý centr Andrew Cogliano.

Letošní ligový nováček zaznamenal již 14. bod za 5 gólů a 9 asistencí. V týmových statistikách mu patří třetí místo, pět bodů za druhým Alešem Hemským.

Cogliano se už mohl radovat  ke konci druhé třetiny, jeho domnělou branku však nakonec neuznal videorozhodčí.

Columbus Edmonton jasně přestřílel v poměru 37:20, hrál i více jak dvojnásobek přesilovek (7:3).  Své převahy však nedokázal gólově využít.

Rick Nash navíc v 15. minutě nevyužil trestné střílení. Poprvé po šesti duelech tak zůstal bez bodu.

Závěrečný tlak hostí při power play utnul 16 vteřin před koncem Aleš Hemský, když poslal puk do opuštěné klece.

U jediné trefy hostí asistoval útočník David Výborný.

Edmonton v pondělí zakončil svou dlouhou šestizápasovou šňůru na domácím ledě. Připsal si ke třem prohrám i třetí výhru. Jednalo se o druhé vítězství v řadě, což se trápícím se Olejářům podařilo teprve potřetí v sezoně.

Edmonton nicméně dál zůstává poslední v Severozápadní divizi i v celé Západní konferenci.

Sobotka zažil první výhru v NHL

Dallas sehrál druhý newyorský zápas během dvou dnů, tentokrát s Islanders. Po dramatickém průběhu rozhodl po 35 vteřinách prodloužení o výhře hostů 3:2 Mike Modano.

Pro sedmatřicetiletého veterána to byla již druhá trefa v utkání.

Na první branku Islanders přihrával český obránce Radek Martínek.

Z první výhry v NHL v životě se radoval dvacetiletý útočník Bostonu Vladimír Sobotka. Rodák z Třebíče, českým fanouškům známý ze svého působení ve Slavii Praha, nastoupil proti Philadelphii ke svému druhému zápasu kariéry, tým Bruins  zdolal Flyers 6:3.

Buffalo Sabres potvrzuje stoupající formu. Po třech listopadových prohrách v řadě nyní již popáté za sebou vyhrálo.

Tentokrát to odnesl nejslabší celek Východní konference, Washington Capitals, když doma prohrál 1:3. Na první branku Sabres přihrával obránce Jaroslav Špaček.

NY Islanders - Dallas 2:3 PP (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 30. Park (Martínek), 58. Šatan - 32. a 61. Modano, 47. Halpern

Philadelphia - Boston 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Branky: 31. Knuble, 33. M. Richards, 45. Upshall - 5. a 22. Murray, 8. Savard, 28. Metropolit, 34. Schaefer, 60. Kobasew

Washington - Buffalo 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 21. Ovečkin - 11. a 29. Hecht (na první Špaček), 32. Pominville

Edmonton - Columbus 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 4. Brodziak, 50. Cogliano, 60. Hemský - 15. Hainsey (Výborný)