6. 12. 2008 9:16
Pardubický rodák rozhodl o výhře 5:4
Aleš Hemský
Aleš Hemský | Foto: Reuters

Los Angeles - Český hokejista ve službách Edmontonu Oilers Aleš Hemský rozhodl proměněným samostatným nájezdem o pátečním vítězství svého týmu na ledě Los Angeles v poměru 5:4.

Pětadvacetiletý útočník si v normální hrací době navíc připsal jednu asistenci, když jedenáct minut před koncem nahrával na vyrovnávací branku Pennerovi.

Hemský, který už má tak na svém kontě šestadvacet bodů, byl taktéž jediným českým hráčem, který se v pátečních zápasech NHL dokázal prosadit.

Přitom to ovšem zpočátku vypadalo, že hosté mají od úvodních minut zápas ve své moci. Vždyť už v úvodní třetině si vytvořili komfortní náskok 3:0. Domácí "Králové" se ovšem dokázali neuvěřitelně vzchopit a čtyřmi slepenými góly duel otočili.

Edmonton si už pak díky již zmíněné Pennerově trefě vynutil prodloužení a následně samostatné nájezdy, kde se blýskl rodák z Pardubic efektivní bekhendovou kličkou.

Do penaltového rozuzlení dospěl i duel mezi Dallasem a Coloradem. V něm však byli tentokrát šťastnější domácí "Stars", kteří zvítězili 2:1.

Minnesota - Vancouver 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)