reklama

Eliáše a spol. bude koučovat nováček v NHL Hynes

Hokejisté New Jersey Devils dostanou nového kouče. Hokejisté New Jersey Devils dostanou nového kouče. autor: Reuters
Čtyřicetiletý John Hynes bude dnes podle serveru Northjersey.com jmenován hlavním trenérem hokejistů New Jersey a stane se nejmladším koučem v NHL.

Newark - Čtyřicetiletý John Hynes bude dnes podle serveru Northjersey.com jmenován hlavním trenérem hokejistů New Jersey a stane se nejmladším koučem v NHL. Dosavadní trenér farmářského týmu Pittsburghu v AHL připraví o tento primát dvaačtyřicetiletého Mika Yea z Minnesoty.

Devils propustili hlavního kouče Petera DeBoera už 26. prosince a tým pak vedli asistenti Adam Oates, Scott Stevens a generální manažer Lou Lamoriello. New Jersey počtvrté za posledních pět let nepostoupilo do play off a při dalších změnách v klubu zůstal dvaasedmdesátiletý Lamoriello už jen ve funkci prezidenta.

Novým generálním manažerem se stal na začátku května Ray Shero, který zná Hynese z působení v Pittsburghu. Na pozici hlavního trenéra farmářského celku Wilkes-Barre/Scranton jej dosadil v roce 2010 a klub pod Hynesem ani jednou nechyběl v play off AHL.

New Jersey, kde má z českých hokejistů smlouvu na příští sezonu jen klubová legenda útočník Patrik Eliáš, má oficiálně představit nového trenéra dnes v 18:00 SELČ na tiskové konferenci.

reklama