Eliáš hattrickem udržel naděje New Jersey na play off

2. 4. 2011 8:06
Eliáš dal tři branky za zápas poosmé v kariéře

New York - Český útočník Patrik Eliáš zařídil v pátečním utkání NHL třemi góly výhru New Jersey 4:2 nad Philadelphií a stal se první hvězdou zápasu.

Třebíčský rodák svým osmým hattrickem v soutěži udržel teoretickou naději týmu na postup do play off, ve kterém Eliáš s Devils nechyběl od roku 1996.

Vyhlídky na účast ve vyřazovací části jsou ale mizivé, neboť New Jersey ztrácí pět utkání před koncem základní části deset bodů na sedmé Buffalo a osmý New York Rangers.

Čtětet také:

Sobotka byl při kanonádě St. Louis hvězdou zápasu
Vancouver poprvé v historii vyhrál základní část NHL

Všechny branky Eliáše, který přitom v předchozích sedmi zápasech neskóroval, padly po asistencích Briana Rolstona. V prvním případě našel americký útočník českého hráče volného mezi kruhy, ve druhém zase oba ukázkově sehráli přečíslení dva na jednoho v oslabení.

Díky jejich spolupráci Devils během necelých dvou minut prostředního dějství otočili stav z 0:1 na 2:1. Třígólové představení pak završil Eliáš s pomocí svých bruslí, od nichž doputoval puk do branky Briana Bouchera, který předtím k němu vyrazil Rolstonovovu střelu.

Výsledky NHL:

New Jersey - Philadelphia 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky: 27., 29. a 58. Eliáš, 49. Palmieri - 11. Van Riemsdyk, 45. J. Carter. Střely na branku: 24:36. Diváci: 17.625.

Columbus - Chicago 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 10. Majorov, 35. Brassard, 54. Pahlsson - 3. P. Kane, 6. Seabrook, 55. Bickell, rozh. nájezd Stalberg. Střely na branku: 34:29. Diváci: 16.217.

St. Louis - Calgary 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Branky: 13. D'Agostini, 35. Backes - 36. a 55. Iginla, 49. Tanguay. Střely na branku: 27:25. Diváci: 19.150.

Phoenix - Colorado 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 37. Stempniak, 43. Ray Whitney, 53. Doan - 56. a rozh. nájezd O'Reilly, 20. Philippe Dupuis, 28. McClement. Střely na branku: 38:20. Diváci: 15.739.

10. Dallas 76 38 11 27 209:218 87
11. Minnesota 77 37 8 32 195:217 82
12. Columbus 78 34 13 31 209:240 81
13. St. Louis 78 35 10 33 226:228 80
14. Colorado 77 29 8 40 217:273 66
15. Edmonton 77 23 11 43 182:255 57

Poznámka: Čísla ve sloupcích za názvem klubu označují počet odehraných zápasů, výher (2 body), porážek v prodloužení nebo po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a počet získaných bodů. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Týmy označené "y" mají jisté vítězství v divizi. Tým označený "p" má jisté vítězství v soutěži. Na prvních třech místech jsou vedoucí mužstva divizí.