Eliáš hvězdou zápasu. Rozhodl o výhře Devils

8. 3. 2008 8:01
New Jersey - Tampa Bay 2:1 po prodloužení
Robert Nilsson z Edmontonu v souboji s Danem Fritschem z Columbusu
Robert Nilsson z Edmontonu v souboji s Danem Fritschem z Columbusu | Foto: Reuters

Newark - Patrik Eliáš rozhodl gólem v prodloužení o výhře New Jersey Devils nad Tampou Bay Lightning. Český hokejista byl po skončení napínavého duelu vyhlášen hvězdou večera.

Třebíčský rodák si v pátečním utkání připsal už devatenáctou branku v letošní sezoně NHL, přičemž osm z nich bylo vítězných. Do sítě Tampy se trefil v 65. minutě, kdy překonal jinak výborně chytajícího Rama.

Jednatřicetiletý hráč táhne klub do play off a výrazně mu v tom pomáhá Zach Parise. Tyto dvě opory Devils patří k nejčastěji střílejícím hokejistům v mužstvu a také vedou produktivitu týmu.

NHL: Rangers by měli postoupit do play off, Florida ne
NHL: Západ dominuje a má blíže ke Stanley Cupu

Jejich forma se ukázala i proti jednomu z nejslabších celků. Eliáš nahrával Parisovi na úvodní branku, jenže přes další tlak se domácím další branku nepodařilo vstřelit.

Tampa srovnala a muselo se rozhodnout v prodloužení, v němž bývalý hráč Kladna, Pardubic a Znojma zajistil New Jersey dva body za výhru 2:1. Znamená to, že se celek z Newarku posunul na první místo ve Východní konferenci.

Po zápase pochválil Eliáš mladého brankáře hostí Karriho Rama. "Udržel je ve hře. Měli jsme několik vyložených šancí v přesilových hrách, ale on všechny puky viděl a povedlo se mu dost zákroků," uvedl bývalý kapitán Devils.

Do konce základní části zbývá čtrnáct utkání, ale ani přes poslední dobré výkony ještě nemají v New Jersey žádnou jistotu. Ani letos se jim nedaří střílet hodně branek, zatím to však stačí, i díky gólmanu Brodeurovi. "Důležité je, že sbíráme vítězství," dodal Eliáš.

Rekordní série San Jose

Radost San Jose
Radost San Jose | Foto: Reuters

Stejným výsledkem 2:1 skončily další dva páteční duely, jen s tím rozdílem, že se po prodloužení radovali hosté. Nashville zvítězil na ledě Calgary a Edmonton zdolal Columbus.

Právě hokejisté Nashvillu Predators si připsali důležité vítězství. Už dlouhou dobu se pohybují na hraně play off a výhra nad podobně silným klubem Calgary Flames by jim mohla pomoci.

Ještě výrazněji o sobě dalo vědět San Jose, které si poradilo s Chicagem. Hostující Sharks prodloužili sérii bez porážky už na osm zápasů, což je pro tým z Kalifornie rekord.

Před vyprodanou 22tisícovou halou se Blackhawks sice dostali do vedení, ale potom již úřadovali Žraloci. Dvě asistence si připsal Joe Thornton, rozhodující branku vstřelil Patrick Marleau. Milan Michálek vyšel tentokráte naprázdno.

"Stále nejsme tam, kde bychom chtěli být. Musíme i nadále tvrdě pracovat, protože je to hodně těsné. Rádi bychom byli v tabulce co nejvýše," prohlásil Marleau, jehož San Jose má na čtvrté příčce Západní konference náskok desíti bodů na deváté nepostupové místo.

New Jersey - Tampa Bay 2:1 po prodloužení
13. Parise (Eliáš), 65. Eliáš - 38. Oullet.

Columbus - Edmonton 1:2 po prodloužení
60. Fritsche (Výborný) - 32. Pisani (Hemský), 62. Cogliano.

Calgary - Nashville 1:2 po prodloužení