29. 4. 2009 7:52
Washington - NY Rangers 2:1, New Jersey - Carolina 3:4
Patrik Eliáš je volný pro mistrovství světa
Patrik Eliáš je volný pro mistrovství světa | Foto: Reuters

Washington - Hokejisté Washingtonu Capitals zvítězili v noci z úterý na středu v zápase play off kanadskoamerické NHL nad New Yorkem Rangers 2:1 a zajistili si postup do další fáze soutěže.

Celek z hlavního města tak završil obdivuhodný obrat, když v sérii prohrával už 1:3. Nakonec si však díky třem vítězstvím v řadě zajistil účast v konferenčním semifinále.

Ambiciózní Capitals rozhodli o svém vítězství až čtyři minuty před koncem, když vsítil rozhodující trefu ruský útočník Sergej Fjodorov.

"Věřili jsme, že to můžeme stále obrátit. A podívejte se, dokázali jsme to," radoval se po zápase kanonýr Washigtonu Alexander Ovečkin. Znamená to, že ruská hvězda se zřejmě nepředstaví na MS.

Naopak čeští fanoušci se mohou radovat. Vyřazení "jezdců" totiž znamená možné uvolnění českého obránce Michala Rozsívala, který by mohl být povolán koučem Vladimírem Růžičkou na právě probíhající mistrovství světa.

Tam by se mohl podívat i jeho krajan Patrik Eliáš, jehož New Jersey prohrálo v sedmém rozhodujícím zápase na domácím ledě s Carolinou 3:4 a se soutěží se taktéž loučí.

Rozhodne se, zda lékařskou prohlídkou projde dřívě on, nebo Milan Michálek. Alespoň tak o jejich účasti mluvil kouč Růžička.

Čtěte dále: Růžička: Jágrovi to tam nepadá. Ale začne se až teď

Přitom to nejdříve byli "Ďáblové", kteří měli nakročeno do další fáze. Vždyť ještě dvě minuty před koncem vedli 3:2 a diváci už slavili. Jenže pak je zmrazil Jokinen a následně strhl vítězství na stranu hostů dvaatřicet vteřin před koncem Eric Staal.

"Je to šokující. Udělali jsme všechno, co jsme mohli. Hráli jsme opravdu tvrdě a kluci předvedli dobrý výkon. Nemáme se za co stydět. Jsme však velmi zklamaní," hlesl po utkání gólman poraženého celku Martin Brodeur.