Eliáš znovu skóroval. Vítězný gól Rangers dal Rozsíval

Jiří Šidliák, sid
12. 10. 2008 7:39
V sobotu se v NHL gólově prosadili čtyři Češi

Toronto - Český obránce Roman Hamrlík z Montrealu přispěl brankou, kterou otevřel skóre celého zápasu, k vysokému vítězství svého týmu v kanadském derby na ledě Toronta.

V NHL se v sobotu dařilo i jeho krajanům. Střelecky se znovu prosadil Patrik Eliáš z New Jersey, úvodní branku sezony si připsal Michal Rozsíval z NY Rangers, jehož trefa v přesilové hře byla nakonec vítěznou.

Rozhodující byl také gól Tomáše Plíhala. Pětadvacetiletý útočník se trefil pro změnu v oslabení a zasloužil se o výhru San Jose nad Los Angeles.

Rangers se v úvodu sezony daří a prokázali to také na lede Philadelphie. Když se na konci první třetiny trefil v přesilové hře Rozsíval, vedl bývalý tým Jaromíra Jágra už 4:0.

Flyers pak sice mocně dotahovali, na víc než zkorigování skóre na 3:4 už se ale nezmohli. "Jezdci" tak vyhráli i čtvrté střetnutí v řadě a také díky brzkému startu v Praze kralují celé NHL.

Prestižní kanadské derby Toronta s Montrealem zcela ovládli hostující hokejisté. Brankou se na debaklu Maple Leafs podílel i český bek Roman Hamrlík, asistenci přidal jeho spoluhráč Tomáš Plekanec.

Tampa dále prohrává

Výborně odstartoval do nového ročníku zámořské soutěže Patrik Eliáš. V pátek vstřelil na domácím ledě vítězný gól Islanders, v sobotu zase brankou z 58. minuty zachraňoval New Jersey remízu v Pittsburghu. Devils pak zásluhou Pariseho vyhráli v prodloužení.

Hokejisté Montrealu vysoko vyhráli v Torontu.
Hokejisté Montrealu vysoko vyhráli v Torontu. | Foto: Reuters

Naplno se už také rozjíždí ruský express Alexander Ovečkin. Loňský nejlepší střelec a král bodování NHL se v sobotu trefil dvakrát do sítě Chicaga a zejména jeho zásluhou Washington zvítězil 4:2. Přitom hosté vedli už o dva góly, když na první branku Versteega přihrával Martin Havlát.

Stále se nedaří Tampě. Lightning si po další porážce připsali alespoň bod za remízu v normální hrací době. K té pomohl asistencí i Václav Prospal.

Naopak na vítězné vlně se vezou hokejisté San Jose. V sobotu si na domácím ledě poradili s Los Angeles. Vítězný gól vstřelil český forvard Tomáš Plíhal, na pojišťovací brance se zase přihrávkou podílel Milan Michálek.

Toronto - Montreal 1:6 (0:2, 1:4, 0:0)
32. Jason Blake - 23. a 29. Kosticyn, 12. Hamrlík, 13. Kovaljov (Plekanec), 25. Tanguay, 32. Latendresse

Ottawa - Detroit 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)