Eliášův gól stačil jen na bod, Montreal nakonec vyhrál

5. 12. 2013 6:30
Gól Patrika Eliáše stačil New Jersey jen k bodu. Montreal nakonec vyhrál na nájezdy.
Gól Patrika Eliáše | Video: youtube.com

New Jersey - Souboj "Kladeňáků" nakonec vyhrál v nočním utkání NHL Tomáš Plekanec, když s Montrealem po nájezdech porazil New Jersey Jaromíra Jágra 4:3 po nájezdech.

Gól Patrika Eliáše minutu před koncem tak Devils stačil jen na bod. Desharnais totiž ještě před závěrečnou sirénou vyrovnal na 3:3. Český útočník byl ale zvolen druhou hvězdou zápasu.

Židlický a Plekanec si v utkání připsali po jedné asistenci. Jágr zůstal bez bodu jen se dvěma neúspěšnými pokusy.

"Měli jsme posledních 30 vteřin prodloužení na ledě čtyři útočníky, ale stejně to nefungovalo," říkal po zápase trenér Devils Peter DeBoer. Věděl totiž, že v nájezdech se jeho týmu nedaří. Prohráli už sedmý rozstřel v řadě.

"Když dal Eliáš gól, napadlo mě: Chlapče, tak to je v háji, tenhle zápas prohrajeme," přiznal brankář Montrealu Peter Budaj. "Jenže nakonec se potvrdilo, že v hokeji člověk nikdy neví," dodal slovenský gólman, jenž si připsal 31 zákroků.

Philadelphia našla recept na Detroit

Jediné vítězství od sezony 1989/90. Takovou bilanci měli před středečním zápasem hokejisté Philadelphie na ledě Detroitu. Díky čtyřem gólům ve třetí třetině ale vyhráli 6:3 a trošku si svou pověst vylepšili.

"V roce 1989 jsem ještě ani nebyl na světě, tak jsem o tom ani nevěděl," poznamenal se smíchem dvacetiletý útočník Sean Couturier, který vstřelil dva góly a na další dva přihrál.

Hudler dvakrát asistoval

Dvěma asistencemi přispěl Jiří Hudler k výhře Calgary nad Phoenixem 4:1 a s 25 body se vrátil na pozici nejproduktivnějšího českého hráče v lize, z níž ho o den dříve sesadil Radim Vrbata, oblékající právě dres Kojotů. Ten se ale ve vzájemném duelu neprosadil.

Hosté sice vedli od 5. minuty 1:0, osm sekund před koncem první třetiny však vyrovnal T.J. Bodie a ve druhém dějství domácí Flames otočili skóre dvěma góly. V úvodu třetí třetiny pak dokonce ve vlastním oslabení přidal čtvrtou branku Lee Stempniak.

NHL:

New Jersey - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 3:2 - 0:0)

Branky: 45. Loktionov (Židlický), 50. Ryder, 59. Eliáš - 60. a rozhodující sam. nájezd Desharnais, 11. Gionta (Plekanec), 57. Eller. Střely na branku: 34:30. Diváci: 12.742.

Calgary - Phoenix 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 20. Brodie (Hudler), 26. Backlund (Hudler), 32. Giordano, 43. Stempniak - 5. Yandle. Střely na branku: 18:30. Diváci: 19.289.

Detroit - Philadelphia 3:6 (1:1, 2:1, 0:4)

Branky: 11. a 31. Tatar, 29. Franzén - 49. a 60. Couturier, 14. Downie, 37. Read, 46. Giroux, 50. Hartnell. Střely na branku: 35:34. Diváci: 20.066.