Energie a Kladno vyhrály úvodní semifinále, Jágr opět naskočil

13. 3. 2018 20:20
Karlovy Vary zvítězili v prvním zápase semifinále se Slavií, lépe začalo i Kladno proti Českým Budějovicím.
WSM, Benátky-Kladno: Jaromír Jágr
WSM, Benátky-Kladno: Jaromír Jágr | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Karlovy Vary díky dvěma brankám útočníka Jakuba Fleka obrátily duel se Slavií Praha a v úvodním semifinále první hokejové ligy zvítězily 4:3 v prodloužení.

Lépe do série vstoupilo také Kladno, které na ledě Českých Budějovice vyhrálo 3:1. Majitel Rytířů Jaromír Jágr naskočil do hry na pět vteřin a připsal si jedenáctý z potřebných 15 startů pro účast v případné baráži.

V repríze extraligových finále z let 2008 a 2009 se Karlovy Vary ujaly vedení zásluhou středního útočníka Petra Stloukala už po 43 vteřinách hry. V deváté minutě zvýšil bývalý hráč Slavie Daniel Vrdlovec na rozdíl dvou branek.

Pražanům se v prostřední části povedl obrat. V polovině duelu slovenský forvard Martin Šagát vstřelil kontaktní branku a ve 34. minutě Slavia během 22 vteřin otočila skóre. Vyrovnávací gól zařídil střední útočník Marek Račuk a Zdeněk Doležal poté proměnil trestné střílení.

Rovněž Energie ale dokázala otočit stav a ústřední postavou byl pětadvacetiletý Flek. Rodák z Mariánských Lázní ve 44. minutě nejprve srovnal a po 28 sekundách nastaveného času rozhodl šestým gólem ve vyřazovacích bojích o první výhře Západočechů v sérii.

V Českých Budějovicích si diváci ve vyprodané Budvar aréně museli počkat na úvodní branku až do 28. minuty, kdy kladenský útočník Tomáš Kaut ke zklamání domácích příznivců zaznamenal první gól v letošním play off. Kýženou vyrovnávací branku domácích obstaral v 49. minutě mistr světa z roku 2010 Petr Vampola.

Jenže už za 17 vteřin si Rytíři vzali vedení zpátky díky útočníkovi Janu Klozovi, jehož trefa se nakonec ukázala jako vítězná. První triumf Středočechů v sérii zpečetil do odkryté branky Miloslav Hořava.

Série Karlovy Vary - Slavia a České Budějovice - Kladno, hrané na čtyři vítězství, budou pokračovat ve středu.