5. 3. 2008 7:42
Vokounův floridský náhradník září
Martin Erat.
Martin Erat. | Foto: Reuters

Edmonton - Tým Edmonton Oilers na poslední chvíli křísil naděje na play off a zvítězil ve čtyřech utkáních za sebou.

Jeho vítěznou šňůru nekompromisně uťal v úterním zápase NHL český útočník Nashvillu Predators Martin Erat.

Edmontonskému publiku předvedl, jak vypadá čistý hattrick. Mezi 4. a 21. minutou se trefoval pouze on a navýšil skóre z 1:0 pro hosty na neřešitelných 4:0.

Dále čtěte:

Olejáři již pouze korigovali výsledek čestnou brankou a na svém ledě nakonec prohráli 1:5.

Na dva Eratovy góly přihrával Jan Hlaváč, na jeden Marek Židlický.

Podle oficiálních stránek Predátorů se jednalo teprve o třetí čistý hattrick v historii klubu.

Jágr jen ve statisitkách trestů

Čtyřikrát v řadě vyhráli před úterním duelem také hokejisté New Yorku Rangers. Svou sérii ukončili v nejnevhodnější možný okamžik. V úterý totiž v Madison Square Garden hostili svého městského rivala - Islanders.

Čeští střelci tentokrát pauzírovali, pouze ve 28. minutě přihrávali Martin Straka a Michal Rozsíval Chrisu Drurymu na branku, kterou snižoval na 2:3.

Na straně hostí si asistenci na třetí gól připsal Josef Vašíček.

Ve 46. minutě se domácím dokonce podařilo vyrovnat a došlo na prodloužení a posléze i na samostatné nájezdy.

V nich vyhořeli mnozí zkušení střelci včetně Shanahana, Straky či Druryho, dlouho nerozhodný stav 1:1 vyřešil až dvanáctý hráč, třiadvacetiletý útočník Ostrovanů Jeff Tambellini. Nenápadný hráč si dosud letos ve dvaceti zápasech připsal pouze jeden gól a jednu asistenci.

Jezdce potopil dosud nevýrazný forvard a vychytala je brankářská dvojka New Yorku Islanders Wade Dubielewicz. Ten v letošní sezoně nastoupil teprve ke třináctému utkání.

Jednička Rick DiPietro mu moc práce nepřenechává, nyní však chyběl z rodinných důvodů, zemřela mu totiž babička.

V nájezdech selhal i český obránce Michal Rozsíval, Jaromír Jágr mezi "nájezdníky" chyběl a celým zápasem se spíše protrápil. Domácí seděli na trestné lavici jen třikrát, z toho dvakrát právě Jágr.

Hokejisté New Yorku Rangers nicméně zůstávají již 10 střetnutí neporaženi v základní hrací době.

Má se Vokoun bát o práci?

O svou práci a místo v bráně aby se pomalu začala bát hvězda Floridy, brankář Tomáš Vokoun. Jeho náhradník Craig Anderson totiž již podruhé za sebou vychytal zřejmě nejtěžší možnou nulu, tedy nejtěsnější výhru 1:0, navíc až v prodloužení.

Práce měl přitom na bostonském ledě více než dost, připsal si 40 úspěšných zákroků. Stejný kousek jako v úterý proti Bostonu se mu povedl již v neděli na hřišti New Yorku Islanders.

Peter Forsberg je zpět v NHL. V úterý se představil fanouškům Colorada doma v Denveru proti Vancouveru. | Foto: Reuters

"Ty poslední dva zápasy byly ohromné. Vy možná chcete říct, že to bylo dílo jednoho člověka, ale zasloužil se o něj každý. Možná nepostřehnete tu mravenčí práci, kterou odvádějí spoluhráči, ale já, trenér i ostatní ji dobře vidíme," nechal se slyšet podle agentury AP nový floridský hrdina Anderson.

Forsberg a Crosby jsou zpět

Pro fanoušky Colorada bylo úterý slavným dnem. Do NHL totiž znovu naskočil v dresu Avalanche slavný švédský útočník Peter Forsberg. V Denveru byl u domácí výhry 2:1 nad Vancouverem a podle stránek nhl.com na něm  roční  hokejová pauza nebyla téměř znát.

Velký návrat zažil také Pittsburgh. Po měsíc a půl dlouhé pauze vinou zranění se do jeho řad vrátila dvacetiletá hvězda Sidney Crosby. I on slavil výhru, Tučňáci vyhráli na ledě Tampy Bay 2:0.

Boston - Florida 0:1 PP (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branka: 61. Horton

NY Rangers - NY Islanders 3:4 SN (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 23. Dawes, 28. Drury (Straka, Rozsíval), 46. Callahan - 19. Comeau, 24. Bergenheim, 26. Hunter (Vašíček), rozhodující nájezd Tambellini

Philadelphia - Buffalo 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
Branky: 15. Upshall, 26. Downie (Modrý) - 22. a 42. Pominville, 10. a 46. Afinogenov, 42. Roy

Toronto - New Jersey 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 37. Antropov (Tomáš Kaberle) - 12. a 51. Parise (na druhou Eliáš), 26. Gionta, 50. Clarkson

Tampa Bay - Pittsburgh 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 58. Talbot, 60. Malkin

Minnesota - Chicago 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 6. Demitra, 47. Veilleux - 7. Williams, 28. Keith, 43. Byfuglien, 60. Adams

St. Louis - Los Angeles 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 2. McDonald, 32. Tkachuk, 54. Johnson - 20. Frolov, 25. Brown

Calgary - Columbus 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 46. Conroy

Edmonton - Nashville 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)
Branky: 26. Gilbert - 4., 14. a 21. Erat (na první dvě Hlaváč, na první Židlický), 1. Dumont, 30. Koistinen

Colorado - Vancouver 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 10. Stastny, 43. Liles - 39. Shannon