ip, janc
18. 9. 2007 14:40
Reprezentační kapitán si poranil levé koleno

Columbus - Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik má možná o starost navíc.

Reprezentační kapitán David Výborný si poranil levé koleno v přípravném utkání NHL. Bluejackets se utkali s Nashvillem a kromě zraněného Výborného utrpěli i porážku 1:3.

Dvaatřicetiletý Výborný až do chvíle svého zranění hrál v první formaci svého týmu. Parťáky v elitní řadě mu byli Rick Nash a Nikolaj Žerděv.

Jak uvádí stránky Columbusu, v zápase jeho týmu proti Nasvillu Predators nedohrál kapitán české reprezentace ani první třetinu, poté, co ho tvrdým nárazem na mantinel zranil kamarád Martin Erat. Výbornému museli z ledu pomáhat jeho spoluhráči a lékař.

Dvaatřicetiletý hráč Columbusu se má podrobit magnetické rezonanci, které má určit skutečnou vážnost zranění. Podle prvních zpráv o jeho stavu však zranění nebude vážné.

Samotný viník incidentu, šestadvacetiletý útočník Nashvillu Martin Erat, dostal trest na pět minut a dokonce utkání. Zákroku litoval a chce se Výbornému co nejdříve omluvit.

"David je můj kamarád, velmi dobrý kamarád. Na ledě ale neznám přátele. Ten zákrok však nebyl nejchytřejší. Nevyhledávám žádné schválnosti," citoval server idnes Erata.