European Trophy: Hokejisté Plzně vyhráli v Salcburku

17. 8. 2013 0:02
Hokejisté Plzně vyhráli duel Severní divize European Trophy na ledě Salcburku 3:2 a připsali si na druhý pokus první body v letošním ročníku soutěže.
Radost hokejistů Plzně.
Radost hokejistů Plzně. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Hokejisté Plzně vyhráli duel Severní divize European Trophy na ledě Salcburku 3:2 a připsali si na druhý pokus první body v letošním ročníku soutěže. Úřadující český mistr si proti účastníkovi mezinárodní rakouské ligy EBEL spravil chuť po úterní domácí porážce s Mountfieldem Hradec Králové 2:5.

Bezbrankový stav utkání prolomil ve 26. minutě útočník Štěpán Novotný. Nová posila Západočechů se prosadila ve vlastním oslabení. Za necelé dvě minuty zvýšil Pavel Sedláček.

Ve 38. minutě sice snížil v přesilovce Mitch Wahl, ale dvě sekundy před koncem druhé třetiny vrátil Indiánům dvougólové vedení Jakub Lev. Sedm minut před koncem v další přesilovce domácích skóroval Joe Motzko, ale Plzeň už těsný náskok udržela.

Karlovy Vary zdolaly Mnichov

Na Rona Cupu v Trenčíně hokejisté Litvínova po úvodním vítězství nad domácí Duklou (2:1) podlehli Skalici 2:4. Vicemistr ze Zlína po remíze (6:6) se Skalicí prohrál s Košicemi 2:3 a ani ve čtvrtém přípravném utkání před sezonou se nedočkal vítězství.

Karlovy Vary doma zdolaly Mnichov 4:1, dvěma trefami se o to zasloužil Radim Hruška.