Zlín znovu prohrál, budou padat hlavy? Liberec ukončil vítěznou sérii

1. 11. 2015 17:47
Před reprezentační přestávkou si diváci užijí ještě 16. kolo extraligy. Kompletní kolotoč zápasů odstartoval ve Zlíně, kde přijel Třinec. Jen o chvíli později vhodili rozhodčí kotouč také na led v Karlových Varech a Vítkovicích, kde se představily týmy Komety respektive Sparty. Ve šlágru kola přivítala Plzeň Liberec. V Olomouci se představila Mladá Boleslav, Pardubice hostily Chomutov a do Litvínova zavítal Hradec.
Zlínští znovu prohráli. Kdo odnese špatný start do sezony?
Zlínští znovu prohráli. Kdo odnese špatný start do sezony? | Foto: Lukáš Caha

Zlín - Domácí trápení ševců pokračuje. V poslední době nevýrazný Třinec dokázal ve Zlíně vyhrát 3:0, když rozdělil své branky rovnoměrně do všech třetin. Druhou nulu v sezoně si připsal třinecký Peter Hamerlík.

Karlovy Vary si po výhře nad Třincem připsaly další tři body a utekly z posledního místa tabulky. Brňenská Kometa odjíždí z lázeňského města bez bodu hlavně kvůli druhé třetině, ve které inkasovala 4 branky. Vary zvítězily 5:3.

Vítkovice doma proti Spartě nakonec za dva body. Ani vedení o dvě branky jim tři body nezajistilo. Zápas rozhodly až samostatné nájezdy po kterých se radovaly z vítězství 4:3 Vítkovice. Dvěma góly a rozhodujícím nájezdem se dnes předvedl domácí Olesz.

Další vyrovnané utkání se odehrálo v Liberci, kde přijela Plzeň. Zápas se přeléval z jedné strany na druhou, ale nakonec se radovali hosté, když jím vítězství 5:4 po nájezdech vystřelil Johnson. Po dvou brankách si připsali hostující Kubalík se Sýkorou.

Mladá Boleslav v Olomouci dominovala, když patnáct minut před koncem vedla o pět branek. Zápas nakonec domácí zdramatizovali, ale Boleslav si odvezla tři body za vítězství 6:3. Dvě branky hostů zaznamenali Žejdl s Jarůškem.

Dynamo vedené Králem dnes zabralo. Proti Chomutovu si nový lodivod domácích připsal druhou výhru v poměru 4:1. O vítěznou branku se postaral Jakub Svoboda.

V posledním dnešním zápase se na ledě trápícího mistra z Litvínova představil ve formě hrající Hradec. Zápas skončil přesně podle aktuálního postavení v tabulce obou soupeřů. Hradec zvítězil 5:1, když čestný úspěch Litvínova zaznamenal Lukeš až 2 minuty před koncem utkání.

Zlín znovu prohrál, kdo skončí?

Pro oba týmy to byl klíčový zápas, který měl napovědět, co se bude dít během reprezentační přestávky. A hůře začal pro domácí, když po vyhození Noska zaspala zlínská obrana a Oceláři po brejku udeřili. Kašík si ještě poradil s Růžičkovým zakončení, ale s následnou dorážkou Rufera už nikoliv.

Ve druhé části se radovali znovu pouze Oceláři, když při vyloučení Urbance předvedli nádhernou kombinaci, na jejímž konci zakončoval Irgl do zcela prázdné branky.

Třetí třetinu začali domácí laxně a znovu inkasovali. Za rozhozenou obranu Zlína se dostal Klepiš a našel volného Kopeckého, jenž bez problému vstřelil svou premiérovou trefu v dresu Ocelářů. Do konce zápasu si hosté ještě vytvořili další možnosti a hru kontrolovali, ke změně skóre to ale nevedlo.

Oleszův hattrick zajistil dva body

Už po třech minutách hry Štencel smolně tečoval puk až k Netíkovi, který neměl problém zavěsit do odkryté brány.Vítkovice, ale první branka nepoložila. Štencel v tísni sice nedokázal dotáhnout blafák, ale Lukáš nezkrotil skákavý puk a Olesz ho ve 14. minutě bekhendovým plácnutím dopravil do sítě.

Domácí byli při hře ze zabezpečené obrany trpěliví. Sparta se přes ni prosazovala sporadicky, navíc Ostravané dnes byli produktivní. Kucsera si ve 26. minutě poodstoupil od branky mezi kruhy a Kolouchovu přihrávku z voleje poslal pod horní tyčku. Byl to jeho třetí gól v třetím utkání v řadě. 29 sekund před koncem druhé části Olesz v krátké přesilovce pět na tři zblízka doklepl do prázdné branky Burgerův pokus a bylo to 3:1.

Teprve v závěru Sparta přepnula na vyšší rychlost. Po ráně Poláška ještě domácí zachránila tyč, ale sparťanskou přesilovku pak zužitkoval dorážkou ze závaru Buchtele. Ten navíc o čtyři minuty později zmátl v útočném pásmu tři protihráče a švihem srovnal.

Sparta byla v prodloužení usazena před Dolejšem, ale neskórovala a v nájezdech ji o druhý bod připravil rozhodující trefou Olesz.

Vary se odlepily ode dna

Přestože Energie v pátek vyhrála na ledě Třince, dali domácí fanoušci v první polovině úvodní třetiny mlčením najevo svou nespokojenost se současnými výkony hráčů. Právě v 10. minutě, kdy protest končil, se Západočeši radovali z vedení. Nenápadnou střelou z pravé strany překvapil brankáře Faltra Osmík, který si připsal svou premiérou trefu v extralize.

V úvodu druhého dějství po Bičánkově vyloučení vyrovnal Svoboda. Karlovarští se ale z obdržené branky rychle otřepali a o čtyři minuty později jim při vyloučení Hynka Zohorny vrátil vedení Vachovec, který tečoval Bartekovo nahození.

Při vyloučení Radima Zohorny zvýšil v 27. minutě skóre po kombinaci na jeden dotek Benák, který zakončoval do odkryté branky. Do branky Komety se místo Faltra postavil Čiliak, ale ani on čisté konto neudržel. Ještě ve druhé periodě inkasoval z holí Huny a Bulíka.

V úvodu závěrečného dějství snížil v přesilovce ze skrumáže před Závorkou Mrázek. Ve 42. minutě po teči Buriana snížili hosté už jen na rozdíl dvou branek. Trenér Energie Oremus si vyžádal oddechový čas, který evidentně Západočechům prospěl a domácí náskok udrželi.

Plzeň ukončila Libereckou sérii bez prohry

Druhou početní výhodu v zápase už domácí proměnili ve vedoucí gól. Po pěkné kombinaci se z brankoviště prosadil Birner. Indiáni srovnali zásluhou Kubalíka, jenž prostřelil Lašáka mezi betony.

Ve 33. minutě  hostující gólman chyboval při rozehrávce a daroval branku domácímu Lakatošovi.Škoda hned vzápětí přispěchala s rychlou odpovědí. Domácí obranou se protáhl Ján Sýkora a střelou nad Lašákovo rameno znovu vyrovnal.

Krátce po začátku třetí třetiny se ale Liberečtí dočkali. Kajínkovu střelu tečoval za Machovského záda Jelínek. Hosté ale znovu našli rychlou odpověď, když se podruhé v zápase prosadil plzeňský střelec Kubalík. A pro Liberec bylo ještě hůř. Vampola putoval na trestnou lavici a nabídnutou přesilovku využil rovněž svou druhou brankou v utkání Sýkora a otočil tak skóre zápasu.

Vyrovnání měl na hokejce Šimek, Machovský si připsal důležitý zákrok. Bílí Tygři se ale i nadále tlačili do útoku a odměnou jim byl v 59. minutě vyrovnávací gól z hole Řepíka.

O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem hostující Johnson a vystřelil tak Plzni bonusový bod.

Pardubice doma znovu úspěšné

Pardubice nastoupily do zápasu i s uzdraveným Petrem Sýkorou, ale ani on v bezbrankové první třetině nevymyslel gólový recept.

Góly v Pardubicích začaly padat až po pauze. Pomohla k tomu paradoxní situace, kdy v krátkém sledu oba týmy obdržely trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Více prostoru na ledě využil Rolinek, který se ze strany trefil přesně nad Strmeňovo rameno. Chomutov vyrovnal krátce po ubráněném oslabení, když Dušek pěkným blafákem proměnil trestné střílení.

Dynamo si ale ještě před polovinou utkání vzalo vedení zpět, navíc o další gól odskočilo. Svoboda dostal hodně prostoru na hranici kruhů a švihem poslal kotouč do sítě. Piráti pak neproměnili přesilovou hru a naopak při oslabení inkasovali. Marcinko se mezi kruhy otočil s pukem a následně jej poslal mezi betony chomutovského brankáře.

Pardubičtí ve 44. minutě zasadili soupeři konečný direkt, když Sýkora se štěstím proměnil samostatný únik.

Boleslav přejela kohouty

Trenér Olomouce Zdeněk Venera vrátil do branky po porážce v Hradci místo Vošvrdy Konráda, v obraně se musel obejít bez Skrbka. Mladá Boleslav vstoupila do utkání aktivně a už po 35 vteřinách se dostala do vedení. David Výborný ideálně uvolnil Jarůška, který blafákem překonal Konráda.

Ve 35. minutě po skončení oslabení ujel domácím Žejdl a pohrál si s obranou i brankářem a zvýšil na 2:0. Stejný hráč pak v početní výhodě upravil i na tříbrankový rozdíl, když tečoval za Konrádova záda nahození Pacovského.

Start třetí třetiny kopíroval začátek prvního dějství. Hyka si najel za obranu domácích a blafákem mezi Konrádovými betony zvýšil na 4:0 Na pětibrankový rozdíl zvýšil Pabiška tečí Hykovy střely. Domácí se ale nevzdali. Ve 47. minutě poprvé překonal Ritticha Houdek a po dvou trefách Laše pak snížili na 3:5. Hanáci zkusili power play, ale sotva Konrád dojel na střídačku, zamířil do prázdné branky Jarůšek a pohřbil chvilkové naděje Olomouce.

Hradec stoupá tabulkou

Jen co se první třetina překlopila do své druhé poloviny, hosté poprvé udeřili. Právě Ihnacak vyhrál buly pro Courchainea a ten pálil nekompromisně pod horní tyč nad Horákovu vyrážečku. V 16. minutě v klidu a neatakován projel útočným pásmem až do zakončení Vantuch a trefil přesně mezi betony. Z velmi podobné situace jako se to povedlo Vantuchovi přidal v 18. minutě Bednář třetí gól a vyhnal Horáka na střídačku. Nahradil ho Janus.

Druhá třetina sice nabídla několik šancí na obou stranách, oba týmy dokonce nastřelily brankovou konstrukci, ale skóre se neměnilo.

Jediný hráč domácích, který by snesl přísnější měřítko byl Janus. Slovenský gólman vychytal Červeného a po přečíslení dvou na jednoho i bez přípravy zakončujícího Courchainea. Přesto ho pak prostřelil Ihnacak. Domácí pak v 59. minutě vzali Kacetlovi čisté konto v končící přesilovce, ale poslední slovo měl v závěrečných vteřinách z úspěšně zakončeného sóla Červený.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

6. kolo hokejové extraligy:

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Rufer (Marek Růžička, Nosek), 30. Irgl (Kopecký, Klepiš), 44. Kopecký (Klepiš, Nosek). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Skopal, Hynek. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 3859.

Zlín: Kašík - Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, O. Horák - Čachotský, Cibák, Kubiš - T. Sýkora, P. Holík, Říčka - Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Okál, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Třinec: Hamerlík - Roth, Klesla, Nosek, Linhart, Hrabal, M. Doudera - Irgl, Klepiš, Kopecký - Dravecký, Polanský, Adamský - Rákos, Plíhal, Rufer - Franek, Marek Růžička, R. Meidl. Trenéři: Kalous a Varaďa.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:3 (1:0, 4:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Osmík (Gorčík, T. Rohan), 25. Vachovec (Gulaši, Bartek), 27. Benák (Marosz, Bičánek), 34. Huna (T. Rachůnek, Marosz), 36. Bulík (Bartek) - 21. T. Svoboda (Kováčik, T. Kaberle), 41. P. Mrázek (V. Němec, Kuboš), 42. Burian (J. Hruška). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:2. Diváci: 3075.

Karlovy Vary: Závorka - J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, Harant, Gulaši, T. Dvořák - Huna, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Bulík, Vachovec - Kohout, Zadražil, Harkabus - Gorčík, Osmík, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek.

Kometa Brno: Falter (27. Čiliak) - Dujsík, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec, Spang - Vondráček, H. Zohorna, P. Mrázek - T. Svoboda, L. Čermák, Burian - V. Němec, J. Hruška, J. Káňa II - R. Zohorna, Dočekal, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Olesz (Štencel), 26. Kucsera (Vandas), 40. Olesz (P. Zdráhal, Burger), rozhodující sam. nájezd Olesz - 4. Netík (Barinka), 48. Buchtele (J. Hlinka, J. Mikuš), 52. Buchtele (Kumstát, Polášek). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5666.

Vítkovice: Dolejš - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Kovář, Pastor, Klok - Olesz, Strapáč, Szturc - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Balán, Burger - M. Hlinka, Jáchym, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.

Sparta: Lukáš - Čajkovský, Barinka, Polášek, Eminger, Hrbas, J. Mikuš - Sabolič, Pech, Kumstát - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Klimek, Hamilton, Cingel - A. Kudrna, Černoch, Netík. Trenéři: Jandač a Moták.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Birner (Krenželok, Vampola), 33. Lakatoš, 42. P. Jelínek (Kajínek, Krenželok), 59. Řepík (Vampola) - 12. D. Kubalík (Hossa, Lev), 34. J. Sýkora (Preisinger), 44. D. Kubalík (Indrák, Moravčík), 47. J. Sýkora (Lev, Kadlec), rozhodující sam. nájezd Johnson. Rozhodčí: Šír, Horák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 5452.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Kajínek, Výtisk, Ulrych - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Plzeň: Machovský - Jeřábek, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Kubka, Pulpán - Indrák, Kracík, D. Kubalík - J. Sýkora, Bližňák, Johnson - Schleiss, Preisinger, Hossa - Hollweg, Lev, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 3:6 (0:1, 0:2, 3:3)

Branky a nahrávky: 47. Houdek (A. Zeman), 52. Laš (Buc, Houdek), 58. Laš (Buc, A. Zeman) - 1. Jarůšek (D. Výborný), 35. Žejdl, 39. Žejdl (M. Látal, Pacovský), 42. Hyka (Holub), 45. L. Pabiška (Hyka, D. Výborný), 59. Jarůšek (D. Výborný). Rozhodčí: Čech, Hradil - Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 4802.

Olomouc: Konrád - Rašner, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Houdek, Ondrušek - Buc, J. Knotek, Laš - Kafka, A. Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Pekr. Trenéři: Venera a Tomajko.

Mladá Boleslav: Rittich - Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Robar, Ovčačík - L. Pabiška, D. Výborný, Jarůšek - Pacovský, Urban, M. Látal - Lenc, Žejdl, Hyka - Klimenta, R. Hruška, Bárta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Rolinek (L. Havlík), 30. J. Svoboda (Štajnoch, Marcinko), 36. Marcinko (Tybor), 44. P. Sýkora (Rolinek, Maxwell) - 27. Dušek z trestného střílení. Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Bláha, Frodl. Vyloučení: 5:5, navíc Chlouba (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7367.

Pardubice: Maxwell - Štajnoch, L. Havlík, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Ščotka - Tybor, Marcinko, J. Svoboda - P. Sýkora, Nahodil, Rolinek - Moučka, Redenbach, Starý - Poulíček, Kaut, Tomášek. Trenéři: R. Král a Zadina.

Chomutov: Strmeň (44. M. Kopřiva) - Rutta, Jánošík, Rýgl, Dlapa, Šidlík, J. Mrázek, J. Drtina - Červenka, V. Růžička ml., Vondrka - Hovorka, Kämpf, Hřebejk - Pospíšil, Dušek, Sklenář - Chlouba, D. Kaše, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 59. Lukeš (Hübl, T. Pavelka) - 11. Courchaine (Ihnacak), 16. Vantuch (Čáp), 18. Bednář (K. Pilař), 51. Ihnacak (Šimánek), 60. Červený. Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4275.

Litvínov: L. Horák (18. Janus) - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Frolo - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Písařík, Piroš, Gerhát - Válek, Smolka, Jurčík. Trenéři: Rulík, Weissmann a Šlégr.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, Pilař, Čáp, Dietz, Jank, Hronek - Rousek, T. Knotek, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Červený, Ihnacak, Courchaine - Köhler, Vantuch, Kopta. Trenéři: Draisaitl a Martinec.