reklama

Extraliga by mohla přitáhnout sponzory, doufají v Olomouci

Olomouc si brzy může zajistit postup do extraligy, kam by se vrátila po 17 letech Olomouc si brzy může zajistit postup do extraligy, kam by se vrátila po 17 letech autor: ČTK
Rozhovor s generálním manažerem HC Olomouc Erikem Fürstem o postupových ambicích a zajištění případné extraligové sezony.

Praha - Pět zápasů před koncem baráže mají hokejisté Olomouce nadějně našlápnuto k postupu do extraligy. Pokud se jim to povede, budou muset řešit řadu klíčových záležitostí, aby mohli nejvyšší soutěž vůbec hrát.

Nejdůležitějšími body jsou úpravy na stadionu a mnohem lepší finanční zajištění klubu. To totiž v současnosti pokrývá především město.

"Nějaké signály ze strany zajímavých partnerů tady byly," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz generální manažer Erik Fürst.

Na postupové příčce máte pět kol před koncem baráže pětibodový náskok. Takže jste zatím s průběhem prolínací soutěže spokojeni?
"Myslím, že kluci hrají výborně. Předvádějí velice disciplinované výkony a dodržují to, co mají dané od trenérů, což je základ úspěchu."

Jak silná je, zvlášť letos, vaše motivace postoupit do extraligy?
"Vždycky, když něco děláte, máte snahu dostat se co nejvýš. Tohle tady funguje, kluci chtějí a jde vidět, že všichni táhnou za jeden provaz."

A jaké je to ze strany klubu? Směřovalo vaše úsilí k tomu, aby se postoupilo právě letos?
"Když jsme s Jirkou Dopitou (majitel, jednatel a trenér) do klubu přišli, tak jsme řekli, že bychom jej jednou chtěli vrátit do extraligy. Šli jsme za tím pomaličku, trpělivě, neřekli jsme si přímo kdy. Samozřejmě není nikde napsáno, že se tam dostaneme, protože je ve hře ještě patnáct bodů. Ale děláme vše, abychom postoupili."

Při pohledu na současnou soupisku v ní nějaké hvězdy nebo příliš extraligou protřelých hráčů nenacházíme. Jak byste složení kádru řešili?
"Je tu spousta hráčů, kteří mají nějaké extraligové zkušenosti, takže by ta obměna nemusela být moc výrazná. Samozřejmě nějaké hráče bychom dovést museli, ale v žádném případě to nemusí být tak, že bychom vyměnili patnáct hráčů."

Kolik procent vůbec tvoří kmenoví hráči Olomouce?
"Až na pár výjimek jsou všichni kmenovými hráči Olomouce."

Dalším bodem, který se často v souvislosti s vaším postupem do extraligy skloňuje, je rekonstrukce stadionu. Jenže na tu si bude muset zimák ještě nějakou dobu počkat.
"V rámci možností se údržbě stadionu věnujeme opravdu hodně a stadion by až na některé nepříliš podstatné změny extralize vyhovoval."

Dali byste tedy přednost současnému stavu před rekonstrukcí, která by trvala dlouhé měsíce?
"My nemáme nad čím uvažovat. Stadion není náš, vlastní jej město. A my vůbec neovlivníme, jestli rekonstrukce nastane za týden, za rok, nebo za deset let."

Vedete ale přece jednání s městem, váš názor není zanedbatelný a postup do extraligy by mohl rekonstrukci pomoct.
"Ano, to samozřejmě. Ale znovu říkám, že o tom, kdy se s rekonstrukcí začne, rozhoduje město."

To je v současnosti také hlavním investorem hokeje v Olomouci, když na něj přispívá téměř dvaceti miliony ročně. V extralize byste však museli hledat další zdroje financí. Podmiňují si někteří potenciální partneři vstup do hokeje právě postupem do extraligy?
"Nějaké signály ze strany zajímavých partnerů tady byly. Ale jak to dopadne, to ukáže čas."

Nepatříte mezi nejbohatší kluby ani v 1. lize. Je tedy možnost, že by se vaše finanční situace postupem do extraligy radikálně změnila?
"Je to možné, ale neříkám ani ano ani ne."

reklama