Hokejisté Komety vyřadili obhájce z Plzně, dál jde i Zlín

28. 3. 2014 22:00
Hokejisté Komety Brno postoupili po dvou letech do semifinále, když ve čtvrtfinálové sérii play off extraligy vyřadili obhájce titulu Škodu Plzeň. Do semifinále postoupil loňský finalista ze Zlína.
Postupovou branku Komety vstřelil v 5. minutě prodloužení Hynek Zohorna, a rozhodl tak o konci sezony pro obhájce titulu z Plzně. | Foto: Eduard Erben

Praha - Hokejisté Komety Brno postoupili po dvou letech do semifinále, když ve čtvrtfinálové sérii play off extraligy vyřadili obhájce titulu Škodu Plzeň.

Kometa vyhrála šestý zápas série na svém ledě 4:3 v prodloužení a celou sérii pak vyhráli 4:2 na zápasy.

Vítězný gól vstřelil v čase 64:19 Hynek Zohorna, který tak rozhodl o tom, že se Kometa v semifinále utká s pražskou Spartou.

"Chtěli jsme pro Martina získat placku"

"Potvrdilo se, že udělat poslední čtvrtý krok není jednoduché. I když to po první třetině vypadalo nadějně a soupeře jsme nepustili do žádné šance. Asi jsme se uspokojili. Tlak na hráče by byl velký. Tak jako v Brně vyhrála Plzeň šťastným gólem, tak my jsme šťastným gólem vyrovnali a v prodloužení rozhodli," řekl po zápase trenér Brna Vladimír Kýhos.

"Hrál se skvělý hokej před výbornou diváckou kulisou. Stejně to bylo i v předcházejících zápasech. Celá série byla vedena v duchu fair play. Mám pro ni jen pozitivní slova. Navzdory tomu, že jsme vypadli. Brno postoupilo zaslouženě. O krok bylo lepší. My jsme si sérii neprohráli dnes, ale na domácím ledě," smutnil trenér Plzně Milan Razým.

"Chtěli jsme Martinovi Strakovi připravit lepší rozloučení. Do semifinále jsme chtěli taky proto, abychom mu ještě pověsili jednu placku na krk. Za svou kariéru a za to, co pro Plzeň udělal, by si ji zasloužil," dodal.

O postupu Zlína rozhodl Čajánek

Do semifinále naopak postoupil loňský finalista PSG Zlín, který v šestém zápase vyhrál na ledě Mountfieldu Hradec Králové 2:1 v prodloužení, když v čase 75:15 vstřelil vítězný gól zlínský kapitán Petr Čajánek.

V prodloužení bylo k vidění hned několik zajímavých momentů, o něco více ze hry měl Hradec, jenže rozdílová trefa dlouho nepřicházela. Přinesla ji až signalizovaná přesilovka pro Zlín. Hosté v přečíslení nejprve nastřelili zásluhou Lešky tyč, o pár vteřin později uzavřel celou sérii Čajánek.

Zlín tak vyhrál i třetí prodloužení v sérii, kterou vyhrál rovněž 4:2 na zápasy. V semifinále se utká stejně jako před rokem s třineckými Oceláři. Obě série začínají ve středu v Praze a Třinci.

"Když vezmeme všech těch šest zápasů, tak jsme měli také naše šance vyhrát každý z nich. V klíčových momentech se projevily play off zkušenosti, kterých měl na své straně více Zlín. My jsme občas zahráli naivně, což byl možná nakonec ten rozdíl," řekl po zápase trenér Hradce Peter Draisaitl.

"Pro nás bylo to prodloužení šťastné - potřetí v sérii jsme dali gól v prodloužení my. Projevilo se tam podle mého názoru, že jsme měli víc zkušenějších hráčů, kteří mají něco odehrané. Jsme rádi, že jsme to ukončili na šest zápasů, Hradec Králové byl velice dobrým a nepříjemným soupeřem," doplnil jej zlínský asistent trenéra Juraj Jurík.

Olomouc vyhrála v baráži v Boleslavi

Hokejisté Mladé Boleslavi ve druhé kole baráže o extraligu prohráli na svém ledě s Olomoucí 2:3 a nenavázali tak na předešlé domácí vítězství nad Kladnem. Hosté, kteří všechny své góly vstřelili ve druhé třetině, v baráži získali premiérové tři body.

Domácí do souboje týmů z druhé nejvyšší soutěže nasadili nejproduktivnějšího hráče prvoligového play off Milana Mikulíka, který ve středečním kole nemohl hrát s ohledem na trest ve hře ze závěru loňské baráže.

Hokejisté Kladna prohráli v druhém kole extraligové baráže s Chomutovem 2:4 a stále tak čekají na premiérové body. Piráti mají naopak na svém kontě šest bodů a jsou v čela tabulky skupiny.

Hosté šokovali domácí hned v úvodu. Bezprostředně po úvodním vhazování poslal do brejku Rutta elitního střelce Pirátů Davida Hrušku, který se přehnal kolem Majeského a po pouhých sedmi vteřinách hry otevřel skóre. Hruška tak vyrovnal rekord extraligy.

Čtvrtfinále play off - 6. zápas:

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 48. Škoda (Dej) - 38. Balaštík (Marušák, Leška), 76. Čajánek (Marušák). Rozhodčí: Husička, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5, navíc Zámorský (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5742. Konečný stav série: 2:4.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Ptáček, Mikuš, Jank, Frühauf - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Tvrdík, Pospíšil - Švagrovský, Knotek, Škoda - Rousek, Červený, J. Marek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Zlín: Štůrala - Zámorský, Urbanec, Marušák, Kotvan, Řezníček, Horák - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - J. Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:3 v prodl. (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 17. H. Zohorna (Žižka, Raška), 27. V. Němec (J. Hruška, Kempný), 44. Jakub Svoboda (Čermák, Jan Hanzlík), 65. H. Zohorna (Koreis) - 23. Indrák, 25. Petruška (Indrák, T. Sýkora), 31. Lev (Kašpařík, J. Jeřábek). Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:2.
Brno: Čiliak - Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - Jakub Svoboda, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - H. Zohorna, Raška, Pivko - Vondráček, Koreis, Burian. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Moravčík - Kratěna, Martin Straka, Schleiss - Indrák, Lev, Pletka - Holec, Kašpařík, Vlasák - M. Dvořák, T. Sýkora, Pitule - od 21. min. Petruška. Trenéři: Razým a Michal Straka.

2. kolo baráže:

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Kubica (Vrbata), 55. Pabiška (D. Výborný, Nouza) - 27. Selingr (Kucharczyk, Ostřížek), 33. Marosz (Drtil), 36. Ostřížek (Kucharczyk, Jaroměřský). Rozhodčí: Šír, Polák - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 2:9. Bez využití. Diváci: 3910.
Mladá Boleslav: Valent - Žabka, Toman, Ovčačík, Jindra, Meland, Protivný - Pabiška, D. Výborný, Nouza - Klimenta, Broš, Mikulík - Starý, Musil, Jarůšek - Kubica, Vrbata, Lenc. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Olomouc: Halász - Jaroměřský, Cartelli, Houdek, Ondrušek, Drtil, Staněk, Kadela, Rašner - Kucharczyk, Ostřížek, Selingr - Pekr, Rác, Vodný - Marosz, Knotek, Herman - Jergl, Diviš, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Dopita.

Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Dalecký (Patera, Rudovský), 58. Majeský (Patera) - 1. D. Hruška (Rutta, Bartejs), 19. Račuk (O. Kaše, Kubinčák), 27. Bomersback (Bartečko), 51. Gajovský (D. Hruška). Rozhodčí: Hodek, Homola - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7, navíc M. Jass (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 2937.
Kladno: Chábera - David Růžička, Majeský, Jankovič, P. Hořava, L. Procházka, Černošek - Tenkrát, Dragoun, Zagrapan - Dalecký, Lukáč, M. Hořava - Rudovský, Patera, Eberle - Strnad, Havlíček, Kuchler. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.
Chomutov: Martin Růžička - Rutta, M. Jass, Půlpán, Malec, Krstev, Havel, Stehlík - D. Hruška, Gajovský, Hřebejk - Bomersback, Jaroslav Svoboda, Bartečko - Šagát, Kämpf, Hromas - O. Kaše, Račuk, Kubinčák. Trenéři: Beck, R. Kaše a Martínek.

1. Chomutov 2 2 0 0 0 7:3 6
2. Mladá Boleslav 2 1 0 0 1 8:4 3
3. Olomouc 2 1 0 0 1 4:5 3
4. Kladno 2 0 0 0 2 3:10 0