reklama

Extraliga v Litoměřících? Sparta musí do exilu

Sparta má vítězství v extralize jisté, kde ale bude hrát v posledním kole zatím neví Sparta má vítězství v extralize jisté, kde ale bude hrát v posledním kole zatím neví autor: Lukáš Drštička
Hokejová Sparta znovu řeší, kde se utká v závěrečném 52. kole základní části extraligy

Praha - Hokejová Sparta znovu řeší, kde se utká v závěrečném 52. kole základní části extraligy s Pardubicemi, které nemůže v pátek 7. března kvůli možné kolizi s duelem Lva Praha v prvním kole play off KHL přivítat v domácí Tipsport Areně. Výkonný výbor České svazu ledního hokeje nepodpořil dohodu klubů, že by Sparta nastoupila v Pardubicích a byla by vedena jako domácí tým. Pražané možná sehrají duel v Litoměřicích, kde sídlí prvoligový partnerský klub Sparty.

"Dnes jsme doporučili Spartě, aby hledala jiné řešení než změnu pořadatelství tak, aby se hrálo v Pardubicích. Pravidla to sice umožňují a je to na dohodě klubů, ale to doporučení má z mého pohledu velkou váhu. Řekli jsme Spartě, aby vymyslela jinou variantu," řekl prezident svazu Tomáš Král po dnešním jednání výkonného výboru.

Přesune se Sparta do Litoměřic?

Důvod je zřejmý - zachování regulérnosti soutěže. Zatímco Sparta už je vítězem základní části, Pardubice dosud nemají ani jistotu předkola play off. Zároveň však mohou zabojovat o pozici v první šestce a přímý postup do čtvrtfinále.

"Může určitě nastat situace, kdy se bude o něčem rozhodovat. A Pardubice by to zvýhodňovalo. Některé kluby už na to také reagovaly. Ani se nedivím, protože by to mohlo mít svoji roli a význam," uvedl Král.

Zástupce Sparty Petr Bříza mu jakožto jeden z členů výkonného výboru přislíbil, že se záležitostí bude Sparta opět zabývat. "Stále ale platí, že není možné, aby se měnilo datum a čas. Pokud zajistí Sparta veškeré potřebné podmínky, může zápas odehrát klidně v Litoměřicích," řekl Král.

"Bereme samozřejmě toto doporučení na vědomí. Vedení Sparty a Sportovního holdingu Praha zahájilo intenzivní jednání a nastalou situaci řešíme," řekl PR manažer Sparty Tomáš Zetek. Nejpravděpodobnější se tak jeví varianta s Litoměřicemi, kde Sparta hrála i zápasy European Trophy.

O2 arena je zabraná

V posledním kole extraligy se hrají všechny zápasy ve stejný den i čas od 18:20 a Sparta už dříve u vedení soutěže s žádostí o změnu neuspěla. Stejně dopadl u vedení KHL Lev, který v případě umístění v první čtyřce Západní konference začne v Tipsport Areně v pátek 7. března play off. Záměr, že by Lev hrál už po poledni a Sparta ve stanovený čas, také neprošel, protože v KHL se v případě vyrovnaného stavu zápasy play off prodlužují až do rozhodnutí.

Přesunout zápas Lva na jiný stadion také nebylo možné. Podle reglementu KHL byl možný přesun do O2 areny, jež jako jediná vyhovuje, ale tam budou hrát Slavia s Litvínovem. Sparta po dohodě s Pardubicemi chystala vypravit speciální vlak, který by přepravil 1000 majitelů permanentních vstupenek do Pardubic a zpět do Prahy.

reklama