reklama

Extraliga vyřešila spor. Kysela se omluvil sudímu Polákovi

Robert Kysela se omluvil rozhodčímu Polákovi. Aféra kolem rozhodčích v extralize je vyřešena. Robert Kysela se omluvil rozhodčímu Polákovi. Aféra kolem rozhodčích v extralize je vyřešena. autor: CPA
Šéf hokejové extraligy Josef Řezníček si na svaz zavolal manažera Roberta Kyselu, aby se osobně omluvil rozhodčímu Romanu Polákovi za obvinění z tendenčního řízení zápasu. Spor je vyřešen.

Praha -  Generální manažer Litvínova Robert Kysela se dnes osobně omluvil rozhodčímu Romanu Polákovi, o kterém po utkání ve Zlíně řekl, že řídil zápas tendenčně, že to až zavánělo korupčním jednáním.

Stalo se tak na půdě hokejového svazu na mimořádné schůzce obou aktéru sporu, kterou ve snaze vyřešit aféru svolal šéf extraligy Josef Řezníček.

Kysela: Jsem přesvědčen, že chyby nebyly úmyslné

„Po dnešním jednání jsem přesvědčen, že chyby, kterých se rozhodčí dopustili a které se bohužel v utkání promítly, nebyly úmyslné,“ prohlásil Robert Kysela v tiskové zprávě, kterou k věci vydal svaz. „Rozhodčímu Romanu Polákovi jsem se za toto obvinění omluvil, stejně jako za výroky, které naznačovaly možné spojení s korupcí.“

Své pochybení v zápase přiznal i sám rozhodčí Roman Polák. „V utkání jsem spolu s kolegy chyboval a byli jsme za to komisí rozhodčích potrestáni, což respektuji,“ uvedl po skončení schůzky rozhodčí Roman Polák. „Za chyby, které uznávám, jsem se klubu HC Verva Litvínov omluvil, důrazně ovšem odmítám jakékoli spojení s korupcí nebo to, že bych chyboval úmyslně.“

Dobře to dopadlo, bojkot nebude

Oddechnout si musel i šéf extraligy Josef Řezníček, který svoláním schůzky k vyřešení sporu přispěl. Internetový portál iSport.cz totiž ještě včera přišel s tvrzením, že se za Poláka postavili všichni extraligoví rozhodčí, a pokud se Kysela dnes Polákovi za ostré výroky neomluví, budou bojkotovat zápasy Litvínova.

"Teď to nebudu komentovat, počkáme si do páteční schůzky," řekl ještě včera Aktuálně.cz rozhodčí Vladimír Šindler, který se také postavil za Poláka a podepsal tajný dopis, který rozhodčí Řezníčkovi zaslali.

Jestli rozhodčí skutečně plánovali bojkot v případě, že by Kysela ostré výroky dnes nestáhl, nechtěl říct ani sám Roman Polák. "Nebudu se k celému sporu vyjadřovat," vzkázal včera po telefonu.

Dnes si však Polák s Kyselou podali ruce a řekli: "Činíme tak v zájmu českého hokeje a extraligy. Celou záležitost považujeme za vyřízenou a nebudeme se k ní dále vyjadřovat."

Litvínov podpořil Hořavu

Vedle kauzy kolem výroků Kysely ovšem dále běží případ výroků trenéra Miroslava Hořavy, který má za komentáře k utkání mezi Zlínem a Litvínovem zaplatit pokutu deset tisíc korun.

Hořava přitom už dříve uvedl, že se nijak neprovinil a odmítá pokutu zaplatit. V tomto stanovisku jej podpořilo i vedení Vervy, která se proti verdiktu Josefa Řezníčka odvolala k Výkonnému  výboru ČSLH.

reklama