Extraliga jede na plné obrátky. Oceláři smetli Vary, Budějovice dál čekají na výhru

Aktualizováno 9. 11. 2020 21:47
Poprvé v sezoně se v pondělí v hokejové extralize představilo v jeden den všech čtrnáct týmů.
Brankář Sparty Matěj Machovský v zápase na ledě Zlína
Brankář Sparty Matěj Machovský v zápase na ledě Zlína | Foto: ČTK

Hokejisté Třince deklasovali v 15. kole Karlovy Vary na jejich ledě 7:2 a vyhráli i čtvrté utkání sezony, Energii porazili již podruhé. Hattrickem se na výhře Ocelářů podílel Matěj Stránský, který si připsal i asistenci. Třinec se posunul na páté místo neúplné tabulky, před svého dnešního soupeře.

Sparta zvítězila na ledě Zlína 6:4 a popáté za sebou naplno bodovala. Pražané dokázali dvakrát smazat dvoubrankové manko, v 58. minutě pak duel rozhodl v přesilové hře kapitán hostů Michal Řepík. Hned tři hráči se střelecky prosadili dvakrát, na straně domácích Bedřich Köhler, v dresu hostů Lukáš Rousek a David Tomášek.

Hradec Králové vstoupil do extraligy po koronavirové pauze neúspěšně. Tým, který v pěti předešlých kolech získal čtrnáct bodů, poprvé v ročníku poznal hořkost porážky, když na ledě Vítkovic prohrál 1:2. Hosté sice vedli rychlou brankou Jordanna Perreta, ale Ostravané utkání otočili góly Romana Poláka s Janem Hruškou a naopak poprvé v sezoně zaznamenali tříbodový zisk.

Bílí Tygři vydřeli výhru nad Olomoucí 2:1 a porazili Hanáky na svém ledě podesáté za sebou. Vyrovnané utkání rozhodl v 57. minutě liberecký útočník Michal Bulíř. Severočeši doma vyhráli i třetí utkání sezony a jsou čtvrtí, Olomouc klesla na 9. místo.

Hráči Českých Budějovic neuspěli ani při sedmém pokusu o premiérové vítězství po postupu do extraligy. V pondělí měli znovu blízko ke třem bodům, ale neudrželi výsledek v závěrečných minutách a podlehli Mladé Boleslavi 1:2 v prodloužení. V čase 60:38 rozhodl David Šťastný, jenž si při vyrovnání Martina Ševce v 53. minutě připsal nahrávku. Stejnou bilanci měl i Ševc.

Litvínovští se ve svém pátém utkání extraligové sezony dočkali prvního vítězství a opustili poslední místo, na ledě Brna zvítězili 4:2. O třech bodech rozhodli třemi góly ve druhé třetině a výhru pak pečetili při power play. Naopak domácí nezopakovali slibný výkon ze sobotního duelu v Třinci, podruhé v sezoně vyšli bodově naprázdno a sami dál čekají na úspěch v základní hrací době.

Hokejisté Plzně zdolali Pardubice 5:2 a i poosmé v sezoně bodovali. Již šestou výhru za sebou si Indiáni zajistili především třemi trefami během druhé dvacetiminutovky. Hráči Dynama opticky vyrovnané utkání ztratili mizernou střeleckou efektivitou a prohráli páté z šesti dosud odehraných zápasů sezony. Počtvrté za sebou vyšli Východočeši naprázdno a propadli se na dno tabulky. Dva góly vítězů dal útočník Petr Straka.

15. kolo hokejové extraligy:

PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha 4:6 (1:0, 3:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. Köhler (Herman, Řezníček), 22. Honejsek (Šlahař), 25. Köhler (Ferenc), 34. Šlahař (Honejsek, D. Nosek) - 23. Kudrna (Pech), 24. Rousek (Horák), 36. Tomášek (M. Sukeľ), 37. Rousek (Košťálek), 58. Řepík (T. Pavelka, Tomášek), 60. Tomášek technický gól. Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 4:4, navíc Forman (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Zlín: Kašík - Gazda, Řezníček, D. Nosek, Ferenc, M. Novotný, Žižka, Suhrada - Ondráček, Fořt, Herman - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Fryšara, Köhler - Karafiát, P. Sedláček, Kubiš. Trenér: R. Svoboda.

Sparta: Machovský - Košťálek, Němeček, T. Pavelka, Piskáček, M. Jandus, Dvořák - Řepík, Horák, Rousek - Tomášek, M. Sukeľ, Říčka - Kudrna, Pech, Buchtele - Forman, Vitouch, Zikmund. Trenér: Hořava.

HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. R. Polák (Marosz, Schleiss), 37. J. Hruška (V. Polák) - 3. Perret (Hronek, V. Růžička ml.). Rozhodčí: Sýkora, Šír - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Bez diváků.

Vítkovice: Dolejš - Štencel, R. Polák, L. Kovář, Polášek, Koch, P. Trška - L. Krenželok, Marosz, Schleiss - V. Polák, J. Hruška, Lakatoš - Dej, J. Mikyska, Mallet - Dočekal, Werbik, T. Kubalík. Trenér: Trličík.

Hradec Králové: Mazanec - Nedomlel, Zámorský, Hronek, Pilař, Blain, Šalda, F. Pavlík - Orsava, Cingel, Smoleňák - J. Sklenář, V. Růžička ml., Kelly Klíma - Perret, Kevin Klíma, Lev - R. Pavlík, Koukal, Jergl. Trenér: V. Růžička st.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. T. Rachůnek (Filippi, Šmíd), 57. Bulíř (Birner, Šmíd) - 31. Nahodil (Navrátil, J. Knotek). Rozhodčí: Kika, Micka - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Bez diváků.

Liberec: Kváča - Šmíd, Knot, Hanousek, Rosandič, Štibingr, Derner, Havlín - Lenc, Bulíř, Birner - Gríger, Filippi, T. Rachůnek - Zachar, P. Jelínek, J. Vlach - Rychlovský, A. Najman, A. Musil. Trenér: Augusta.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Valenta, Dujsík, Vyrůbalík, Rutar, Ondrušek, Groch - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Kucsera, Kolouch, J. Káňa - Navrátil, Nahodil, Olesz - Bambula, Mácha, Burian. Trenéři: Moták a Tomajko.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:7 (0:4, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. Pulpán, 45. Hladonik (Vildumetz, Redlich) - 8. F. Zadina (M. Doudera, Jašek), 10. M. Stránský (Gernát, Hrňa), 14. M. Růžička (M. Stránský), 16. P. Vrána (M. Růžička), 24. M. Stránský (M. Růžička), 37. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Jašek), 50. M. Stránský (P. Vrána, D. Musil). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:2, navíc Redlich (Karlovy Vary) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:3. Bez diváků.

Karlovy Vary: Bednář - Šenkeřík, Rohan, Plutnar, Graňák, Zábranský, Pulpán, Weinhold - Flek, Hladonik, Lauko - O. Beránek, Vildumetz, T. Mikúš - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.

Třinec: Kořenář - M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský - M. Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Chmielewski, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký, M. Roman, Hrehorčák - Hrňa. Trenér: Varaďa.

Madeta Motor České Budějovice - BK Mladá Boleslav 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 23. D. Voženílek (Pýcha, Michnáč) - 53. Ševc (D. Šťastný), 61. D. Šťastný (R. Zohorna, Ševc). Rozhodčí: Horák, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 9:7, navíc Dlapa (Mlad Boleslav) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Bez diváků.

České Budějovice: Čiliak - Plášil, Vydarený, Allen, Pavel, Slováček, Pýcha - D. Voženílek, Prokeš, Christov - M. Beránek, R. Přikryl, M. Novák - Z. Doležal, Indrák, Karabáček - Jonák, Michnáč, A. Raška. Trenér: Prospal.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Šidlík, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad - D. Šťastný, R. Zohorna, Lunter - Jääskeläinen, A. Zbořil, Kotala - P. Kousal, O. Najman, Flynn - J. Stránský, Bičevskis, Strnad. Trenéři: Rulík a Patera.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Valský (Brabenec, Matěj Svoboda), 42. Schneider (Klepiš, F. Král) - 24. Havelka (Helt), 25. Ščotka (V. Hübl, Pospíšil), 37. P. Zdráhal (M. Hanzl, Mahbod), 60. Jarůšek (Gerhát). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Kajínek, Hynek. Vyloučení: 2:4, navíc Irving (Litvínov) 10 min. Bez využití. Bez diváků.

Brno: Vejmelka - J. Zbořil, Pyrochta, O. Němec, F. Král, Svozil, Gulaši, Freibergs - Vincour, Brabenec, Zaťovič - Schneider, Klepiš, Kunc - Valský, Rákos, Matěj Svoboda - Horký, Střondala, Plášek. Trenér: Zábranský.

Litvínov: Godla - Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Demel, Štich - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl, P. Zdráhal - Válek, Gerhát, M. Látal - Zygmunt, He

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. F. Suchý (Kracík), 24. Gulaš (Pour), 28. P. Musil (Rob), 32. P. Straka (V. Lang, Eberle), 60. P. Straka - 27. R. Kousal (Blümel), 49. Svačina (Blümel, J. Mikuš). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Plzeň: Frodl - Stříteský, V. Lang, Čerešňák, Kvasnička, Vráblík, Budík, L. Kaňák - Gulaš, Mertl, Pour - Rob, P. Musil, Stach - F. Suchý, Kracík, Kantner - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.

Pardubice: Kantor - Nakládal, J. Mikuš, J. Zdráhal, Bučko, Holland, Zacharčuk - Svačina, Poulíček, Mandát - Tybor, R. Kousal, Blümel - Kusý, Claireaux, Paulovič - M. Machač, Anděl, T. Zeman. Trenér: Razým.

1. Plzeň 8 6 1 1 0 36:20 21
2. Sparta Praha 9 6 0 0 3 32:20 18
3. Hradec Králové 6 4 1 0 1 23:11 14
4. Liberec 6 4 0 1 1 19:12 13
5. Třinec 4 3 1 0 0 22:10 11
6. Karlovy Vary 6 3 0 0 3 17:23 9