Motor přestřílel Kladno s Jágrem v sestavě, mistrovský Třinec padl v Plzni

12. 9. 2021 18:28
Po druhém kole extraligy mají plný počet bodů už jen týmy Pardubic a Karlových Varů, které v neděli nezaváhaly s Boleslaví a Vítkovicemi. Dramatickou výhru si připsaly České Budějovice, které porazily Kladno i s Jaromírem Jágrem v sestavě 7:5. Mistrovský Třinec prohrál v Plzni 2:3, stejným skóre v neděli vyhrály týmy Komety a Litvínova, které si přispaly dva body za výhry po základní hrací době.
Radost hokejistů Českých Budějovic v extralize.
Radost hokejistů Českých Budějovic v extralize. | Foto: ČTK

Hokejisté Českých Budějovic zvládli úspěšně gólovou přestřelku s Kladnem a porazili Rytíře 7:5. I díky dvěma gólům a třem asistencí Lukáše Pecha si Motor ve druhém kole soutěže připsal první výhru. Dvě branky vstřelil i Jindřich Abdul. V dresu Kladna se poprvé představil hrající majitel Jaromír Jágr, v utkání si ale připsal jen šest trestných minut. Nováček soutěže podruhé prohrál.

Jihočeši začali aktivně, ale šance Vondrky a Ondráčka se neujaly. Naopak při hře čtyři na čtyři šli do vedení hosté zásluhou bekhendové střely důrazného Ciampiniho. Hostující tým se radoval podruhé při vlastním oslabení, když se při Jágrově vyloučení prosadil Račuk. Další trest kladenské legendy ale již domácí potrestali, první gól Motoru v nové extraligové sezoně zaznamenal Pech.

Krátce po zahájení druhé části měl vyrovnání na hokejce Vondrka, jenž na vlastní modré čáře odzbrojil Baránka, jenže nezakončil sólovou jízdu. Vyrovnal až ve 24. minutě v přesilové hře Abdul. Hosté se ale v početní výhodě opět dostali do vedení, když Hrachovinu překonal od modré čáry Baránek.

O dvě minuty později bylo opět vyrovnáno, když se trefila další letní posila Jihočechů Vondrka. Rytíři však ještě jednou získali vedení zpět na svou stranu. Ve 35. minutě se o to postaral Hlava. Závěr druhé třetiny ale patřil domácím. Jen o 23 sekund později překonal Bowa v kladenské brance počtvrté Slováček a následně přidali branky Abdul a Pech. Motor tak vyhrál druhou část 5:2.

Na začátku třetí třetiny kanadský gólman skvělým zákrokem připravil Abdula o hattrick, přestože ještě jednou inkasoval. Ve 45. minutě jej překonal v další početní výhodě kapitán Gulaš, jenž si tak připsal první gól po návratu do mateřského klubu V další z mnoha přesilovek trefil Hanzl tyčku. V 57. minutě se podařilo hostům zásluhou Kubíka snížit, další branku ale nepřidali ani v závěrečné power play.

Vary a Pardubice stoprocentní

Pardubice vyhrály v Mladé Boleslavi 4:3, přestože po dvou třetinách prohrávali 1:3. Po dvou gólech vítězů dali Matej Paulovič a David Cienciala, který do Dynama přišel před sezonou po dvou letech strávených v Mladé Boleslavi. Pardubice na ledě Bruslařského klubu uspěli poprvé od 11. prosince 2015 po dvanácti prohrách za sebou.

"Dvě třetiny byla Boleslav lepší, měla lepší pohyb a byla lepší v osobních soubojích. My jsme s tím měli obrovské problémy a přehrávali nás. Do třetí třetiny jsme udělali nějaké změny v útočných formacích. Byla z naší taková, jakou bychom si představovali. Nevím, jestli Boleslavi nedošly síly, těžko říct. Je to super pro tým, který ukázal charakter a dokázal stav 1:3 otočit," uvedl pardubický kouč Richard Král.

Karlovarští porazili Vítkovice 4:1 a vyhráli i druhý extraligový zápas nové sezony. Hosté naopak nenavázali na páteční bodový zisk z utkání proti Kladnu. Vítkovice dokázaly ve druhé třetině snížit dvoubrankový náskok Energie, na další branky Západočechů ale již neodpověděly.

"Věděli jsme, že nás bude čekat velmi silný a houževnatý soupeř, který má velké a silné hráče, na což jsme se připravovali," uvedl po utkání karlovarský Tomáš Mariška.

Hokejisté Plzně porazili Třinec 3:2 a zvládli domácí premiéru v novém ročníku soutěže. Střelecky aktivnější domácí zajímavé utkání zvládli vítězně, přestože většinu hrací doby drželi vždy pouze jednobrankový náskok. Vítěznou branku zaznamenal v 52. minutě Peter Čerešňák.

"Neměli jsme dobrý vstup. V první třetině jsme měli spoustu vyloučení a nemohli jsme se dostat do tempa. Byli jsme všude o krok pozdě. Prohrávali jsme osobní souboje. Zlomový moment byl ve druhé třetině, když jsme srovnali a za pár vteřin poté jsme dostali druhý gól. Příště musíme odehrát lepší zápas," uvedl po utkání třinecký Marek Zadina.

Kometa Brno porazila ve Zlín 3:2 v prodloužení a připsala si první výhru v sezoně. Zápas rozhodl v čase 64:31 slovenský obránce Marek Ďaloga, Kometa tak přehrála regionálního rivala v šestém soutěžním utkání za sebou. Zlín prohrál i druhý zápas v sezoně.

"Měli jsme dobrý nástup do utkání, hru jsme relativně kontrovali především v první a třetí třetině. Ve druhé Zlín hru srovnal a hrozil nebezpečnými šancemi. Za stavu 2:0, kdy jsme měli náskok a tlak, jsme vyrobili dvě chyby, které Zlín potrestal. Stalo nás to bod, což nás mrzí, ale za výhru v prodloužení jsme rádi," komentoval utkání brněnský kouč Jiří Kalous.

Litvínovští hokejisté porazili v neděli Liberec 3:2 po samostatných nájezdech a navázali tak na páteční výhru ve Zlíně. Bílí Tygři skórovali jako první, pak se dvakrát prosadil domácí útočník Richard Jarůšek, ale v čase 57:21 vyrovnal při přesilovce pět na tři Tomáš Filippi. Vítězný gól dal útočník Patrik Zdráhal.

"Viděli jsme hokej nahoru dolů, lítalo to tam, šance byly na obou stranách a oba týmy měly možnosti vyhrát za tři body i potom za dva body. Trošku nás srazil gól na 1:1 na konci první třetiny. Nakonec rozhodly nájezdy a domácí v nich byli šťastnější, nebo možná šikovnější," zhodnotil zápas liberecký kouč Patrik Augusta.

2. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Plutnar (Flek), 33. Kohout (Koblasa), 42. O. Beránek (Kulich, Průžek), 59. T. Rachůnek (Hladonik) - 36. Kalus (Bondra, Gewiese). Rozhodčí: Pražák. Šindel - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 2305.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, Hanousek, Havlín, Weinhold - Flek, Hladonik,T. Rachůnek - O. Beránek, Kulich, Průžek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.

Vítkovice: Stezka - R. Polák, Plášil, Gewiese, Galvinš, L. Kovář, Koch, Machů - Svačina, J. Hruška, Roberts Bukarts - Fridrich, Marosz, L. Krenželok - Kalus, Flick, Bondra - Dej, Chlán, Bernovský. Trenér: Holaň.

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 19. O. Najman (P. Kousal, Kelemen), 22. Kotala (Pýcha, A. Raška), 37. P. Kousal (Pýcha, Claireaux) - 1. Paulovič (Košťálek), 46. Cienciala (Košťálek), 49. Paulovič (Robertson, O. Rohlík), 56. Cienciala (Říčka). Rozhodčí: Lacina, Veselý - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 2763.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Bernad, Jánošík, Pýcha, Pláněk, D. Moravec, Šidlík - D. Šťastný, A. Raška, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Kelemen - Dufek, Claireaux, Kotala - J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenéři: R. Rulík a Patera.

Pardubice: Frodl - Košťálek, J. Mikuš, Nakládal, Robertson, J. Kolář, Vála, Hrádek - Camara, Paulovič, R. Kousal - Blümel, Poulíček, A. Musil - Hecl, Cienciala, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.

Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 7:5 (1:2, 5:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Pech (J. Ondráček), 24. Abdul (Pech, Gulaš), 29. Vondrka (Abdul, Štich), 35. Slováček (Pech, Gulaš), 36. Abdul (Vondrka), 40. Pech (J. Ondráček, Slováček), 45. Gulaš (Slováček, Pech) - 10. Ciampini (Kehar), 15. Račuk (Filip), 27. Baránek (Hlava, Plekanec), 35. Hlava (Kubík, Filip), 57. Kubík. Rozhodčí: Pešina, J. Ondráček - Kajínek, Axman. Vyloučení: 7:11. Využití: 3:1. Diváci: 6064.

Motor: Hrachovina - Bučko, Piskáček, Vráblík, Bindulis, Štich, Slováček - Valský, D. Voženílek, Venkrbec - Gulaš, Pech, J. Ondráček - Vondrka, M. Hanzl, Abdul - Holec, Mat. Toman, M. Beránek. Trenér: Modrý.

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, Nilsen, Ticháček - Kubík, Plekanec, Hlava - Račuk, Pitule, Bílek - Kristo, Ciampini, Hajný - Jágr, Filip, Beran. Trenér Čermák.

HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín 3:2 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 55. Kučeřík (R. Pavlík, Kollár), 55. Mueller (Ďaloga, P. Holík), 65. Ďaloga (Krištof) - 57. Trška, 59. Fryšara (T. Mikúš). Rozhodčí: Kika, Vrba - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 4:6, navíc Mallet - Vopelka 5 min. Bez využití.Diváci: 6482.

Brno: Tomek - Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Holland, Gulaši, D. Mikyska - Zaťovič, P. Holík, Mueller - Haščák, Krištof, Vincour - Horký, Kollár, R. Pavlík - Kusko, Rákos, Mallet - Šoustal. Trenér: Kalous.

Zlín: Kašík - Žižka, Suhrada, Trška, Ferenc, M. Novotný, Gazda - T. Mikúš, Fořt, Kubiš - Okál, Honejsek, Šlahař - Köhler, Fryšara, Vopelka - Hejcman, P. Sedláček, Sebera. Trenér: R. Svoboda.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branka a nahrávka: 14. Dzierkals (Suchý), 27. Kantner (Blomstrand), 52. Čerešňák (Bulíř, M. Lang) - 27. Hrňa (Marcinko, D. Musil), 53. Marcinko (M. Roman). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3926.

Plzeň: Furch - Budík, Čerešňák, J. Kindl, Graňák, V. Lang, Kaňák, Kvasnička - Schleiss, Mertl, Dzierkals - M. Lang, Bulíř, Suchý - Kantner, F. Přikryl, Blomstrand - Kuťák, Soukup, Malát. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.

Třinec: Mazanec - Kundrátek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, Adámek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, A. Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Daňo - Hrehorčák, M. Roman, Kofroň. Trenér: Varaďa.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Jarůšek (Demel), 53. Jarůšek (Stříteský), rozhodující sam. nájezd P. Zdráhal - 16. J. Vlach (Rosandič, Birner), 58. Filippi (Klepiš, Šmíd). Rozhodčí: Hejduk, Micka - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2, navíc Strejček (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Diváci: 3356.

Litvínov: Godla - Irving, Demel, D. Zeman, Balinskis, Stříteský, Strejček, od 21. navíc O. Baláž - F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil - P. Zdráhal, Estephan, A. Kudrna - Jarůšek, Jícha, P. Straka - Zygmunt, Havelka, L. Stehlík. Trenér: Országh.

Liberec: Kváča - Melancon, Šmíd, Rosandič, Vitásek, M. Ivan, Derner - Ordoš, Filippi, Birner - Zachar, Gríger, Záborský - Faško-Rudáš, Klepiš, A. Najman - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach. Trenér: P. Augusta.