reklama

Překvapení na Spartě. Aittokallio se vrací do Finska, domluvil se před vypršením smlouvy

Sami Aittokallio se ve Spartě nejspíš déle než jednu sezonu nezdrží. Sami Aittokallio se ve Spartě nejspíš déle než jednu sezonu nezdrží. autor: Milan Kammermayer
Finský hokejový brankář Sami Aittokallio odchází ze Sparty. Přestup potvrdili hráčův agent i finský klub Sport Vaasa.

Vaasa - Finský hokejový brankář Sami Aittokallio nebude pokračovat v pražské Spartě, kde mu po sezoně končí smlouva. Finský klub Sport Vaasa na svém oficiálním webu oznámil, že pětadvacetiletého gólmana angažoval.

"Je to velmi překvapivá informace. Sami Aittokallio má totiž se Spartou smlouvu do 30. dubna, čili do té doby nemůže uzavírat jiné kontrakty. A navíc jednáme o prodloužení spolupráce i pro další sezonu. Nabídku již dostal…," uvedla Sparta na twitteru.

Později však zástupci Pražanů jeho odchod potvrdili. "Agent Spartě potvrdil informaci, že nabídku nového kontraktu nepřijal a v klubu končí," uvedli.

Aittokallio se tak rozhodl po roce vrátit do Finska, kde v předešlých dvou letech chytal za Oulu. V extralize odchovanec Ilvesu Tampere nastoupil včetně play off k 31 zápasům s průměrem 2,47 inkasovaných gólů na utkání a úspěšností zákroků 91,39 procent.

reklama