reklama

Brankář Dostál podepsal nováčkovskou smlouvu s Anaheimem

Lukáš Dostál Lukáš Dostál autor: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images
Český hokejový brankář Lukáš Dostál z Komety Brno podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu v NHL s Anaheimem. Ducks draftovali odchovance Komety, který od ledna působil ve finském Ilvesu Tampere, loni ve třetím kole na 85. místě.

"Je to pro mě velká čest, že jsem podepsal první kontrakt v NHL s Anaheim Ducks. Chtěl bych poděkovat své rodině, trenérům, přátelům a také Kometě," napsal Dostál na instagramu.

Osmnáctiletý brankář byl na přelomu kalendářního roku oporou české dvacítky na mistrovství světa ve Vancouveru a Victorii. Přestože tým kouče Václava Varadi vypadl ve čtvrtfinále s USA, Dostál měl na šampionátu ze všech hodnocených gólmanů nejvyšší úspěšnost zákroků 95,65 procenta. S průměrem 1,25 obdržené branky na zápas byl druhý. Lepší bilanci měl jen Kanaďan Michael DiPietro (1,23).

Poslední dvě sezony nastupoval Dostál vedle juniorky Komety také v prvoligové Třebíči. Po šampionátu se dočkal i premiéry v extralize a odchytal za Kometu ve dvou zápasech 80 minut, měl průměr rovných tří inkasovaných branek a úspěšnost zákroků 85,19 procenta.

Na konci ledna odešel do Ilvesu Tampere. V 10 zápasech základní části finské ligy měl průměr 1,80 obdrženého gólu a úspěšnost 92,17 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech play off si udržel průměr 2,71 branky na zápas a úspěšnost měl 90,73 procenta.

✍ Talentovaný brankář Lukáš Dostál podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s týmem 🦆 Anaheim Ducks! Osmnáctiletý brankář v letošní sezoně působil v SK Horácká Slavia Třebíč, dva zápasy odchytal za HC Kometa Brno a zbytek sezony strávil ve finském celku Ilves Hockey, kde převáděl parádní výkony. Lukáš byl taktéž členem Česká hokejová reprezentace do dvaceti let, jejíž součástí by měl být i příští rok na Mistrovství světa právě v Česku. Obrovská gratulace, Dosty! 🔥

Zveřejnil(a) GMG Hockey dne 10. May 2019
reklama