reklama

Buchtele se vrací do Sparty, Avtomobilist ho zapůjčí do konce sezony

Jan Buchtele Jan Buchtele autor: Milan Kammermayer
Útočník Jan Buchtele, který v minulé sezoně za Spartu nasbíral v základní části 41 bodů, se vrací do pražského týmu. Na hostování do konce sezony jej do Sparty pustil Avtomobilist Jekatěrinburg. "Honza je pro nás velkou posilou a jsme rádi, že došlo k dohodě mezi Spartou a Jekatěrinburkem. Několik týdnů jsme se snažili domluvit, aby u nás mohl od února do konce sezony hrát a nakonec se to povedlo,“ uvedl Jiří Kalous, sparťanský hlavní kouč.

Prahu - Druhou posilu na konci přestupního období oznámila hokejová Sparta. Po Janu Hlaváčovi se do týmu Pražanů se vrací střelec Jan Buchtele, který v minulé sezoně za Holešovické nastřílel 22 branek.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

"Honza je pro nás velkou posilou a jsme rádi, že došlo k dohodě mezi Spartou a Jekatěrinburkem. Několik týdnů jsme se snažili domluvit, aby u nás mohl od února do konce sezony hrát a nakonec se to povedlo,“ uvedl Jiří Kalous, sparťanský hlavní kouč.

Buchtele, který po sezoně přestoupil do Jekatěrinburgu (KHL) bude ve Spartě působit do konce sezony.

"Jsem moc rád za možnost být zpátky ve Spartě a pomoci týmu v závěru základní části a play off. Doufám, že to bude letos ještě dlouhá cesta, alespoň podobně, jako jsme to zažili loni,“ uvedl na webu Sparty sám Buchtele.

Pardubický odchovanec v letošní sezoně za Avtomobilist odehrál 39 zápasů s bilancí 5+4.

"Samozřejmě se těším, že díky výkonům ve Spartě bych se mohl zase ukázat více i reprezentačním trenérům. Ale na tyhle myšlenky mám zatím dostatek času," uvedl Buchtele.

Rošády v hokejové Spartě. Netíka pouští do Třince, naopak přijde Hlaváč Rošády v hokejové Spartě. Netíka pouští do Třince, naopak přijde Hlaváč Čtěte zde

 

reklama