reklama

Bývalý kapitán Sparty Piskáček posílil hokejisty Českých Budějovic

hokej, extraliga 2018/2019, Sparta - Třinec, Jan Piskáček ze Sparty hokej, extraliga 2018/2019, Sparta - Třinec, Jan Piskáček ze Sparty autor: Milan Kammermayer
Hokejový obránce Jan Piskáček, který uplynulých osm sezon působil v pražské Spartě, se stal novou akvizicí Motoru České Budějovice. Jednatřicetiletý odchovanec Kladna podepsal na jihu Čech roční smlouvu a hned se zapojil do přípravy posledního týmu skončené sezony extraligy.

Motor, který se loni vrátil mezi elitu po sedmi letech, skončil ve výjimečně nesestupovém ročníku poslední s 33 body z 52 utkání a na třináctý Zlín měl ztrátu 10 bodů. Nový kouč Jaroslav Modrý, který nahradil z rodinných důvodů odcházejícího Václava Prospala, může počítat s výrazně posíleným kádrem.

Do obrany přišli také Petr Šenkeřík z Karlových Varů a Roman Vráblík, který se vrátil na jih Čech z Plzně stejně jako ofenzivní hvězda Milan Gulaš. Ze stejného klubu se z hostování se vrátil i Albert Michnáč, ze Sparty zamířil do Motoru Lukáš Pech, z Litvínova Martin Hanzl, z Čerepovce z KHL Jindřich Abdul a z prvoligové Jihlavy Tomáš Chlubna.

Piskáček v nabitém kádru Sparty, kde dříve zaskakoval i v roli kapitána, sehrál v sezoně jen 25 utkání a připsal si tři asistence. Z toho jediný start si připsal v play off a loučil se na ledě v sedmém utkání semifinále proti Liberci, které vítěz základní části prohrál 1:2 a získal bronz. Stejný kov vybojoval se Spartou Piskáček v roce 2014 a o dva roky později také stříbro.

V extralize za Kladno a Spartu sehrál celkem 445 utkání a zaznamenal 94 bodů za 28 branek a 66 asistencí. Na kontě má i dva duely v české reprezentaci z turnaje Karjala v Gävle a Helsinkách z roku 2013.

reklama