Budějovice porazily Spartu po devíti letech, Litvínov prohrál už posedmé v řadě

Radost hokejistů Českých Budějovic. Radost hokejistů Českých Budějovic. autor: ČTK
Hokejisté Českých Budějovic zdolali v 10. kole extraligy doma pražskou Spartu 5:2 a ukončili její sérii pěti vítězství. Třinec porazil Karlovy Vary v prodloužení, Kometa otočila zápas v Litvínově, Pardubice vyhrály v Liberci gólem z poslední minuty a Hradec Králové přehrál Mladou Boleslav.

Ve vzájemných soubojích v nejvyšší soutěži, kam se Motor vrátil loni po sedmi letech, se Jihočeši radovali po sedmi prohrách v řadě poprvé od 12. září 2012, kdy zvítězili na vlastním ledě 3:2.

Když se rozhoduje, mladí mají v extralize zamčeno. Finsko je pro ně lepší, míní agent Když se rozhoduje, mladí mají v extralize zamčeno. Finsko je pro ně lepší, míní agent Čtěte zde

Ve výborné atmosféře téměř vyprodané Budvar arény Sparta získala vedení zásluhou čtvrtého útoku při jeho prvním pobytu na ledě. Nahození z levé strany úspěšně tečoval ve skrumáži David Vitouch.

Potom se domácí velice dobře bránili při vyloučení Ondráčka a po jeho návratu do hry zvýšili útočnou aktivitu. Brzy dokázali vyrovnat, když se Abdul prosadil u levé tyčky a zužitkoval milimetrovou přihrávku od Gulaše. V následující akci mohl zvýšit Gulaš, jemuž oplatil přihrávku Abdul, ale gólman Salák byl proti. Při trestu sparťana Tomáše Dvořáka vytvořili domácí obrovský závar před brankovištěm soupeře, ale stav se nezměnil.

V úvodu druhé části po přestálém oslabení získala převahu Sparta a její tlak ještě zesílil při trestu Valského, ale v brankovišti Motoru zářil Hrachovina. Domácí postupně vyrovnali síly a k jejich škodě ve 28. minutě Holec nepotrestal Salákovu chybu. O minutu později ale Beránek zametl puk do klece u odkryté levé tyčky. Jeho trefu potvrdil videorozhodčí.

Za pouhých 31 vteřin zvýšil Ondráček, jenž na pravém kruhu vystihl rozehrávku Sparty, jel sám na Saláka a zblízka ho prostřelil. Snížit mohl zakrátko Horák, výborně však zasáhl Hrachovina. Před druhou přestávkou se Řepík ocitl sám před českobudějovickou brankou, jenže nezvládl kličku. Na protější straně zahrozili Gulaš s Ondráčkem.

Ve třetím dějství hosté snížili z přesilovky pět na čtyři v situaci, kdy českobudějovický Ondráček hrál bez hole. Jihočeši o necelou minutu později skórovali také z přesilovky, přičemž Abdulovu teč Šenkeříkova nahození znovu potvrzoval videorozhodčí. V závěru si domácí hlídali výsledek, který ještě zpečetili při power play díky aktivitě Pecha s Gulašem. Těsně před sirénou se pustil do bitky Salák s atakujícími hráči.

"Mám se smát, nebo brečet?" Kempného zbrzdilo bizarní zranění, po roční pauze je zpět "Mám se smát, nebo brečet?" Kempného zbrzdilo bizarní zranění, po roční pauze je zpět Čtěte zde

Litvínov a Liberec zabředly do krize

Hokejisté Třince zdolali doma Karlovy Vary 3:2 v prodloužení. Ve vzájemných soubojích bodovali posedmé za sebou a pošesté z toho vyhráli. Oceláři sice ztratili vedení 2:0, ale v čase 62:54 rozhodl Erik Hrňa. Třemi body za gól a dvě asistence se na vítězství podílel Martin Růžička.

Litvínov prohrál s Brnem 3:4. Domácí prodloužili sérii porážek na sedm zápasů, získali během ní jen dva body. Kometa naproti tomu třetí neúspěch za sebou odmítla, přestože po první třetině prohrávala 0:2. Hosté vývoj do 32. minuty třemi góly otočili, pak sice ještě vyrovnal Viktor Hübl, ale vítěznou branku dal hostující Peter Mueller.

Hokejisté Hradce Králové porazili Mladou Boleslav 2:0 a posunuli se na čtvrté místo tabulky. Hosté klesli na druhou pozici. Souboj, kterému kralovali brankáři Štěpán Lukeš a Jan Růžička, rozhodli domácí v 56. minutě v přesilové hře, v níž se prosadil Graeme McCormack. Druhý gól vstřelil Jakub Lev při power play.

Liberec podlehl doma Pardubicím 3:4 a připsal si pátou porážku za sebou. Úřadující vicemistr během neúspěšné série získal jediný bod. O čtvrtém vítězství Dynama z posledních pěti utkání rozhodl v čase 59:48 v přesilové hře Robert Kousal.

V souboji hvězd se radoval Krejčí. Olomouc udolala Jágrovo Kladno V souboji hvězd se radoval Krejčí. Olomouc udolala Jágrovo Kladno Čtěte zde

10. kolo hokejové extraligy:

Motor České Budějovice - HC Sparta Praha 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Abdul (Gulaš, Percy), 29. M. Beránek (Štencel, Vráblík), 29. J. Ondráček, 46. Abdul (Šenkeřík, Pech), 59. Gulaš (Pech) - 3. D. Vitouch (M. Jandus, Polášek), 45. Z. Doležal (T. Pavelka, E. Thorell). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Kajínek, Axman. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváků: 6325.

Sestavy:

České Budějovice: Hrachovina - Percy, Bindulis, Šenkeřík, Piskáček, Vráblík, Štencel - Gulaš, Pech, J. Ondráček - Karabáček, D. Voženílek, Venkrbec - Holec, M. Hanzl, Abdul - Valský, M. Toman, M. Beránek. Trenér: Modrý.

Sparta: Salák - M. Jandus, Polášek, Jurčina, Mikliš, T. Pavelka, Tomáš Dvořák - Řepík, R. Horák, E. Thorell - Chlapík, D. Kaše, Sobotka - M. Forman, Z. Doležal, Buchtele - Prymula, D. Vitouch, Konečný. Trenér: Jandač.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. P. Vrána (Martin Růžička), 24. Martin Růžička (Kundrátek, Hrňa), 63. Hrňa (Martin Růžička, Marcinko) - 28. Kulich, 46. O. Beránek. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 3264.

Sestavy:

Třinec: Kacetl - Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, Zahradníček, Jaroměřský, Matyáš - Martin Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Hrňa, Marcinko, O. Šedivý - Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák. Trenér: Varaďa.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, M. Rohan - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - O. Beránek, Kulich, Průžek - Kohout, Jiskra, Koblasa - Šik, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Havelka (L. Stehlík), 9. P. Zdráhal (A. Kudrna), 39. V. Hübl (F. Lukeš, Stříteský) - 25. R. Pavlík (Kučeřík), 29. Mallet (D. Mikyska, Gulaši), 32. Rákos (Bartejs, Magee), 48. Mueller. Rozhodčí: Kika, Sýkora - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 2580.

Sestavy:

Litvínov: Godla - Irving, Hrbas, Stříteský, Balinskis, Zeman, P. Demel, D. Kolář - F. Lukeš, V. Hübl, P. Straka - P. Zdráhal, Estephan, A. Kudrna - Jarůšek, Gerhát, Pospíšil - Havelka, Jurčík, L. Stehlík. Trenér: Országh.

Brno: M. Tomek - Roth, Bartejs, Holland, Kučeřík, D. Mikyska, Gulaši - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Vincour, Krištof, L. Horký - R. Pavlík, Kollár, Haščák - Magee, Rákos, Mallet - T. Šoustal. Trenér: Kalous.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 56. McCormack (Jergl, Orsava), 60. Lev (Perret, Kalina). Rozhodčí: Hradil, Šindel - Lučan, Kis. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:0. Diváci: 3163.

Sestavy:

Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Jank - Smoleňák, Cingel, Orsava - Oksanen, Lalancette, Lev - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Lamper, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Bernad, D. Moravec - D. Šťastný, A. Raška, Kelemen - P. Kousal, O. Najman, Lunter - Dufek, Claireaux, Kotala - J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenéři: R. Rulík a Patera.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 30. Filippi (Rosandič, Ordoš), 44. M. Ivan (J. Vlach), 49. J. Vlach (Šmíd, Filippi) - 27. Říčka (Cienciala), 31. Camara (J. Mikuš, Hecl), 55. Hecl (Camara, R. Kousal), 60. R. Kousal (Poulíček, Paulovič). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Zika, Šimánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 4761.

Sestavy:

Liberec: Kváča - Melancon, Šmíd, M. Ivan, Rosandič, Štibingr, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Birner - Ordoš, Gríger, Záborský - Zachar, Klepiš, A. Najman - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach. Trenér: P. Augusta.

Pardubice: Frodl (16. Klouček) - Košťálek, Robertson, Nakládal, J. Mikuš, Hrádek, J. Kolář, Vála - Cienciala, A. Musil, Říčka - Blümel, Poulíček, Paulovič - Camara, R. Kousal, Hecl - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.

1. Třinec 9 4 2 2 1 35:23 18
2. Mladá Boleslav 10 5 1 1 3 30:20 18
3. Pardubice 9 6 0 0 3 30:26 18
4. Hradec Králové 9 5 1 0 3 23:16 17
5. Olomouc 8 4 2 0 2 24:18 16
6. Sparta Praha 8 4 2 0 2 30:25 16
7. České Budějovice 9 5 0 1 3 31:30 16
8. Karlovy Vary 9 4 0 2 3 27:22 14