Sparta prohrála v Plzni 2:5, Hradec kovbojku ve Zlíně nezvládl a prohrál

Aktualizováno 26. 12. 2018 19:39
Liberec dokázal zvítězit na ledě chomutovských Pirátů 4:2. Napínavý zápas mezi Zlínem a Hradcem Králové nakonec zlomili na svou stranu domácí a vyhráli 6:4.
Hokejisté Liberce slaví gól na ledě Třince.
Hokejisté Liberce slaví gól na ledě Třince. | Foto: Lukáš Filipec

Hokejisté Zlína zdolali ve 29. kole extraligy Hradec Králové 6:4, přestože prohrávali 2:4. Berani se tak radovali z výhry ve vzájemných zápasech nad Mountfieldem poprvé po pěti porážkách. Čtyřmi body za gól a tři asistence k tomu přispěl útočník Jiří Ondráček. Východočeši v soutěži neuspěli poprvé po pěti vítězstvích za sebou, domácí naopak utnuli sérii čtyř porážek.

V páté minutě se sice hosté poprvé radovali, ale podle výroku videorozhodčího Vopelkův pokus stihli domácí odvrátit před brankovou čárou. A tak se ve 12. minutě dostali do vedení Berani, když Poletín po Popelkově přihrávce snadno skóroval. Královéhradečtí hráli v první třetině tři oslabení, přesto dokázali srovnat, když chybu zlínské obrany potrestal na začátku 16. minuty Vincour.

Poklidný hokej pokračoval až takřka do poloviny utkání, dokud domácí nedostali možnost hrát necelou půlminutu přesilovku pět na tři. Vteřinu po návratu prvního z hostujících hříšníků na led využil výhodnou situaci ranou z kruhu pro vhazování Nosek a Zlín opět vedl.

Pak ale přišly tři údery Mountfieldu v rozmezí necelých tří minut. Nejprve srovnal v čase 30:44 Filip Pavlík. O 34 sekund později už Východočeši vedli po trefě Pauloviče. Skvělou pasáž ze strany Mountfieldu pak dokonal dokonce při oslabení Radovan Pavlík, když se dostal do samostatného úniku, překonal Sedláčka a zastavil časomíru na v čase 33:22.

Kdo by čekal, že to hosty posilní, byl na omylu. Berani kontrovali drtivým tlakem, z čehož vyplynulo Popelkovo snížení. Vyrovnat mohl ještě Kubiš, hosté ale těsné vedení do přestávky udrželi.

Třetí část však patřila Beranům. Už v polovině 43. minuty zajistila první zlínská formace vyrovnání, když na konci povedené kombinace byl do prázdné branky zakončující Fořt. Druhý obrat večera byl dokonán ve 48. minutě: Kubiš zachoval před Pavelkou klid a vstřelil pátou branku Beranů.

V 57. minutě přišly divoké chvíle jak na ledě, kde po zranění Gazdy musela krev uklízet rolba, tak v hledišti, kde se strhla hromadná rvačka. Hned poté však Berani potvrdili svou výhru, když přesilovku zakončil gólově Ondráček po parádním pasu Kubiše. Hosté už se ani nedostali ani k závěrečné power play, po přestřelce tak slavil tříbodový zisk Zlín.

Hokejisté Liberce zvítězili v 29. kole extraligy na ledě předposledního Chomutova 4:2 a po páté výhře z posledních šesti zápasů se přiblížili na pět bodů vedoucímu Třinci. Piráti si připsal šestou porážku z uplynulých osmi utkání.

Hokejisté Plzně porazili Spartu 5:2 a oplatili svému soupeři porážku z jediného vzájemného měření sil v této sezoně. Domácí o své výhře rozhodli především díky dvěma využitým přesilovým hrám. Navíc i nakonec vítěznou trefu zaznamenal v závěru prostřední části Jaroslav Kracík krátce po skončení početní výhody. Pražané zakončili sérii pěti duelů venku a potřetí v řadě nebodovali.

Hokejisté posledních Pardubic podlehli doma Litvínovu 2:3 a připsali si třináctou porážku za sebou. Hosty nasměrovala k vítězství vydařená první třetina, kterou ovládli 3:0. Dynamo sice dokázalo ve třetí části dvěma góly zdramatizovat závěr, ale přesto vyšli Východočeši podesáté v řadě bodově naprázdno.

Hokejisté Komety Brno vyhráli ve 29. kole extraligy v Olomouci 5:4 a vítěznou trefou v čase 63:25 o tom rozhodl hrdina utkání Petr Holík. Druhý nejproduktivnější hráč soutěže si celkem v utkání připsal čtyři body za hattrick a jednu asistenci. Úřadující mistr vyhrál třetí z posledních čtyř duelů. Hanáci po sérii šesti vítězství prohráli potřetí v řadě.

29. kolo hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Vantuch (Duda, Tomica), 35. Dietz (Vantuch, Flemming) - 18. M. Kvapil (Filippi, Ševc), 21. Lenc (Birner, Filippi), 52. Ordoš (L. Krenželok), 59. Ševc (L. Krenželok). Rozhodčí: Pavlovič, Hribik - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Diváci: 4214.

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Antropov - T. Svoboda, V. Růžička ml., Koblasa - J. Stránský, Kevin Klíma, J. Sklenář - Duda, Vantuch, Tomica - J. Havel, Klhůfek, Marjamäki. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc - L. Hudáček, Redenbach, Birner - Lenc, Filippi, M. Kvapil - Valský, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, J. Vlach, M. Zachar. Trenéři: Pešán a P. Augusta.

PSG Berani Zlín - Mountfield Hradec Králové 6:4 (1:1, 2:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 12. Poletín (Popelka), 28. D. Nosek (Freibergs, J. Ondráček), 35. Popelka (Freibergs, Poletín), 43. Fořt (J. Ondráček), 48. Kubiš (J. Ondráček, D. Nosek), 58. J. Ondráček (Kubiš, Freibergs) - 16. Vincour (Vopelka), 31. F. Pavlík (Smoleňák, Zámorský), 32. Paulovič (Miškář, F. Pavlík), 34. R. Pavlík. Rozhodčí: Šír, Hradil - Hlavatý, Polák. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. V oslabení 0:1. Diváci: 4750.

Zlín: J. Sedláček - D. Nosek, Freibergs, Gazda, Žižka, Řezníček, M. Zbořil, Ferenc - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Okál, Lakatoš, Herman - Šlahař, Fryšara, E. Kulda - Popelka, P. Sedláček, Poletín. Trenéři: R. Svoboda a Martin Hamrlík.

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Linhart, Graňák, Nedomlel, F. Pavlík, Cibulskis - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Dragoun, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, Miškář - Vopelka, Cingel, Rákos. Trenéři: T. Martinec a P. Svoboda.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Skalický (T. Knotek, Vondrka), 22. Žejdl, 49. Bernad (P. Musil, M. Látal), 56. Žejdl (L. Pabiška, Vondrka) - 32. Szturc (O. Roman). Rozhodčí: Hodek, M. Sýkora - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4, navíc Němeček 10 min., Pláněk (oba Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3369.

Mladá Boleslav: Kantor - Kotvan, Pláněk, Bernad, Němeček, Dlapa, Eminger, Hrdinka - Skalický, T. Knotek, Vondrka - Pacovský, P. Musil, M. Látal - L. Pabiška, Žejdl, D. Šťastný - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: M. Hořava st., Rulík a Patera.

Vítkovice: Bartošák - Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, J. Mrázek, Baranka - Olesz, Lev, Dej - D. Květoň, O. Roman, Tybor - Kucsera, Toman, Szturc - Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:3 (0:3, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 41. Holland (Rolinek, Hovorka), 48. P. Sýkora (Bubela, Kusý) - 7. Gerhát (Suchánek, J. Černý), 12. F. Lukeš (Ščotka), 16. Válek (Porseland, F. Lukeš). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Tošenovjan, Špringl. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 7898.

Pardubice: Kacetl - Holland, J. Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Hrabal - Hovorka, Marosz, Rolinek - Horký, Bubela, Kusý - P. Sýkora, Dušek, Skokan - Mandát, Poulíček, Perret. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.

Litvínov: Janus - Porseland, Ščotka, Piché, Baránek, Suchánek, L. Doudera - J. Petružálek, J. Mikúš, Kašpar - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - J. Černý, Gerhát, Trávníček - D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Jan Kovář (Gulaš, Kaňák), 32. Gulaš (Indrák), 39. Kracík (Stach, Čerešňák), 44. V. Němec (Jan Kovář, Čerešňák), 60. P. Straka (Eberle) - 30. Klimek (Forman, Smejkal), 42. Pech (Forman, Smejkal). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - T. Pešek, D. Klouček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 7436.

Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, J. Kindl, Jones, Allen, Kaňák, Vráblík - Gulaš, Jan Kovář, Indrák - Kratěna, Kracík, Stach - D. Kindl, Preisinger, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík, J. Špaček a Pejchar.

Sparta: Machovský - Delisle, Piskáček, T. Pavelka, Blain, De la Rose, Tomáš Dvořák, Košťálek - A. Kudrna, P. Vrána, Buchtele - Forman, Klimek, Smejkal - Rousek, Pech, Kumstát - M. Beran, Sill, Pšenička. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 4:5 v prodl. (2:0, 2:4, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Jergl (J. Knotek, B. Mráz), 19. J. Knotek (Ostřížek, Škůrek), 38. Ondrušek (B. Mráz), 39. J. Knotek (Jergl, Ostřížek) - 24. P. Holík (Süss, Štencel), 26. Köhler (Schaus, Štencel), 28. Zaťovič (O. Němec, P. Holík), 31. P. Holík (Mueller, Zaťovič), 64. P. Holík (M. Erat). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:2. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Škůrek, Jaroměřský, Staněk, Švrček, M. Hlaváč, Ondrušek - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Podlaha, Strapáč, Burian - Jergl, Nahodil, Holec - Skladaný, B. Mráz, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Vondráček, L. Čermák, Dočekal - Köhler, Střondala, Süss. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Oslizlo a Horáček.