Jihlava bude hrát baráž, Chomutov se zachránil. Rozhodlo se už dvě kola před koncem

Jakub Škarek bude s Jihlavou bojovat o záchranu v baráži. Jakub Škarek bude s Jihlavou bojovat o záchranu v baráži. autor: Milan Kammermayer
Jihlavští hokejisté doma ve čtvrtém kole play-out podlehli Litvínovu a půjdou do baráže. Chomutov vyhrál v Mladé Boleslavi a definitivně se zachránil.

Praha - Hokejisté Jihlavy prohráli ve 4. kole skupiny o umístění v extralize doma s posledním Litvínovem 0:1 a čeká je baráž o udržení v nejvyšší soutěži. K zachování naděje potřebovala třináctá Dukla nutně získat tři body a ještě spoléhat na porážku Chomutova v základní hrací době v Mladé Boleslavi, kde Piráti ale zvítězili 5:4.

Duel na Vysočině rozhodl ve 38. minutě v přesilové hře norský obránce Daniel Sörvik. Brankář Pavel Kantor udržel díky 26 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto.

Jihlava nastoupila v hodně kombinované sestavě. Mimo hru zůstali i kapitán Čachotský a centr prvního útoku Adam Zeman. První extraligový start si připsal devatenáctiletý útočník David Čermák.

Před nejnižší návštěvou sezony na Horáckém zimním stadionu 2148 diváků se hrál hodně nezáživný hokej. V páté minutě se dostal do úniku domácí Jiránek, ale střelou mezi betony Kantora nepřekonal a Rys z dorážky ani netrefil branku.

Hosté se do první vážnější šance dostali až po polovině úvodní části. Čuttovu střelu Škarek neudržel a následného zmatku před brankou nedokázal využít Trávníček, který nepřekonal ležícího jihlavského gólmana.

Jihlava se neprosadila ani dvakrát v přesilových hrách. Naopak Litvínov zužitkoval hned první početní výhodu. Při Bryhnisveenově trestu se trefil od modré čáry Sörvik.

V 45. minutě mohl vyrovnat de la Rose, ale střelou z mezikruží Kantora nepřekonal. O minutu později domácí špatně střídali a hosté mohli rozhodnout z rychlého brejku, Mikúš však trefil tyč. Šance domácí na obrat v zápase snížil vyloučením na pět minut a do konce utkání Hubáček. Stav utkání už se nezměnil.

Extralize dál vládne Kometa. Karlovy Vary jsou znovu extraligové, udržel se Litvínov Extralize dál vládne Kometa. Karlovy Vary jsou znovu extraligové, udržel se Litvínov Prohlédněte zde

Hokejisté Chomutova vyhráli v Mladé Boleslavi 5:4 a definitivně se zachránili. Dvanáctým Pirátům k tomu stačil i bod či jakákoliv ztráta Jihlavy doma s Litvínovem.

Mladá Boleslav nastoupila bez řady opor a v brance s devatenáctiletým extraligovým debutantem Grohem, se sedmi beky a jen devíti útočníky. Chomutov vstoupil do utkání lépe a ve čtvrté minutě se dostal do vedení v přesilové hře. Hned po 13 vteřinách potrestal Orsavovo vyloučení Smejkal, který se dostal k dorážce po Koblasově střele a natřikrát překonal Groha.

Bruslařský klub opověděl v polovině první třetiny, kdy se Nahodil snažil v přečíslení přihrát, ale puk se od bránícího Szathmáryho k němu vrátil a mladoboleslavský útočník zakončil nad Lukešův pravý beton. Domácí se pak ubránili při Nahodilově trestu a v 19. minutě po kombinaci s Lencem byl blízko obratu Najman, ale nestihl dobře zakončit.

Ve druhé třetině Piráti rozhodli o osudu utkání. Ve 25. minutě se dostal do úniku Vondrka, který sice Groha nepřekonal, ale z dorážky doklepl puk do prázdné branky Knot. Za dvě minuty dostal prostor před Grohem Vondrka a tentokrát se zakončením uspěl. Ve 33. minutě mohl odpovědět Lenc při přečíslení domácích, ale z ideální pozice minul branku.

Úvod třetí třetiny vyšel Mladé Boleslavi. Hned po 31 vteřinách z levé strany od mantinelu překonal Lukeše Orsava. Za tři minuty se šikovně uvolnil na pravém kruhu Najman a vyrovnal. V 17. extraligovém zápase si připsal premiérovou trefu.

Pirátům ale vrátil vedení ve 46. minutě po ideální přihrávce útočníka Růžičky Sklenář, který překonal Groha zblízka. V polovině závěrečné části pojistil náskok hostů střelou z pravého kruhu Huml. Za domácí už jen zkorigoval stav pět sekund před koncem v přesilové hře Eminger.

S vypětím všech sil. Indiáni napodruhé zdolali obranný val Mory a zabránili dalšímu šoku S vypětím všech sil. Indiáni napodruhé zdolali obranný val Mory a zabránili dalšímu šoku Prohlédněte zde

4. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:

HC Dukla Jihlava - HC Verva Litvínov 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka a nahrávky: 38. Sörvik (F. Lukeš, Jurčík). Rozhodčí: Kika, Kubičík - Hlavatý, V. Hanzlík. Vyloučení: 2:4, navíc R. Hubáček 5 min. a do konce utkání - Čutta 10 min. Využití: 0:1. Diváků: 2148.

Sestavy:

Jihlava: Škarek - de la Rose, Šidlík, Stříteský, Bryhnisveen, D. Kajínek, Váňa, Půža - P. Straka, Skořepa, Anděl - D. Čermák, Rys, Jiránek - Žálčík, R. Hubáček, F. Seman - Rabbit, Hamill, Diviš. Trenéři: Vlk s F. Zeman.

Litvínov: Kantor - Sörvik, Šesták, Čutta, Baránek, Z. Sklenička, Frolo, L. Doudera - J. Černý, J. Mikúš, F. Lukeš - Marek Růžička, Řehoř, Trávníček - Jícha, Šimeček, Jurčík - Jánský, M. Hanzl, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 4:5 (1:1, 0:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 11. Nahodil (J. Říha, Orsava), 41. Orsava (Kurka, Kotvan), 44. Najman (Lenc), 60. Eminger (Lenc) - 4. Smejkal (Koblasa), 25. Knot (Vondrka), 27. Vondrka (Knot, Smejkal), 46. Sklenář (V. Růžička ml., Dietz), 51. Huml (Dietz). Rozhodčí: Lacina, Úlehla - Jindra, Polonyi. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 1089.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Groh - Kurka, Kotvan, Hrdinka, Eminger, J. Říha, Dlapa, Bernad - Volf, Nahodil, Orsava - Flynn, Urban, Pacovský - P. Kousal, Najman, Lenc. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Chomutov: Š. Lukeš - Knot, Dietz, Valach, Trefný, Szathmáry, J. Mrázek, Grman - Vondrka, Smejkal, Koblasa - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Vantuch, Huml, Poletín - Hlava, Štovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.