reklama

Čtvrtfinále bylo málo. Kýhos v Třinci končí, na jeho místo má klub čtyři varianty

Vladimír Kýhos Vladimír Kýhos autor: Lukáš Filipec
Hokejový Třinec hledá nového trenéra. Vedení klubu ve středu odvolalo dosavadního kouče Vladimíra Kýhose a přemýšlí o čtyřech jeho nástupcích.

Třinec - Trenér Vladimír Kýhos skončil na lavičce třineckých hokejistů. Vedení druhého klubu základní části extraligy ho po vyřazení ve čtvrtfinále play off s Chomutovem odvolalo, i když měl smlouvu ještě na příští sezonu. Třinec o tom informoval na svém webu.

Dohráno: Kometa získala mistrovský titul, Jihlava hlásí návrat do extraligy a Vary sestupují Dohráno: Kometa získala mistrovský titul, Jihlava hlásí návrat do extraligy a Vary sestupují Prohlédněte zde

Podle sportovního manažera klubu Jana Peterka klub pracuje se čtyřmi variantami, kdo Kýhose nahradí.

Šedesátiletý kouč se silným týmem nenaplnil ambice a musel odejít. Kýhos se na rozchodu dohodl na dnešní schůzce s vedením klubu. "Přiznám se, že vyřazení ve čtvrtfinále bylo pro mě obrovským zklamáním. Následně jsem připravil pro vedení klubu hodnotící zprávu o uplynulé sezoně a na společné, a chtěl bych zdůraznit kultivované schůzce jsme došli po vzájemné dohodě k závěru, že se naše cesty rozejdou," řekl Kýhos pro oficiální klubový web.

Bývalý kouč Litvínova, Brna, Chomutova nebo Hradce Králové s týmem odehrál impozantní úvodní čtvrtinu dlouhodobé části, ale pak měly výkony Třince sestupnou tendenci. Nepřesvědčivá představení vygradovala v play off: tam Oceláři nečekaně zůstali na štítě sedmého týmu základní části Chomutova. Kouč si to navíc v prosinci rozházel s části třineckého publika kvůli sporu a následnému odchodu třinecké modly Jiřího Polanského.

"I přes druhé místo po základní části a tím i zajištění účasti v příštím ročníku Ligy mistrů je výsledek v play off s tak silným týmem, jaký jsme měli, brán jako velké zklamání. Chomutov jsme v šesti čtvrtfinálových zápasech neporazili ani jednou v řádné hrací době," uvedl prezident klubu Ján Moder.

Jméno nového trenéra Třinec oznámí do několika týdnů. Podle některých informací je jedním z kandidátů kouč reprezentační osmnáctky a bývalý třinecký útočník Václav Varaďa.

"Aktuálně uvažujeme nad čtyřmi variantami. S některými vytipovanými adepty už proběhla i první jednání. Osobně bych si přál, abychom jméno nového kouče zveřejnili nejpozději se začátkem letní přípravy. Ta by měla začít podle původního plánu 2. května," řekl Peterek.

reklama