Čtvrtým semifinalistou extraligy je Plzeň. V sedmém zápase udolala Olomouc

30. 3. 2019 19:36
Hokejisté Plzně porazili v rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinále play off extraligy Olomouc 3:2 a v semifinále se utkají s Třincem. Druhou dvojici tvoří Liberec a Brno.
Plzeňská radost.
Plzeňská radost. | Foto: ČTK

Západočeši rozhodli o své výhře již v první třetině, ve které si za jedenáct minut vypracovali tříbrankové vedení. Gól a asistenci si připsal kapitán Milan Gulaš.

Hanáci ale poté dokázali zápas zdramatizovat. Nejprve v přesilovce snížil Lukáš Nahodil a v 58. minutě překvapil brankáře Dominika Frodla střelou z vlastního obranného pásma Jan Švrček. Vyrovnat ale již Olomouc nedokázala.

Trenéři Západočechů udělali po nezdaru v předešlém zápase série změny v sestavě. Upravili složení obranných dvojic, do útoku nasadili Kindla s Kantnerem a do elitní formace ke Kovářovi a Gulašovi vrátili Poura.

A změny se jim rychle vyplatily. Již po 28 sekundách hry otevřel skóre Pour, který pohotově dorazil Gulašovu střelu. V 6. minutě putovali na trestnou lavici v rychlém sledu čtyři hráči, následně se hrálo tři na tři a více prostoru na ledě využil Gulaš, jenž překonal Konráda v brance Olomouce podruhé.

Další šanci měl Vráblík, gólmana Hanáků ale nepřekonal. Když se ale v 11. minutě po Strakově přihrávce zpoza branky prosadil osamocený Kodýtek, pro Konráda zápas skončil. Na ledě jej nahradil Lukáš. O obrazu hry svědčil i fakt, že Frodl v plzeňské brance v té době čekal na první zákrok.

Na začátku druhé třetiny mohl duel zdramatizoval v přesilovce Strapáč, Frodl byl ale připravený. Následně své velké šance nevyužili domácí Gulaš, jenž trefil tyč, Kodýtek a Nedorost. A Západočeši toho rychle litovali. Při Indrákově vyloučení využil chytré Knotkovy přihrávky Nahodil a snížil na 1:3.

Po Knotkově vyloučení ve 41. minutě mohl vrátit domácím tříbrankové vedení Němec, Lukáše však nepřekonal. Podobně dopadl i později Eberle. Hanáci v celém utkání málo stříleli a Frodl nebyl v permanenci, s blížícím se koncem duelu však i on musel řešit nebezpečné situace. V 52. minutě jej prověřili Dujsík s Irglem.

O závěrečné drama se postaral v 58. minutě Švrček, jenž překvapil Frodla střelou z vlastního obranného pásma. Vyrovnat již ale hosté nedokázali. Plzeň tak vyhrála i šestý rozhodující sedmý zápas play off v klubové historii a stejně jako loni postoupila do semifinále.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 7. zápas:

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Pour (Gulaš, Moravčík), 6. Gulaš (N. Jones), 11. Kodýtek (P. Straka, Čerešňák) - 29. Nahodil (J. Knotek, Ostřížek), 58. Švrček. Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:7, navíc Pour (Plzeň) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6888. Konečný stav série: 4:3.

Plzeň: D. Frodl - N. Jones, Moravčík, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Allen, Kaňák - Gulaš, Jan Kovář, Pour - Indrák, Kracík, V. Němec - D. Kindl, V. Nedorost, Kantner - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Olomouc: Konrád (11. Lukáš) - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Dujsík, Švrček - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Nahodil, Laš - Holec, Kolouch, J. Káňa. Trenéři: Tomajko a Moták.