reklama

Další hvězdná posila. Motor posílil brankář Hrachovina, naopak Čiliak končí

Dominik Hrachovina Dominik Hrachovina autor: ČTK
Hokejisty Českých Budějovic posílil brankář Dominik Hrachovina, který v uplynulé sezoně působil v Tappaře Tampere.

V novém působišti podepsal šestadvacetiletý odchovanec Komety Brno roční smlouvu. V Motoru naopak po roce končí slovenský gólman Marek Čiliak, který loni po příchodu z Komety podepsal na jihu Čech tříletý kontrakt, ale nedařilo se mu podle představ. Vedení klubu využilo klauzule ve smlouvě a dohodlo se s ním na ukončení angažmá.

Bývalý kapitán Sparty Piskáček posílil hokejisty Českých Budějovic Bývalý kapitán Sparty Piskáček posílil hokejisty Českých Budějovic Čtěte zde

Šestadvacetiletý Hrachovina se do svého dlouholetého působiště Tappary vrátil loni po dvou letech a měl za sebou vydařené premiérové angažmá v extralize v Liberci, kam přišel v listopadu 2019. Dostal ale v Tappaře tentokrát šanci jen v 17 zápasech v základní části, v nichž měl průměr 3,11 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 86,28 procenta a jednou udržel čisté konto. V play off se objevil jen v části jednoho utkání proti IFK Helsinky, ze 14 střel jednou inkasoval.

"Letos měl ve Finsku špatnou sezonu. Věříme, že my jako klub mu pomůžeme se vrátit k výkonům, které předváděl v předchozím ročníku v Liberci a on pomůže nám a bude plnit roli jednoznačné jedničky a zařadí se opět mezi nejlepší brankáře extraligy," řekl pro web Motoru asistent trenéra Patrik Martinec.

Hrachovina už hájil barvy Tappary v letech 2011 až 2018, tehdy tam slavil dvakrát titul a před třemi roky stříbro. Krátce působil i v Hämeelinně. V ročníku 2018/19 působil Hrachovina v KHL v Barysu Astana (nynějším Nur-Sultanu).

Další sezonu začal ve švýcarském klubu Ambri-Piotta a následně odešel do Liberce, v jehož dresu ovládl statistiky extraligy s průměrem 1,95 a s úspěšností zákroků 92,65 procenta. Udržel také z 35 zápasů třikrát čisté konto. Účastník mistrovství světa v Dánsku 2018 má na kontě dva zápasy v české reprezentaci.

Čiliak měl patřit k hlavním oporám nováčka, který se po sedmi letech vrátil mezi elitu. Ve výjimečně nesestupové sezoně kvůli dopadům pandemie koronaviru ale v dresu posledního celku tabulky měl ve 23 zápasech průměr 4,22 obdržené branky na zápas a úspěšnost 86,69 procenta. V extralize Čiliak získal s Kometou tituly v letech 2017 a 2018 a také stříbro (2014) a bronz (2015). Krátce působil i ve Zlíně.

reklama