Další výbuch hokejistů Sparty. Prohráli i s Olomoucí, doma podlehli počtvrté v řadě

18. 11. 2018 20:39
Po porážce s předposlední Boleslaví a posledním Chomutovem prohráli hokejisté Sparty i potřetí v řadě, když na domácím ledě podlehli Olomouci 4:6. Vedoucí Liberec si poradil 4:2 s Karlovými Vary. Druhý je Hradec Králové, který zvítězil 6:3 nad obhájcem titulu z Brna. Vítkovice zdolaly Chomutov 4:2, Mladá Boleslav vyhrála 2:1 v Pardubicích a Zlín stejným poměrem v Plzni.
Trenér Uwe Krupp dirigoval hokejisty Sparty marně
Trenér Uwe Krupp dirigoval hokejisty Sparty marně | Foto: Milan Kammermayer

Pražané sice dokázali vyrovnat z 0:3 na 3:3, ale v polovině závěrečného dějství během 100 sekund znovu třikrát inkasovali. Domácí pak už jen zkorigovali výsledek. Olomouc vyhrála potřetí za sebou a shodně dvěma góly k tomu přispěli Miroslav Holec a Vilém Burian.

V úvodu se hrálo dlouho bez velkých šancí, nedlouho před první sirénou se však Hanáci radovali. Burian projel mezi bránícími hráči Sparty, natlačil se před Machovského a forhendem úspěšně zakončil.

Ve 25. minutě Olomouc zvýšila. Po Strapáčově vyhození ujel Holec a střelou z mezikruží překonal Machovského. Za 122 sekund se po přihrávce Skladaného trefil Holec z levého kruhu přesně k protější tyči a Machovského nahradil v brankovišti Honzík.

Vzápětí srazil Dujsík u mantinelu Berana a dostal trest na pět minut a do konce utkání. Za dalších 49 sekund šel navíc pykat i Irgl a výhodu pěti proti třem ve 29. minutě využil obránce Blain. Za 89 vteřin se navíc trefil z levého kruhu přesně do bližšího horního rohu Konrádovy branky Kudrna a sparťané snížili na rozdíl jediné branky.

V úvodu třetí třetiny si Konrád poradil s Blainovým pokusem i s Vránovou dorážkou a potom ještě zlikvidoval ránu Buchteleho. Ve 45. minutě už ale nestačil na Vránův pokus z pravého kruhu přes stínícího Smejkala.

V 50. minutě však vrátil hostům vedení Ostřížek a za 58 sekund se radovala Olomouc znovu: Burian nahodil puk bekhendem zpoza branky a sparťanský gólman si jej srazil za svá záda. Za dalších 42 vteřin Skladaný v přečíslení nabídl puk Lašovi a Honzík byl bez šance - 3:6.

V 57. minutě sice Sparta udeřila potřetí v utkání v přesilové hře, když se po Pechově přihrávce prosadil Buchtele, ale hosté i přes další oslabení už dvoubrankový náskok uhájili. Doma Sparta nedosáhla na bodový zisk dokonce počtvrté za sebou.

Liberce zdolal 4:1 Karlovy Vary. Bílí Tygři sice inkasovali jako první, přesto počtvrté za sebou neztratili doma ani bod. Energie po skvělé sérii šesti zápasů bez ztráty jediného bodu prohrála potřetí z posledních pěti vystoupení. Vítěznou branku si připsal dvacetiletý útočník Marek Zachar, jenž dosáhl první extraligové trefy. Domácí forvard Marek Kvapil bodoval už v 18. utkání po sobě.

Hokejisté Hradce Králové porazili Brno 6:3. Mountfield zdolal Kometu popáté za sebou, v této sezoně ještě nepřenechal šampionům ani bod, i předchozí souboj ale odehráli Východočeši doma. Po dvou gólech dali v dresu vítězů Lukáš Cingel a Radek Smoleňák, na straně hostů Alexandre Mallet. Bývalý kapitán reprezentace Smoleňák tak ve dvou utkáních po návratu ze Švýcarska nastřílel čtyři góly.

Vítkovice porazily Chomutov 4:2. Vítězný gól domácích dal ve vyrovnaném utkání ve 43. minutě Ivan Baranka a v power play Pirátů výsledek potvrdil gólem na 4:2 Jakub Lev. Ostravané porazili Severočechy pošesté v řadě.

Hokejisté Zlína zvítězili na ledě Plzně 2:1 a po sérii tří zápasů bez bodového zisku si připsali druhou výhru za sebou. O osudu zápasu rozhodli Berani dvěma trefami během úvodní třetiny. Domácí přes střeleckou převahu stačili již pouze snížit. Ve zlínské brance se překonával Jakub Sedláček, který 31 zákroky navázal na páteční čisté konto ze souboje s Vítkovicemi. Škoda prohrála pět z posledních šesti zápasů.

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v Pardubicích těsně 2:1 a oslavili čtvrté vítězství za sebou. O vítězi rozhodla 50. minuta, kdy se podruhé v zápase trefil útočník Tomáš Knotek. Předposlední Dynamo prohrálo doma druhé utkání během tří dnů, dohromady už má na kontě čtyři porážky v řadě a na dvanáctou Mladou Boleslav ztrácí po dnešku šest bodů.

20. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Olomouc 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 29. Blain (Košťálek, P. Vrána), 31. A. Kudrna (Gregorc, Košťálek), 45. P. Vrána (Smejkal), 57. Buchtele (Pech, A. Kudrna) - 18. Burian (Jaroměřský, J. Galvas), 25. Holec (Strapáč, Laš), 27. Holec (Skladaný, J. Galvas), 50. Ostřížek (V. Tomeček), 51. Burian (Švrček, Irgl), 51. Laš (Skladaný). Rozhodčí: Horák, Pražák - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 7:5, navíc Dujsík (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 8733.

Sparta: Machovský (27. Honzík) - Delisle, T. Voráček, Blain, Tomáš Dvořák, Gregorc, Košťálek - A. Kudrna, P. Vrána, Smejkal - Forman, Pech, Kumstát - M. Beran, Sill, Rousek - Jarůšek, Pšenička, Buchtele. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Olomouc: Konrád - J. Galvas, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Jaroměřský, od 35. navíc Staněk - Irgl, Strapáč, B. Mráz - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Jergl, Nahodil, Burian - Holec, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. L. Krenželok (P. Jelínek), 27. Zachar (Jeník, J. Vlach), 35. Redenbach (Valský), 45. Lenc (M. Kvapil, Havlín) - 4. Flek (Gríger, T. Rachůnek). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič - Špringl, D. Klouček. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5991.

Liberec: Will - Doherty, Šmíd, Stříteský, Derner, Havlín, Ševc - Valský, Redenbach, L. Hudáček - Lenc, Filippi, M. Kvapil - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Jeník, J. Vlach, Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák, Kozák, Vágner - T. Rachůnek, Gríger, Flek - T. Mikúš, Roman Vlach, O. Beránek - Stloukal, Skuhravý, Gorčík - Lapšanský, Balán, Kohout. Trenéři: Pešout a Mariška.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Cingel, 7. Bičevskis (Lessio, Paulovič), 19. Paulovič (Lessio, Bičevskis), 35. Smoleňák (Zámorský, F. Pavlík), 43. Smoleňák (Zámorský, Linhart), 47. Cingel (Vincour, R. Pavlík) - 2. Mallet (R. Zohorna, Köhler), 13. P. Holík (Mueller), 56. Mallet (Horký, J. Hruška). Rozhodčí: Harnebring (Švéd.), Hejduk - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 5872.

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Koukal, Rákos - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, Lessio - M. Chalupa, Dragoun, Bezúch. Trenéři: Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Brno: Vejmelka - Barinka, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Schaus, Mikuš - Zaťovič, P. Holík, Mueller - Kusko, L. Čermák, Kašpar - Mallet, J. Hruška, Köhler - Plášek, R. Zohorna, Horký. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

HC Vítkovice Ridera - Piráti Chomutov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Baláž (Š. Stránský), 37. Roman (Baranka, Schleiss), 43. Baranka (Lev), 60. Lev (T. Černý) - 18. J. Stránský (Vantuch, J. Mrázek), 46. Marjamäki (Valach). Rozhodčí: Hradil, Sýkora - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8, navíc Jank (Chomutov) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5133.

Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Výtisk, Baranka, Hrbas, T. Černý, Šidlík - Schleiss, Lev, Dej - Tybor, Roman, Szturc (21. Toman) - Kucsera, Baláž, Pytlík - Š. Stránský, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, J. Mrázek, Dietz, Valach, Štich - T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář - Duda, Klhůfek, Tomica - J. Stránský, Vantuch, Marjamäki - J. Havel, Hanták, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Kracík (Stach, J. Kindl) - 1. E. Kulda (Okál, Valenta), 19. J. Ondráček (Lakatoš, Kubiš). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Pešek, O. Polák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 5777.

Plzeň: D. Frodl - Jones, J. Kindl, Čerešňák, Vráblík, Kaňák, Allen, od 26. navíc Pulpán - Gulaš, Kodýtek, Eberle - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Kratěna, Presinger, Indrák - P. Straka, Nedorost, Stach. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.

Zlín: J. Sedláček (27.-28. Štůrala) - Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Gazda - J. Ondráček, Lakatoš, Kubiš - Okál, Honejsek, E. Kulda - Šlahař, P. Sedláček, Poletín - Š. Kratochvil, Popelka, Václavek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Marosz (Rolinek, Trončinský) - 12. T. Knotek (Kousal, Dlapa), 50. T. Knotek (M. Procházka, D. Šťastný). Rozhodčí: Kika, Jeřábek - Lederer, Ganger. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 7160.

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Holland, Cardwell, Wishart, Děrvuk, Hrabal, Čáslava - Vondráček, Marosz, Rolinek - Skokan, Bubela, S. Treille - P. Sýkora, Dušek, Perret - Mandát, Poulíček, Kusý. Trenéři: Kopřiva, P. Marek a Janecký.

Mladá Boleslav: Krošelj - Kotvan, Dlapa, Němeček, Pláněk, Bernad, Kurka - Orsava, Skalický, Vondrka - M. Látal, P. Musil, Pacovský - M. Procházka, T. Knotek, D. Šťastný - Kousal, Najman, L. Pabiška. Trenéři: Hořava, Rulík a Patera.