Divoká houpačka vynesla do čela extraligy Liberec, Sparta doma překvapivě padla

14. 11. 2018 21:34
Hokejisté Liberce vedou extraligu. V souboji plném zvratů přehráli Zlín 5:3, naopak Sparta, dosavadní lídr tabulky, stejným poměrem podlehla doma předposlední Mladé Boleslavi. Brno si na svém ledě poradilo 2:0 s Pardubicemi a je třetí, Litvínov rozstřílel Karlovy Vary poměrem 7:2.
Petr Jelínek vstřelil vítězný gól Liberce
Petr Jelínek vstřelil vítězný gól Liberce | Foto: Milan Kammermayer

Hokejisté Liberce bodovali doma poosmé za sebou. Bílí Tygři po první třetině vedli 1:0, po druhé prohrávali 1:3, ale po čtyřech gólech v závěrečném dějství vyhráli na vlastním ledě sedmý z posledních osmi duelů. Berani potřetí za sebou nebodovali.

Liberec vstoupil do utkání velmi aktivně a hned po 61 sekundách šel do vedení po Hudáčkově precizním blafáku. V závěru první třetiny pak ještě zlínského brankáře po Lencově střele zachránila branková konstrukce.

Vedení mohli Severočeši navýšit v přesilové hře v úvodu druhé části. Do protiútoku se ale dostali Berani a po Okálově přihrávce vyrovnal střelou nad Willovo rameno Kubiš. Zlínské hráče vyrovnávací branka nabudila a najednou jich byl plný led.

V polovině utkání pak šli hosté zaslouženě do vedení po přesné trefě Řezníčka. A to stále nebylo ze strany Zlína vše. Za další tři minuty se střelou bez přípravy prosadil Popelka a hosté rázem vedli o dvě branky.

Liberecký kouč Pešán si vzal oddechový čas a místo Willa poslal do branky Schwarze. Berani však i nadále diktovali tempo a čtvrtou branku hostů mohl přidat Nosek. Schwarzovi pomohla pravá tyč.

Do závěrečného dějství ale Bílí Tygři vlétli. Ve 42. minutě vybídl Kvapil Hudáčka a ten druhým gólem v utkání dostal domácí na dostřel. V aréně ještě neutichla radost z kontaktní branky a Liberečtí se během minuty radovali znovu. Odražený kotouč napálil přesně pod horní tyč Sedláčkovy branky Ševc.

A pro Berany bylo ještě hůř. Snovou pětiminutovku domácích zakončil po Ordošově přihrávce z ideální pozice zakončující Jelínek. Dvě minuty před koncem třetí třetiny to hosté zkusili se šesti hráči v poli. Střelou do opuštěné branky ale upravil na konečných 5:3 Redenbach.

Liberec navíc získal jako posilu útočníka Tomáše Filippiho, který po předčasném konci angažmá v Chabarovsku v Kontinentální lize podepsal s Bílými Tygry kontrakt do 30. dubna 2021. Po jeho příchodu naopak opouští kádr Dominik Lakatoš, jenž bude do konce sezony hostovat ve Zlíně.

Bílým Tygrům uvolnila první příčku v tabulce Sparta, jež podlehla na svém ledě Mladé Boleslavi 3:5. Pražanům tak hokejisté Bruslařského klubu ani ve druhém duelu sezony nenechali ani bod. Výhru hostů řídil bývalý hráč Sparty Michal Vondrka, jenž si připsal hattrick i vítěznou trefu.

Brno porazilo Pardubice 2:0. Obhájci titulu zásluhou brankáře Karla Vejmelky poprvé v sezoně udrželi čisté konto, při obou vstřelených gólech si připsal asistenci Petr Holík. Kometa se už představila s novou posilou americkým obráncem Schausem, naopak brankář Kašík ještě sledoval utkání z tribuny. V sestavě Pardubic chyběli oba křídelní hráči prvního útoku Petr Sýkora s Rolinkem.

Litvínov porazil Karlovy Vary 7:2 a posunul se na šesté místo tabulky. Domácí se při nejvyšší výhře v sezoně čtyřikrát prosadili v přesilových hrách, gól a dvě asistence si připsal útočník Juraj Mikúš.

18. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 5:3 (1:0, 0:3, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. L. Hudáček (Lenc, M. Kvapil), 42. L. Hudáček (M. Kvapil), 43. Ševc (Ordoš, L. Krenželok), 45. P. Jelínek (Ordoš), 59. Redenbach (P. Jelínek) - 23. Kubiš (Okál, Žižka), 30. Řezníček (Popelka, Gazda), 33. Popelka (Václavek). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4086.

Liberec: Will (33. Schwarz) - Doherty, Šmíd, Stříteský, Derner, Havlín, Ševc - Valský, Redenbach, Ordoš - Lenc, L. Hudáček, M. Kvapil - Teplý, P. Jelínek, L. Krenželok - Jeník, J. Vlach, M. Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.

Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Gazda - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - Okál, Honejsek, Šlahař - E. Kulda, Popelka, Poletín - Š. Kratochvil, Hrníčko, Václavek. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 3:5 (0:1, 3:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 25. Košťálek (Blain, Forman), 32. A. Kudrna (Říčka, P. Vrána), 34. Blain (Tomáš Dvořák) - 18. Vondrka (Skalický), 28. L. Pabiška (Dlapa), 45. Bernad (Klepiš, Skalický), 58. Vondrka (Skalický), 60. Vondrka (Klepiš). Rozhodčí: Šír, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 7910.

Sparta: Machovský - Blain, Tomáš Dvořák, Koštálek, Gregorc, T. Voráček, Delisle - Říčka, Pech, Kumstát - Jarůšek, Sill, Forman - A. Kudrna, P. Vrána, Buchtele - Pšenička, Smejkal, M. Beran - Rousek. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Mladá Boleslav: Krošelj (47. Groh) - Kotvan, Bernad, Pláněk, Jan Hanzlík, Kurka, Němeček, Dlapa - Vondrka, Klepiš, Skalický - M. Látal, P. Musil, Pacovský - D. Šťastný, T. Knotek, M. Procházka - P. Kousal, Najman, L. Pabiška. Trenéři: M. Hořava st., Rulík a Patera.

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Malec (P. Holík, Mueller), 38. Zaťovič (Kašpar, P. Holík). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Vejmelka - O. Němec, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Schaus, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Köhler, L. Čermák, Kašpar - Mallet, J. Hruška, Dočekal - Horký, R. Zohorna, Plášek. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Pardubice: M. Klouček - Trončinský, Holland, Cardwell, Wishart, Děrvuk, Hrabal, Čáslava, Budík - Kusý, Marosz, Mandát - Skokan, Bubela, S. Treille - Vondráček, Dušek, Perret - M. Kratochvil, Poulíček. Trenéři: B. Kopřiva a Janecký.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Gerhát (Trávníček), 6. Válek (J. Petružálek, J. Mikúš), 19. Trávníček, 36. J. Petružálek (Ščotka, M. Hanzl), 39. V. Hübl (J. Mikúš, Porseland), 45. J. Mikúš (Jurčík, Porseland), 55. Jurčík (V. Hübl, F. Lukeš) - 17. Kovačevič (Roman Vlach, T. Mikúš), 31. Flek (Plutnar). Rozhodčí: Hejduk, Roman Svoboda - J. Ondráček, Pešek. Vyloučení: 7:8, navíc Jurčík (Litvínov) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 4846.

Litvínov: Janus (17. - 18. Hanuljak) - Porseland, Ščotka, Hunkes, Baránek, Romančík, Suchánek - J. Petružálek, J. Mikúš, Válek - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - Jurčík, Gerhát, Trávníček - Řehoř, M. Hanzl, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák, M. Rohan, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Stloukal - Kohout, Balán, Lapšanský. Trenéři: Pešout a Mariška.